כתיבת תוכן לאתרים פיננסיים: איך לבלוט במקום הכי תחרותי?

יש לך עסק שמספק שירותים פיננסיים כמו ייעוץ השקעות, ייעוץ משכנתא או מוצרי ביטוח ופנסיה? אני לא צריך לספר לך שהתחרות בתחום שלך היא גדולה. אני מכיר לא מעט אנשים מהעולם הפיננסי שמנסים לייצר חשיפה באופן עצמאי ולהתנתק מחבלי הלידה שעדיין קושרים אותם לבתי ההשקעות / חברות הביטוח הגדולים בארץ. האם תוכן איכותי יכול לעזור לעסק שלך לקבל חשיפה אורגנית? התשובה היא כן, ואני אסביר את ההגיון.
תוכן לאתרים פיננסיים

מנועי החיפוש מחפשים סמכות ולא תאגיד

סמכות היא מילה נרדפת לאתר שאפשר לסמוך עליו שהוא יודע על מה הוא מדבר. בין אם מדובר באתר של הפניקס, של איילון, של מגדל או של שמעון, לגוגל לא אכפת. שתי השאלות היחידות שגוגל ישאל לפני שהוא יחליט האם להציג את תוכן האתר שלך במיקומים גבוהים ביחס לחיפושים בתחום הביטוח והפיננסיים הן:

  • האם התוכן ח.י.נ.ם (חשוב, יפה, נגיש, מעניין).
  • האם לבעל האתר יש סמכות קודמת בעולם הפיננסיים / ביטוח.

בנוגע לאיכות התוכן אין יותר מדי מה להוסיף, צריך לבחור בשירות קידום אתרים חד פעמי עם מומחיות וניסיון בתחום הביטוח והפיננסיים, כזה שמכיר את התחום היכרות מוקדמת ושעבד עם חברות גדולות. 

בכל הנוגע לסמכות אותה גוגל מחפש, כאן אנחנו צריכים להבין האם יש לנו עם מה לעבוד או שאנחנו צריכים לבנות את הסמכות הזו מאפס. 

כתיבת תוכן ללקוח עם סמכות בתחום הפיננססיים

אם עבדת כסמנכ"ל המכירות של חברת X ביטוח ויש לזה תיעוד באתר החברה או בכל מקור סמכותי אחר בתחום הפיננסיים, אז מבחינת גוגל יש לך סמכות בתחום. אנחנו עדיין לא יודעים כמה סמכות יש לך ומה המשקל שגוגל יתן לסמכות שלך בתחום, אבל אנחנו יודעים שיש לנו עם מה לעבוד. במצב כזה, התוכן שנכתוב לאתר שלך אמור לקבל קדימות מסוימת, כל עוד נדע לתכנן את התוכן על פי צרכי המשתמשים ביחס לתחומים אותם נרצה לקדם. כשאני מדבר על תכנון נכון אני לא מדבר רק על מה שכבר קיים בעמוד הראשון בגוגל, אלא גם (ואולי בעיקר) על מה שעוד לא קיים.

@one.time.seo.serv אז מה זה קידום אתרים חד פעמי ולמה זה הפתרון הנכון עבורך? בסרטון הבא אני מסביר מה היתרונות של קידום אתרים חד פעמי בשלושה חודשים ואיך קידום אתרים חד פעמי יכול להביא את האתר שלך מיקומים גבוהים במנוע החיפוש מבלי לוותר על תוכן איכותי שמניע את כל היד שלך לפעולה #קידוםאתריםאורגני #קידוםאתריםחדפעמי ♬ original sound – One Time SEO Service

כתיבת תוכן ללקוח ללא סמכות בתחום הפיננסיים

אני אהיה כנה ואומר כבר עכשיו שמדובר במשימה לא פשוטה. כדי שגוגל יתייחס לאתר שלך בתחום כל כך גדול ותחרותי אנחנו נהיה חייבים לייצר את הסמכות הזאת, וזה כבר תהליך שיכול לקחת זמן. במקרה כזה גם התוכן הכי איכותי לא תמיד יביא אותך לעמוד הראשון בגוגל בלי קידום אתרים מקצועי לאתרים פיננסיים. אני לא רוצה לייאש אותך, להיפך, חשוב לי לשקף לך את המציאות ולהסביר לך שזה הזמן להשקיע בתוכן האתר שלך. 

