כתיבת תסריטים לסרטי תדמית

קיבלת תקציב לצילום סרט תדמית אבל התסריט, אוי התסריט... לא מתרומם, אה? טוב שבאת, אני כאן כדי להעיף את התסריט לסרט התדמית שלך לשמים.
תסריטאי

מה כולל השירות: כתיבה של התסריט לסרט תדמית מקורי ומלא חיים.

למה אני האיש המתאים: כי אני תסריטאי וכותב תוכן לאתרי אינטרנט, אז אני חי שיווק, מיתוג וסיפור.

טיפ קטן לפני שמתחילים: אומנות גדולה אפשר לעשות גם במקומות הצנועים ביותר.

למה אני כותב תסריטים לסרטי תדמית?

אני אהיה הכי כנה איתך. כשנרשמתי לסם שפיגל ללימודי תסריטאות לא תכננתי לכתוב תסריטים לסרטי תדמית עבור חברות מסחריות ועמותות. בג'וב הראשון לא הבנתי כל כך למה אני עושה את מה שאני עושה, אבל עשיתי את זה כי אני אוהב לכתוב, אני מאמין בכתיבה ואני רוצה להתפרנס ממנה שאני אוהב. השינוי קרה ברגע שראיתי את התוצר הסופי של העבודה שלי, את הסרט שלקח את המילים שכתבתי בקובץ וורד והפך אותן למציאות (סוג של מציאות בכל אופן). מעבר לזה שאני מאמין גדול בכתיבה, אני מאמין עוד יותר גדול בצמיחה מתוך עשייה.

מה זה בעצם אומר?

זה אומר שיש לי אינטרס לכתוב את התסריט הכי טוב לסרט התדמית של הארגון שלך. עכשיו בואו לא ניתמם, אני רוצה לכתוב את התסריט הזה לא כי המטרות של הארגון שלך חשובות לי כמו שהן חשובות לך, אבל גם לא בגלל הסיבה השנייה. אני רוצה להתפרנס מהעבודה שלי כי אני יודע שבעולם שבו אנחנו חיים רק ככה אנחנו מודדים הצלחה, אבל האמת הכי עמוקה היא שהכסף לא מעניין אותי (כן, אמרתי את זה). אני רוצה לכתוב את התסריט הכי טוב שאני יכול ולקבל את התמורה שמגיעה לי עבור התסריט הזה כדי לצמוח, כדי להיות יותר טוב, הכי טוב שאני יכול.

למה אני רוצה להיות הכי טוב שאני יכול?

כי יש לי הרבה דברים להגיד לעולם ועל העולם, על עתיד החינוך של הילדים שלנו ועל הדרכים בהן אנחנו יכולים לשפר את עצמנו כאנושות באופן פרקטי ומידי. אני לומד מכל דבר שאני חווה, ועוד לא מצאתי חוויה מלמדת יותר מחוויית העשייה. התסריט של של הארגון שלך יכול לגעת בשמים, אנחנו יכולים לעוף לשם ביחד, אבל למסע הזה אני יוצא רק עם אנשים שלא פוחדים לעשות אומנות. המסר שלך יעבור, והוא יעבור בצורה שלא חלמת עליה, אבל כדי שזה יקרה אני צריך לדעת האם יש לך את האומץ להגיד – כן?

לתסריט המופלא לסרט התדמית שלך לחץ כאן.

ארז פולק

ארז פולק

תסריטאי ומחזאי, בוגר מצטיין של מסלול תסריטאות של בית הספר לקולנוע ולטלוויזיה - סם שפיגל. יצירותיו עוסקות בשאלת הזהות של האדם בתוך החברה וביחסי הגומלין שבין הפרט כמערכת שפועלת בתוך מערכת של מערכות לבין המערכות האנושיות השונות כמו - בתי חולים, צבא, משטרה, זוגיות, משפחה ועוד. המחזה 'המשחק' עלה במסגרת פסטיבל 'תאטרון קצר' של צוותא והוא זמין לצפייה ביוטיוב. בקרוב יראה אור ספרו הראשון - 'הנחמה שמעבר לאבסורד'.

