אכפת לי: קומדיה על שנאה טובה

הגיבורה של הסרט הזה רוצה את מה שהיא רוצה ולא אכפת לה משום דבר ומאף אחד, ככה היא, והיא מקבלת את עצמה ולא מנסה לשנות את עצמה. היא רק לא מבינה מה העניין הגדול סביב זה.
אכפת לי - סרט

למי זה מתאים: למי שמסוגל לשנוא את הגיבור.

באיזה מצב צבירה לצפות: לא שיפוטי או מאוד שיפוטי, לא באמצע.

ממה להיזהר: מהכל ומכולם.

ציון כולל: 4.5 מתוך 5.

מילה על העלילה

נוכלת אמריקאית שרוצה להתעשר ומהר, גילתה פירצה בחוק שמאפשרת לה לשמש כאפוטרופוס של קשישים חסרי ישע ולקבל החלטות על הגוף ועל הרכוש שלהם, בין אם יש להם בני משפחה ובין אם הם עריריים. רגע, עוד לא לברוח.

עכשיו, מה מצחיק פה?

כולנו רגילים לדבר על בתי החולים האמריקאיים שלא יטפלו בך אלא אם יש לך ביטוח בריאות. התפיסה של הישראלי הממוצע את שירותי הבריאות הציבוריים בארץ בתור יתרון קטן, פרס ניחומים של פרובינציה שלא מוכנה להשתחרר מעולם של החלשים ושל מוכי הגורל שלה, היא דבר ידוע. אני לא מחדש לכם כלום, כולנו מכירים אותה. אז למה כל המשפט הארוך הזה? כדי להסביר לכם מה מצחיק פה, אני בונה פאנץ', קרציות.

מה שמצחיק זה האמונה העיוורת שלנו בשיטה

אישה זקנה נופלת קורבן לאישה רעה שרוצה לעשות עליה קופה, אבל באמצע יש בן מאפיונר שאמור לרצוח את האישה הרעה ולשחרר את אמא שלו, וכל זה מסתבך ומגיע למקומות מטורפים יותר ויותר. כמו מה למשל? חטיפות, נסיונות רצח, הערות סקסיסטיות, הכל.

מה לעשות עם המצחיק-מוזר הזה?

מה שאתם רוצים. אני למשל, לקחתי מהסרט I care את המציאות האפשרית מאוד שהוא מציע, מציאות שלא מעט ישראלים שואפים אליה, מציאות שבה אנחנו משתחררים כביכול מעול החלשים והשקופים שבחברה שלנו ועוברים להפרטה מלאה של הכל ושל כולם. בעודנו צועקים 'דמוקרטיה – דמוקרטיה', במקומות אחרים בעולם צועקים 'שיעבוד מלא!'. מי צועק? זו המלצה אנשים, לא עושים כאן ספוילרים.

הגיבורה לא מחפשת את האהבה שלכם

סרט נוסף שמשתמש בגיבור שפשוט חי את חייו בלי לנסות למצוא חן בעיני אף אחד הוא 'שקיעת החמה' (לא בנטפליקס). אני יודע שלא לכולם מתאים לשנוא את גיבורי הסרטים שהם צופים בהם, אבל בדיוק על זה הסרט. לא רק שמדובר בדמות שקל מאוד לשנוא, היא גם מודעת מאוד לרגשות שהיא מעוררת באנשים אחרים – ולא אכפת לה.

אל תעשו לה הנחות רק כי היא אישה

הגיבורה של הסרט הזה רוצה את מה שהיא רוצה ולא אכפת לה משום דבר ומאף אחד, ככה היא, והיא מקבלת את עצמה ולא מנסה לשנות את עצמה. היא רק לא מבינה מה העניין הגדול סביב זה. 

סרט שלם שמנסה להבין "אני רעה, סבבה, אבל איך יכול להיות שהפכתם אותי להיטלר? אם הייתי גבר פשוט הייתם מקבלים את הרוע שלי ולא מתעקשים למצוא את הצדדים הטובים שבי, אז למה לעשות לי בעצם הנחות מזויפות?"

