כתיבת תסריטים לסרטי תדמית

קיבלת תקציב לצילום סרט תדמית אבל התסריט, אוי התסריט... לא מתרומם, אה? טוב שבאת, אני כאן כדי להעיף את התסריט לסרט התדמית שלך לשמים.
תסריטאי

מה כולל השירות: כתיבה של התסריט לסרט תדמית מקורי ומלא חיים.

למה אני האיש המתאים: כי אני תסריטאי וכותב תוכן לאתרי אינטרנט, אז אני חי שיווק, מיתוג וסיפור.

טיפ קטן לפני שמתחילים: אומנות גדולה אפשר לעשות גם במקומות הצנועים ביותר.

למה אני כותב תסריטים לסרטי תדמית?

אני אהיה הכי כנה איתך. כשנרשמתי לסם שפיגל ללימודי תסריטאות לא תכננתי לכתוב תסריטים לסרטי תדמית עבור חברות מסחריות ועמותות. בג'וב הראשון לא הבנתי כל כך למה אני עושה את מה שאני עושה, אבל עשיתי את זה כי אני אוהב לכתוב, אני מאמין בכתיבה ואני רוצה להתפרנס ממנה שאני אוהב. השינוי קרה ברגע שראיתי את התוצר הסופי של העבודה שלי, את הסרט שלקח את המילים שכתבתי בקובץ וורד והפך אותן למציאות (סוג של מציאות בכל אופן). מעבר לזה שאני מאמין גדול בכתיבה, אני מאמין עוד יותר גדול בצמיחה מתוך עשייה.

מה זה בעצם אומר?

זה אומר שיש לי אינטרס לכתוב את התסריט הכי טוב לסרט התדמית של הארגון שלך. עכשיו בואו לא ניתמם, אני רוצה לכתוב את התסריט הזה לא כי המטרות של הארגון שלך חשובות לי כמו שהן חשובות לך, אבל גם לא בגלל הסיבה השנייה. אני רוצה להתפרנס מהעבודה שלי כי אני יודע שבעולם שבו אנחנו חיים רק ככה אנחנו מודדים הצלחה, אבל האמת הכי עמוקה היא שהכסף לא מעניין אותי (כן, אמרתי את זה). אני רוצה לכתוב את התסריט הכי טוב שאני יכול ולקבל את התמורה שמגיעה לי עבור התסריט הזה כדי לצמוח, כדי להיות יותר טוב, הכי טוב שאני יכול.

למה אני רוצה להיות הכי טוב שאני יכול?

כי יש לי הרבה דברים להגיד לעולם ועל העולם, על עתיד החינוך של הילדים שלנו ועל הדרכים בהן אנחנו יכולים לשפר את עצמנו כאנושות באופן פרקטי ומידי. אני לומד מכל דבר שאני חווה, ועוד לא מצאתי חוויה מלמדת יותר מחוויית העשייה. התסריט של של הארגון שלך יכול לגעת בשמים, אנחנו יכולים לעוף לשם ביחד, אבל למסע הזה אני יוצא רק עם אנשים שלא פוחדים לעשות אומנות. המסר שלך יעבור, והוא יעבור בצורה שלא חלמת עליה, אבל כדי שזה יקרה אני צריך לדעת האם יש לך את האומץ להגיד – כן?

לתסריט המופלא לסרט התדמית שלך לחץ כאן.

ארז פולק

ארז פולק

תסריטאי ומחזאי, בוגר מצטיין של מסלול תסריטאות של בית הספר לקולנוע ולטלוויזיה - סם שפיגל. יצירותיו עוסקות בשאלת הזהות של האדם בתוך החברה וביחסי הגומלין שבין הפרט כמערכת שפועלת בתוך מערכת של מערכות לבין המערכות האנושיות השונות כמו - בתי חולים, צבא, משטרה, זוגיות, משפחה ועוד. המחזה 'המשחק' עלה במסגרת פסטיבל 'תאטרון קצר' של צוותא והוא זמין לצפייה ביוטיוב. בקרוב יראה אור ספרו הראשון - 'הנחמה שמעבר לאבסורד'.

מעניין? רוצה לקרוא עוד?

