הצעה לסרט ילדים: אדם, חוה והנחש מנסים לשוב הביתה

סרט מסע לילדים ולכל המשפחה על חברות אמיתית, סליחה וקבלה. אדם, חוה והנחש גורשו מגן עדן לאחר שאכלו מפרי עץ הדעת. הם מוצאים את עצמם משוטטים במדבר, כשלבם מלא רגשות אשם, פחד ובדידות. זהו סיפור על מסע של התמודדות עם קנאה, גאווה וחוסר אמון. האם יוכלו למצוא מחדש חברות אמיתית ואהבה? האם יצליחו לסלוח זה לזה ולעצמם ולשוב הביתה? קראו את ההצעה שלי להרפתקה מרגשת ומלמדת, מסע של ערכי של סובלנות, קבלה ותקווה, מסע פנימי אל הלב והנשמה שיגע בילדים ובהורים כאחד.
hava_49040_Animated_depiction_of_Adam_and_Eve_with_a_cunning_sn_8f29b233-487a-482b-9bdc-644d989cff7b

הקדמה

אדם, חוה והנחש יוצאים בבושת פנים, תוך חילופי האשמות משולשים, מגן עדן. ביציאה הם רואים את הכרובים הגדולים ואת חרב הפיפיות המתהפכת נעמדים במקומם לשמור על הגן – מפניהם.

רקע

מונטאז' פלאשבקים – אלוהים בורא את האדם ומספר לו את עובדות החיים, וביניהם הוא מספר לאדם שיש מוות ושאסור לו לטעום ממנו. האדם היה פטור מעובדת החיים הזאת, ותפקידו היה לשמור לשמור על הגן כך שכל המערכות שבו יקבלו את מה שהם צריכים לקבל וימלאו את תפקידם. האדם לא אמור היה לפתור דברים בעצמו, אלא לאסוף נתונים ולדווח לאלוהים על בעיות, במידה ומתגלות כאלה.

קונפליקטים

הבעיות הקשות ביותר שאיתן יהיה עליו להתמודד הן בעיות מוטיבציה ומאבקי שליטה. אלא שהטעות המהותית של האדם היא המחשבה שהתפקיד שאלוהים נתן לו פוטר אותו גם ממאבקי השליטה הללו. כל זה משתנה כשהוא פוגש את הנחש שמשכנע את האדם שזה לא צודק שיש דברים שהוא לא יודע. אם תפקידו של האדם הוא לשמור ולדווח, אז שיזעק לאלוהים את זעקת חיות השדה, בשמן הנחש טוען שהוא מדבר. זעק את זעקת החיים! קורא הנחש לאדם, ואל תתחבא מאחורי גאוותנותך הטבעית.

ההתנגשות

איך זה שכולם מתים ורק אני חי? שאל את עצמו האדם. איך זה שאני טוב יותר מהם? חייבת להיות בהם בעיה, חייבת להיות יחסיות. אני טוב רק כי הם רעים, ואני יודע את זה כי אלוהים אמר לי את זה, אבל הוא אמר לי לא לבדוק את הטענה הזאת על בשרי… מה לעשות?!

נו, אז תבדוק, אמר הנחש. אל תדאג בנוגע למה שאלוהים אמר, אם תדע מה בנו אתה תהיה אלוהים, זה מה שמבדיל בינו לבינך.

הדרך החדשה

עכשיו נמצאים אדם, חוה ונחש מחוץ לשערי גן עדן, מנודים ומקוללים. במהלך הסרט החבורה תנסה למצוא דרכים לשוב פנימה בדרכים שונות ומשונות עליהן הם אינם מסכימים. כדי למנוע את הריבים המתמשכים ביניהם, אדם ונחש מחליטים להתפצל, אבל חוה לא שלמה עם ההחלטה הזאת. היא יודעת שהדרך היחידה לחזור בחזרה לגן עדן היא באותה דרך בה הם עזבו – יחד.