הסרט שמלמד אותנו לשנוא נכון

אני שונא דברים מסוימים באנשים, בדיוק כמו שאתם שונאים דברים מסוימים באנשים. שנאה היא חלק גדול ומשמעותי מאוד בחיים שלנו, אבל היא מפחידה אותנו מאוד ואנחנו נזהרים שלא לדבר עליה יותר מדי, ובטח שלא לתת לה לגיטימציה כדי שלא נישאב לתוכה. זה בסדר גמור, אבל זה גם מאוד קשה ומאוד מזויף.

השנאה היא מערכת הגנה על הפחדים שלנו

אי אפשר שלא לשנוא את מעשיה של אישה שלוקחת מקשישים את חירותים בעורמה ושמפרידה בין הורים לילדים ולא מאפשרת להם לראות אלה את אלה מתוך בצע כסף. 

היום קמות גישות חדשות שרואות בשנאה מנגנון הגנה נפשי ששולח אותות כאב, בדיוק כמו כאב פיזי, רק שאת שלאותות ששולחת השנאה אנחנו קוראים – כעס. מתי מערכת השנאה נכנסת לפעולה? 

במצב שבו הדברים שאנחנו פוחדים מהם נמצאים בסכנת תקיפה של גורם זר. אפשר לקרוא יותר על הגישה הזו בבלוג הדברים שאני שונאת באנשים, אבל מה שחשוב להבין בהקשר הזה, ומה שהסרט 'אכפת לי' מראה, זה שהפחדים שלנו מתפקדים כמו איברים בגוף ושאנחנו מתחילים לשנוא כשאנחנו מרגישים שמישהו מאיים על הפחדים שלנו. 

מסקנה מסוכנת (אבל רק בכאילו מסוכנת, כאילו) 

אז בפעם הבאה שמישהו מנסה לעשות לכם או למישהו שאתם אוהבים משהו רע, להשתמש בכם לטובתו האישית או לתאוות הבצע שלו,  ואתם מרגישים קצת לא נעים לשנוא אותו בגלל זה – צפו בסרט (או קראו את ההמלצה, זה גם עובד).

 

לעוד המלצות בנטפליקס >>

ארז פולק

ארז פולק

תסריטאי ומחזאי, בוגר מצטיין של מסלול תסריטאות של בית הספר לקולנוע ולטלוויזיה - סם שפיגל. יצירותיו עוסקות בשאלת הזהות של האדם בתוך החברה וביחסי הגומלין שבין הפרט כמערכת שפועלת בתוך מערכת של מערכות לבין המערכות האנושיות השונות כמו - בתי חולים, צבא, משטרה, זוגיות, משפחה ועוד. המחזה 'המשחק' עלה במסגרת פסטיבל 'תאטרון קצר' של צוותא והוא זמין לצפייה ביוטיוב. בקרוב יראה אור ספרו הראשון - 'הנחמה שמעבר לאבסורד'.

מעניין? רוצה לקרוא עוד?

wix SEO
קידום אתרים

קידום אתר WIX: שישה תובנות של מקדם אתרים ושל – AI

בנית אתר בוויקס ורוצה למשוך לקוחות פוטנציאליים? הגיע הזמן לקדם אותו בגוגל. כאן אני אסביר לך איך עובד קידום אתרים אורגני על פי תוכנות – AI מובילות, ועל סמך הניסיון שלי כמקדם אתרים וכותב תוכן לקידום אתרים, כך שהאתר שלך יגיע למקומות הראשונים בתוצאות האורגניות של מנועי החיפוש בתוך זמן קצר.