ייעוץ-לכותבים

דוגמא לכתיבת דיאלוג הכנה לכתיבת מחזה או תסריט

כמה פעמים קרה שכתבת לוגליין, סינופסיס, טריטמנט ואפילו הגדלת וביצעת תחקיר דמות, אבל ברגע שהתיישבת לכתוב את התסריט / מחזה – הבנת שהדמויות שלך לא מסוגלות לדבר אחת עם השנייה בלי לשפוך האשמות, לריב ולצאת מהחדר? זה קורה כי המחזה/ תסריט לא יכול להיות המקום הראשון בו הדמויות שלך נפגשות לשיחה.

דוגמא לתחקיר דמות

התבקשתי לכתוב תסריט עבור המוזיאון הימי בחיפה שעוסק בהתפתחות הנמלים בישראל. אחרי דין ודברים על מזמיני העבודה הוחלט כי שלד התסריט יבנה סביב גיבורה שתעבור ממקום למקום ותלמד משהו על עצמה דרך התפתחות הנמלים בישראל. בעצתי הסכימו מזמיני העבודה לאפיין את הגיבורה הבאה: חני (58), מדענית שגילתה את הדרך לנוע בזמן. היא עושה זאת תוך שהיא שואלת את השאלות הנכונות. בכל פעם שהיא שואלת שאלה 'נכונה' היא נעה בזמן אל עבר היעד הבא במסע אותו אני התוויתי לה מראש. היא לא יכולה להגיע לשום מקום אחר חוץ מלנמלי ישראל. בתור אלוהי הגיבורה ניסיתי לכפות עליה את סיפור המסע, אלא שהיא הערימה קשיים. חזרתי אל שולחן העבודה והחלטתי לבצע איתה תחקיר דמות.

מלך ישראל
סדרות מומלצות בנטפליקס

מלך ישראל: דוקו ריאליטי שחותר תחת הדמוקרטיה הישראלית

מוקדש לסוכן הביון האמירקאי שניטר את הטקסט שלפניך בעקבות שימוש במילים שמזכירות את המתקפה האיראנית ואת האפשרות למלחמה בין ישראל לבין איראן. דע לך שהאלגוריתם נשא את מילותי אליך ופקח את עיניך על מנת שתראה את הדברים הבאים כהוויתם.

התורה כולה סיפורו של משה
סדרות מומלצות בנטפליקס

התורה כולה: סיפורו של משה – על קורבן האדם

הסדרה מכניסה אותך לעולם התורה באופן ויזואלי, ויש בה דברים מעניינים מאוד אבל גם כמה דברים מהותיים שהסדרה מפספסת ושאני רוצה להשלים עבורך. לא אספיק להשלים את כולם במקום אחד ואני לא רוצה להקדיש את חיי בכתיבת כל הדברים שחסרים, כי כמה שלא אכתוב תמיד אוכל למצוא עוד, אבל את הדבר המהותי ביותר אותו הסדרה פספסה חשוב לי למסור לך, וזה – קורבן האדם.

התורה כולה פרק 2
סדרות מומלצות בנטפליקס

התורה כולה פרק 2: ביקורת עצמית בתוך החושך הגדול

את פוסט הזה אני יושב לכתוב במדרגות שבין רחוב הנטקה לרחוב האורן בחיפה, בשעה רבע לתשע במוצאי שבת, כשמאות מפגינים עושים את דרכם חזרה ממרכז חורב הביתה. לא הייתי איתם בהפגנה, אני גר קרוב ופשוט רציתי למצוא מקום שקט לכתוב בו את ההמלצה. בבית לא שקט כרגע, והמולת הקרע בעם ישראל מהווה, באופן פרדוקסלי ואולי גם פלאי, מקום שקט ומכיל יותר מאשר הבית.

התורה כולה - פרק 1
אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

התורה כולה: סיפורו של משה – פרק 1

"התורה כולה" מנסה להציג את סיפור חייו של משה ואת יציאת מצרים מפרספקטיבות שונות, כולל הזווית האסלאמית המופיעה בקוראן. הסדרה מעלה תובנות מעניינות לגבי תהליך ההתפתחות של משה ונוגעת בנושאים כמו רצון חופשי וזכויות נשים. הסדרה מעוררת מחשבה ומהווה נקודת מבט ייחודית על אחד הסיפורים המשמעותיים ביותר בתנ"ך. בעיקון לא מתאימה לצפייה עם ילדים, אבל אני צופה עם שלי.

רוצה שהתוכן שלך ייצר המרות?

אני כאן כדי שהתוכן שלך יעבוד בשבילך

small_c_popup.png

Let's have a chat

Learn how we helped 100 top brands gain success.