אנחנו נצטרף לכתוב הרבה תכנים, ואני לא מדבר על פוסטים לבלוג האתר, זה דווקא פחות רלוונטי בשלב הראשון. כדי לבנות את סמכות האתר שלך בתחום הפיננסי ובעולמות הביטוח אנחנו ניגע קודם כל בעמודי השירותים והמוצרים, כלומר – בעמודים התחרותיים. אחר כך אנחנו נלך לבלוגים לנחשוב ביחד איך אנחנו בונים אותם לפני שאנחנו צוללים ראש לתוך התוכן עצמו.

חלוקה נכונה של בלוגים באתר פינססי לפי נושאים

מה שאנחנו מחפשים בתוכן איכותי זה קודם כל רלוונטיות וספציפיות. כדי לבנות רלוונטיות אנחנו צריכים הרבה תוכן שיושב תחת מקום אחד, או במילים אחרות – בלוג נישתי. למה אני מתכוון? נניח שיש לך עסק בתחום הפיננסיים ושאחד התחומים שחשוב לך לקדם זה 'השקעות אלטרנטיביות'. מעולה. מה שצריך לעשות מבחינת תוכן זה לוודא שיש לך עמוד מוצר שיווקי ראשי שמכוון את המשתמש לבצע מכירה, ועכשיו כל מה שצריך לעשות זה לא לגעת בו. 

כן, אני שומע אותך, 'מה זאת אומרת לא לגעת בו?'. אנחנו לא צריכים לעשות עם העמוד הזה שום דבר, אנחנו רוצים להשאיר אותו נקי ומצומצם מבחינת תוכן. את המסות הגדולות של התוכן בתחום ההשקעות האלטרנטיביות אנחנו נטמיע בתוך בלוג ייעודי באתר שירכז את כל הפוסטים בתחום הזה. 

בתוך כל פוסט אנחנו נשתול קישור פנימי לעמוד השיווקי וכך נוכל לדלג על יציר הכלאיים המשונה שאני רואה בלא מעט אתרים פינססיים, של עמוד שיווקי שהוא גם בלוג וגם מכיל 4000 מילה בלי שום הצדקה. לא צריך את כל זה, מה שצריך זה תוכן איכותי שמחולק לפוסטים שונים בעמודים שונים על כתובות – URL שונות, שכל אחד מהם נותן לקורא ערך מוסף בתת הנישה עליה הוא מדבר ושמכל פוסט יוצא קישור לעמוד המכירה. 

רוצה לקדם את האתר הפיננסי שלך בעזרת תוכן איכותי ולהביא אותו למקומות הראשונים בגוגל? אני כאן כדי לעזור לך לבנות אסטרטגייה נכונה לאתר שלך ולמצוא את הדרך הנכונה לחשוף את האתר שלך לכמה שיותר אנשים. אשמח לדבר >>

ארז פולק

ארז פולק

תסריטאי ומחזאי, בוגר מצטיין של מסלול תסריטאות של בית הספר לקולנוע ולטלוויזיה - סם שפיגל. יצירותיו עוסקות בשאלת הזהות של האדם בתוך החברה וביחסי הגומלין שבין הפרט כמערכת שפועלת בתוך מערכת של מערכות לבין המערכות האנושיות השונות כמו - בתי חולים, צבא, משטרה, זוגיות, משפחה ועוד. המחזה 'המשחק' עלה במסגרת פסטיבל 'תאטרון קצר' של צוותא והוא זמין לצפייה ביוטיוב. בקרוב יראה אור ספרו הראשון - 'הנחמה שמעבר לאבסורד'.

מעניין? רוצה לקרוא עוד?

