דוגמה לתסריט קצר – בגדי המלך החדשים

איך כותבים תסריט? תהליך כתיבת תסריט לסרט קצר, כולל התסריט הכתוב והסרט עצמו.
תסריט לסרט קצר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

איך כותבים תסריט?

יש לא מעט ספרים ומדריכים שיכולים לסייע לכותבים צעירים ללמוד ולפתח שיטות לכתיבת תסריט. השיטה הקלאסית, על פי רוברט מק'י ועל פי תסריטאים ומורים לתסריטאות, היא להתחיל בלוגליין, להמשיך לסינופסיס, משם לטריטמנט ורק לאחר מכן לגשת לכתיבת התסריט עצמו. אישית, אני חושב שזו הדרך הנכונה לכתיבת תסריט, אבל כתיבת תסריט זה לא מדע מדויק, ובסופו של דבר כל כותב נרדש לאמץ ולפתח את שיטת הכתיבה הנכונה עבורו. עם זאת, הצצה אל תהליך עבודת הכתיבה אותו מביא לפניך, שהוא התסריט הסופי לפני צילום הסרט, והתוצר הסופי שהוא הסרט עצמו, יכולה לעזור לך להבין את הפער שבין המילה הכתובה לתמונה המצולמת. אני מזמין אותך לצפות בסרט הקצר ולקרוא את התסריט לסרט 'בגדי המלך החדשים', וללמוד, כמוני, איך כותבים תסריט, אילו טעויות עשיתי במהלך הכתיבה, מה צולם ומה נגנז, ואיך אפשר לשפר את תהליך כתיבת התסריט.

הסרט הקצר שצולם על בסיס התסריט לדוגמה

התסריט לדוגמה: 'בגדי המלך המחדשים'

תסריט לדוגמה - חלק א

תסריט לדוגמה - חלק ב

תסריט לדוגמה - חלק ג

תסריט לדוגמה - חלק ד

תסריט לדוגמה - חלק ה

תסריט לדוגמה - חלק ו

 

מעניין? רוצה לקרוא עוד?

קיירי אירווינג על המגרש
סיפורים קצרים

המלחמה של קיירי

למה זו זכותו של קיירי אירווינג שלא להתחסן ועדיין לשחק כדורסל, ולמה הגיע הזמן שכולנו נצא לו מהוריד.

לא ספורטיבי - המלצת צפייה
סדרות מומלצות בנטפליקס

לא ספורטיבי: דוקו ספורט עם יציאות חתרניות

גילוי נאות, אני חולה ספורט, תמיד הייתי, ותמיד אהבתי סיפורים מפתיעים. אז נטפליקס התחשבו בי והעלו סדרה שמשלבת את שתי האהבות שלי. מה יצא מזה? ביקורת מעניינת דווקא על הצד שלא הייתם חושבים עליו בספורט.

משחקי הדיונון - המלצה צפייה
סדרות מומלצות בנטפליקס

משחקי הדיונון: זעקת החירות של המערב המשועבד ומותו של המיתוס היהודי

משחקי הדיונון מעבירים מסר מהפכני, אבל עצם העובדה שנטפליקס ממשיכה לשדר את הסדרה, למרות הפופולריות חסרת התקדים שלה, רק מראה עד כמה קברניטי רשת הסטרימינג הגדולה בעולם מזלזלים בצופים, ובטוחים שכל הדם הזה יבלבל אתכם עד כדי כך שלא תבינו עד כמה הסדרה הזו רלוונטית לחיים שלכם. או שהם פשוט לא פוחדים.

סאות' פארק - המלצת צפייה בנטפליקס
סדרות מומלצות בנטפליקס

סאות' פארק עונה 23 – טראמפ אינטליגנטי וישו עושה קוק

אחת השאלות שחזרה על עצמה בתקופת דונלד טראמפ היא – איך אפשר לצחוק על נשיא שעושה מעצמו צחוק על בסיס יומי. בעונה 23 של סדרת המופת, יוצרי סאות' פארק הוכיחו כי אפשר להוריד הילוך, להראות את ההיפך מההיצג התקשורתי, ולהפתיע מחדש. אה, וגם להראות את ישו וסנטה קלאוס עושים קוק אף פעם לא מזיק.

נקודת מפנה - נטפליקס
סדרות מומלצות בנטפליקס

נקודת מפנה: קונספירציית מלחמה שעושה את העבודה

לא הרבה זוכרים, אבל תיאוריות הקונספירציה הגלובליות לא התחילו בתקופת הקורונה. מי שמעמיק בנושא הקונספירציה העולמית, יכול להגיע בקלות לבונים החופשיים ומשם לתיאוריות נאציות רדיקליות שמאשימות את היהודים בכל זוועות העולם. 'נקודת מפנה' של נטפליקס מזכירה לנו איך אפשר לקחת רצת אירועים היסטוריים וליצור סביבם נרטיב קונספירטיבי שבהחלט יכול לשכנע אתכם שיש משהו במה שהם אומרים.

מזיז הרים - נטפליקס המלצת צפייה
סדרות מומלצות בנטפליקס

מזיז הרים: יש גיבורים ברומניה

הקולנוע הרומני כבר הפך מזמן לשם דבר בעולם, ועכשיו האיכות הנדירה שמייחדת את היצירה הרומנית מגיעה לנטפליקס עם יצירת המופת – מזיז הרים. המלצת צפייה חמה.

רוצה שהתוכן שלך ייצר המרות?

אני כאן כדי שהתוכן שלך יעבוד בשבילך

small_c_popup.png

Let's have a chat

Learn how we helped 100 top brands gain success.