מעניין? רוצה לקרוא עוד?

התורה כולה - פרק 1
אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

התורה כולה: סיפורו של משה – פרק 1

"התורה כולה" מנסה להציג את סיפור חייו של משה ואת יציאת מצרים מפרספקטיבות שונות, כולל הזווית האסלאמית המופיעה בקוראן. הסדרה מעלה תובנות מעניינות לגבי תהליך ההתפתחות של משה ונוגעת בנושאים כמו רצון חופשי וזכויות נשים. הסדרה מעוררת מחשבה ומהווה נקודת מבט ייחודית על אחד הסיפורים המשמעותיים ביותר בתנ"ך. בעיקון לא מתאימה לצפייה עם ילדים, אבל אני צופה עם שלי.

סדרות מומלצות בנטפליקס

גם אלוהים צריך לפרוק כמו אדם (סנדלר) SPACEMAN

מאחורי כל אלה עומד צורך תמידי לפרוק, לתור אחר אהבה עצמית חמקמקה. ואם לא אהבה אז לפחות אהדה, ואם לא אהדה אז לפחות סיבולת, ואם לא סיבולת אז לפחות שלא נסבול.

אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

שיר השירים אשר לשלמם: החבר'ה הטובים שלא מפספסים הפגנה וישרפו כולם

להורים שלנו לא היה שום דבר. מהאדמה הם בנו את עצמם, קמו מאפר. אנחנו בני שישים עכשיו, שבעים עכשיו, יתומים מאם, יתומים מאב. נתנו לכם חיים טובים ואתם מזלזלים. יושבים אצל פסיכולוגים בספה ומתבכיינים על כן חיבוקים – לא חיבוקים. שם למעלה יושב גנב על כסא מלוכה ועל ראשו כובע להבה. שלחנו יד וקיבלנו כוויה.

ייעוץ-לכותבים

מה צריך לעשות?

בתור עורך תסריט ומנחה סדנאות כתיבה וחדרי כותבים, וכנציג של איגוד התסריטאים, כותבים רבים שואלים אותי שאלות רבות שמסתירות שאלה גדולה אחת: מה צריך לעשות כדי שמה שכתבתי יצליח? אם השאלה הזו מטרידה גם אותך, אז אני מאמין שהגעת למקום הנכון.

אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

בואי נקח לנו יום (אני מתגעגע אלייך)

אני רואה שלא טוב לך בימים האחרונים ואני פוחד להאשים את עצמי בזה, אז אני שומר על מרחק. אני שונא את האינטסטינקט המחורבן והמקולל הזה. מה אם לא היינו צריכים לעבוד עכשיו? אם היינו לוקחים לנו יום ושוכבים כל היום, לא עושים כלום – רק שוכבים כל היום?

אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

בקול דממה דקה: אידיאל הצמצום הקיומי

אידיאל הצמצום בא לידי ביטוי בסיפור גירוש האדם מגן עדן (על שלא הסתפק במה שיש), בסיפור קין והבל (המעט שקיבל קין על פי התאוריה שלנו הוא ברכה אותה הוא ראה כקללה), עקדת יצחק (האידיאל האנושי הוא להגיע לכדי צמצום מוחלט והסיבה היחידה שהוא לא יכול להגיע לכדי זאת היא התערבות אלוהית), ארץ ישראל ("הארץ הטובה" שהיא הקטנה ביותר מכל ארצות האזור ויחד עם זאת מחוברת לשני ימים ורוויית מים טבעיים ובארות, בשמש טובה, והיום אנחנו יודעים שגם בגז טבעי.

רוצה שהתוכן שלך ייצר המרות?

אני כאן כדי שהתוכן שלך יעבוד בשבילך

small_c_popup.png

Let's have a chat

Learn how we helped 100 top brands gain success.