דוגמא לתחקיר דמות

התבקשתי לכתוב תסריט עבור המוזיאון הימי בחיפה שעוסק בהתפתחות הנמלים בישראל. אחרי דין ודברים על מזמיני העבודה הוחלט כי שלד התסריט יבנה סביב גיבורה שתעבור ממקום למקום ותלמד משהו על עצמה דרך התפתחות הנמלים בישראל. בעצתי הסכימו מזמיני העבודה לאפיין את הגיבורה הבאה: חני (58), מדענית שגילתה את הדרך לנוע בזמן. היא עושה זאת תוך שהיא שואלת את השאלות הנכונות. בכל פעם שהיא שואלת שאלה 'נכונה' היא נעה בזמן אל עבר היעד הבא במסע אותו אני התוויתי לה מראש. היא לא יכולה להגיע לשום מקום אחר חוץ מלנמלי ישראל. בתור אלוהי הגיבורה ניסיתי לכפות עליה את סיפור המסע, אלא שהיא הערימה קשיים. חזרתי אל שולחן העבודה והחלטתי לבצע איתה תחקיר דמות.

מלך ישראל
סדרות מומלצות בנטפליקס

מלך ישראל: דוקו ריאליטי שחותר תחת הדמוקרטיה הישראלית

מוקדש לסוכן הביון האמירקאי שניטר את הטקסט שלפניך בעקבות שימוש במילים שמזכירות את המתקפה האיראנית ואת האפשרות למלחמה בין ישראל לבין איראן. דע לך שהאלגוריתם נשא את מילותי אליך ופקח את עיניך על מנת שתראה את הדברים הבאים כהוויתם.

התורה כולה סיפורו של משה
סדרות מומלצות בנטפליקס

התורה כולה: סיפורו של משה – על קורבן האדם

הסדרה מכניסה אותך לעולם התורה באופן ויזואלי, ויש בה דברים מעניינים מאוד אבל גם כמה דברים מהותיים שהסדרה מפספסת ושאני רוצה להשלים עבורך. לא אספיק להשלים את כולם במקום אחד ואני לא רוצה להקדיש את חיי בכתיבת כל הדברים שחסרים, כי כמה שלא אכתוב תמיד אוכל למצוא עוד, אבל את הדבר המהותי ביותר אותו הסדרה פספסה חשוב לי למסור לך, וזה – קורבן האדם.

התורה כולה פרק 2
סדרות מומלצות בנטפליקס

התורה כולה פרק 2: ביקורת עצמית בתוך החושך הגדול

את פוסט הזה אני יושב לכתוב במדרגות שבין רחוב הנטקה לרחוב האורן בחיפה, בשעה רבע לתשע במוצאי שבת, כשמאות מפגינים עושים את דרכם חזרה ממרכז חורב הביתה. לא הייתי איתם בהפגנה, אני גר קרוב ופשוט רציתי למצוא מקום שקט לכתוב בו את ההמלצה. בבית לא שקט כרגע, והמולת הקרע בעם ישראל מהווה, באופן פרדוקסלי ואולי גם פלאי, מקום שקט ומכיל יותר מאשר הבית.

התורה כולה - פרק 1
אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

התורה כולה: סיפורו של משה – פרק 1

"התורה כולה" מנסה להציג את סיפור חייו של משה ואת יציאת מצרים מפרספקטיבות שונות, כולל הזווית האסלאמית המופיעה בקוראן. הסדרה מעלה תובנות מעניינות לגבי תהליך ההתפתחות של משה ונוגעת בנושאים כמו רצון חופשי וזכויות נשים. הסדרה מעוררת מחשבה ומהווה נקודת מבט ייחודית על אחד הסיפורים המשמעותיים ביותר בתנ"ך. בעיקון לא מתאימה לצפייה עם ילדים, אבל אני צופה עם שלי.

סדרות מומלצות בנטפליקס

גם אלוהים צריך לפרוק כמו אדם (סנדלר) SPACEMAN

מאחורי כל אלה עומד צורך תמידי לפרוק, לתור אחר אהבה עצמית חמקמקה. ואם לא אהבה אז לפחות אהדה, ואם לא אהדה אז לפחות סיבולת, ואם לא סיבולת אז לפחות שלא נסבול.

רוצה שהתוכן שלך ייצר המרות?

אני כאן כדי שהתוכן שלך יעבוד בשבילך

small_c_popup.png

Let's have a chat

Learn how we helped 100 top brands gain success.