מסגרת זמן של יום אחד

התסריט מתרחש כולו ביום אחד, יום שבו כל אחד מהחבורה ימצא את עצמו בהתמודדות ישירה עם אירועים שמאתגרים את הדחפים הפנימיים שגרמו לכל אחד מהם לפעול בדרכים שגרמו להם לבחור בפעולות שהביאו לגירושם מגן עדן.

התהליך שעובר אדם

אדם יתעמת עם החשש מפני המוות וילמד לקבל אותו כחלק מהחיים במקום להתייחס אליו כאל קצה סופי ומוחלט.

התהליך שעוברת חוה

חוה תתעמת עם תחושת האכזבה על כך שאלוהים דיבר עם אדם ולא איתה, ותלמד שחיים משותפים עם אדם קרוב מתעלים על כל תחושת אי-הצדק שמציקות לה מבפנים.

התהליך שעובר הנחש

הנחש יתעמת עם תחושת הקנאה על כך שהוא נברא כחיית שדה עירומה ללא תפקיד מוגדר בזמן שהאדם התמים שאמור היה לשמור עליו לא הבין את ההשלכות של מעשיו. הנחש ילמד להעריך את כוחה של התמימות ואת חשיבות הקנאה כחצי השני, המשלים, של אותה תמימות ממנה הוא סולד.

שיא הסיפור

בערב החבורה מתאחדת בשנית, כשהיא מצוידת בשיעורים שכל אחד ואחת מהם למדו במהלך היום. המערכה האחרונה של היום היא מערכה משותפת שבה שלושת כוחות הבריאה מפסיקים להילחם זה בזה על השאלה 'מי צודק', ומתגאים במי שהם – בלי לחפש אשמים ביחס לכל מי ומה שהם לא. עם המסר הזה הם עומדים יחד מול שערי גן עדן ונושאים באוזני השומרים נאום משותף, משלימים זה את זה, מקבלים זה את זה, אוהבים זה את זה.

רפרנס מהמקורות (לא חייבים אם לא רוצים)

פְּֽרִי־צַ֭דִּיק עֵ֣ץ חַיִּ֑ים וְלֹקֵ֖חַ נְפָשׁ֣וֹת חָכָֽם׃

הֵ֣ן צַ֭דִּיק בָּאָ֣רֶץ יְשֻׁלָּ֑ם אַ֝֗ף כִּֽי־רָשָׁ֥ע וְחוֹטֵֽא׃

(משלי יא, ל – לא)

ארז פולק

ארז פולק

תסריטאי ומחזאי, בוגר מצטיין של מסלול תסריטאות של בית הספר לקולנוע ולטלוויזיה - סם שפיגל. יצירותיו עוסקות בשאלת הזהות של האדם בתוך החברה וביחסי הגומלין שבין הפרט כמערכת שפועלת בתוך מערכת של מערכות לבין המערכות האנושיות השונות כמו - בתי חולים, צבא, משטרה, זוגיות, משפחה ועוד. המחזה 'המשחק' עלה במסגרת פסטיבל 'תאטרון קצר' של צוותא והוא זמין לצפייה ביוטיוב. בקרוב יראה אור ספרו הראשון - 'הנחמה שמעבר לאבסורד'.

מעניין? רוצה לקרוא עוד?

wix SEO
קידום אתרים

קידום אתר WIX: שישה תובנות של מקדם אתרים ושל – AI

בנית אתר בוויקס ורוצה למשוך לקוחות פוטנציאליים? הגיע הזמן לקדם אותו בגוגל. כאן אני אסביר לך איך עובד קידום אתרים אורגני על פי תוכנות – AI מובילות, ועל סמך הניסיון שלי כמקדם אתרים וכותב תוכן לקידום אתרים, כך שהאתר שלך יגיע למקומות הראשונים בתוצאות האורגניות של מנועי החיפוש בתוך זמן קצר.