- Vector graphic of a three-step process to embark on an informed SEO campaign. Step 1 titled 'Exposure' has a lightbulb symbolizing new ideas and strat
קידום אתרים

7 טיפים מקצועיים לקידום אתר הסטארטאפ שלך בעזרת תוכן

כמומחה לתוכן וקידום אתרים עם ניסיון רב בעבודה עם סטארטאפים, אני יודע שפיתוח הנוכחות המקוונת היא אתגר מרכזי עבור חברות הזנק צעירות. המטרה הסופית היא למשוך לקוחות פוטנציאליים למוצר או השירות החדשני שלכם. אבל קודם כל, עליכם להביא אותם לאתר שלכם. כאן נכנסות לפעולה אסטרטגיות קידום אתרים ממוקדות תוכן. בהסתמך על הניסיון שלי, הנה 7 הטיפים הטובים ביותר לקידום SEO של אתרי סטארטאפ:

קידום אתרים חד פעמי לסטארט-אפים
קידום אתרים

איך קידום אתרים יכול לעזור לסטארט-אפים לגייס סבב מימון נוסף

קידום דיגיטלי הוא כלי חשוב עבור כל סטארטאפ ששואף לגייס סבב מימון נוסף. באמצעות קידום דיגיטלי, אתה יכול למשוך את תשומת לבם של משקיעים פוטנציאליים, להציג את המוצר או השירות שלך בצורה הטובה ביותר ולגדיל את הסיכויים שלך לגייס את הכסף שאתה צריך כדי להצליח.

טיפים לקידום אתרים חד פעמי בעזרת סרטוני טיקטוק ויוטיוב
קידום אתרים

טיפים לקידום אתרים חד פעמי בעזרת סרטוני טיקטוק ויוטיוב

תוכן וידאו הוא כלי חזק לקידום אתרים. הוא יכול לעזור לך למשוך יותר תנועה לאתר שלך, לשפר את דירוג החיפוש שלך ולבנות מותג חזק יותר. כדי למנף את תוכן הווידאו שלך, עליך להתמקד ביצירת תוכן איכותי, רלוונטי ומעניין. תוכן הווידאו שלך צריך להיות מתויג כהלכה עם מילות מפתח רלוונטיות, ועלייך להפיץ אותו במגוון פלטפורמות. מדובר באסטרטגיה יעילה מאוד לקידום אתרים חד פעמי, שכן תוכן וידאו הוא סוג התוכן הנצפה ביותר באינטרנט, ואפשר לייצר אותו בקלות, באופן מקצועי ובלי לשבור את הכיס – מהטלפון הנייד.

Image for a blog post about recommended books, featuring the book 'Ai HaEfshar' by Dubi Zakhai. This image should depict a rich fantasy world where te
ספרים מומלצים

7 ספרים מומלצים בעברית שיחממו לכם את הלב

ברוכים הבאים למדריך המלצות הספרים שלנו, המוקדש במיוחד לספרות העברית העכשווית. במדריך זה, תמצאו אוסף מקיף של ספרים מומלצים בעברית שיצאו בהוצאה עצמית: מיצירות פורצות דרך ועד לספרים קלאסיים שעוצבו מחדש. אם אתם מחפשים חוויית קריאה מעמיקה, מרגשת, ומעשירה בעברית, אתם במקום הנכון.

ספרים מומלצים

אהבה, שלום ורדיפתם: המלצת קריאה אופטימית לזמן מלחמה

הספר הנפלא של הרב אריה גולדמן מביט על היחסים הבין אישיים דרך עדשה תורה. הרב אריה גולדמן עוסק בשאלות בסיסיות על יחסי גומלין בין בני אדם, כגון מדוע זה מאתגר לשמור על תקשורת נעימה וליצור קשרים חיוביים. הוא מתעמק בנושאים אלה על ידי מתן תובנות מבוססות תורה בשפה נגישה וניתנת להקשר.

רוצה שהתוכן שלך ייצר המרות?

אני כאן כדי שהתוכן שלך יעבוד בשבילך

small_c_popup.png

Let's have a chat

Learn how we helped 100 top brands gain success.