- Vector graphic of a three-step process to embark on an informed SEO campaign. Step 1 titled 'Exposure' has a lightbulb symbolizing new ideas and strat
קידום אתרים

7 טיפים מקצועיים לקידום אתר הסטארטאפ שלך בעזרת תוכן

כמומחה לתוכן וקידום אתרים עם ניסיון רב בעבודה עם סטארטאפים, אני יודע שפיתוח הנוכחות המקוונת היא אתגר מרכזי עבור חברות הזנק צעירות. המטרה הסופית היא למשוך לקוחות פוטנציאליים למוצר או השירות החדשני שלכם. אבל קודם כל, עליכם להביא אותם לאתר שלכם. כאן נכנסות לפעולה אסטרטגיות קידום אתרים ממוקדות תוכן. בהסתמך על הניסיון שלי, הנה 7 הטיפים הטובים ביותר לקידום SEO של אתרי סטארטאפ:

קידום אתרים חד פעמי לסטארט-אפים
קידום אתרים

איך קידום אתרים יכול לעזור לסטארט-אפים לגייס סבב מימון נוסף

קידום דיגיטלי הוא כלי חשוב עבור כל סטארטאפ ששואף לגייס סבב מימון נוסף. באמצעות קידום דיגיטלי, אתה יכול למשוך את תשומת לבם של משקיעים פוטנציאליים, להציג את המוצר או השירות שלך בצורה הטובה ביותר ולגדיל את הסיכויים שלך לגייס את הכסף שאתה צריך כדי להצליח.

טיפים לקידום אתרים חד פעמי בעזרת סרטוני טיקטוק ויוטיוב
קידום אתרים

טיפים לקידום אתרים חד פעמי בעזרת סרטוני טיקטוק ויוטיוב

תוכן וידאו הוא כלי חזק לקידום אתרים. הוא יכול לעזור לך למשוך יותר תנועה לאתר שלך, לשפר את דירוג החיפוש שלך ולבנות מותג חזק יותר. כדי למנף את תוכן הווידאו שלך, עליך להתמקד ביצירת תוכן איכותי, רלוונטי ומעניין. תוכן הווידאו שלך צריך להיות מתויג כהלכה עם מילות מפתח רלוונטיות, ועלייך להפיץ אותו במגוון פלטפורמות. מדובר באסטרטגיה יעילה מאוד לקידום אתרים חד פעמי, שכן תוכן וידאו הוא סוג התוכן הנצפה ביותר באינטרנט, ואפשר לייצר אותו בקלות, באופן מקצועי ובלי לשבור את הכיס – מהטלפון הנייד.

Image for a blog post about recommended books, featuring the book 'Ai HaEfshar' by Dubi Zakhai. This image should depict a rich fantasy world where te
ספרים מומלצים

7 ספרים מומלצים בעברית שיחממו לכם את הלב

ברוכים הבאים למדריך המלצות הספרים שלנו, המוקדש במיוחד לספרות העברית העכשווית. במדריך זה, תמצאו אוסף מקיף של ספרים מומלצים בעברית שיצאו בהוצאה עצמית: מיצירות פורצות דרך ועד לספרים קלאסיים שעוצבו מחדש. אם אתם מחפשים חוויית קריאה מעמיקה, מרגשת, ומעשירה בעברית, אתם במקום הנכון.

ספרים מומלצים

אהבה, שלום ורדיפתם: המלצת קריאה אופטימית לזמן מלחמה

הספר הנפלא של הרב אריה גולדמן מביט על היחסים הבין אישיים דרך עדשה תורה. הרב אריה גולדמן עוסק בשאלות בסיסיות על יחסי גומלין בין בני אדם, כגון מדוע זה מאתגר לשמור על תקשורת נעימה וליצור קשרים חיוביים. הוא מתעמק בנושאים אלה על ידי מתן תובנות מבוססות תורה בשפה נגישה וניתנת להקשר.

רוצה שהתוכן שלך ייצר המרות?

אני כאן כדי שהתוכן שלך יעבוד בשבילך

small_c_popup.png

Let's have a chat

Learn how we helped 100 top brands gain success.