גוף שני יחיד: לצלול לתוך הכישרון של סייד קישוע

גוף שני יחיד, ספרו של סייד קשוע שיצא לאור בשנת - 2013, הוא אחת היצירות המרתקות של הסופר והתסריטאי (לצד הסדרה 'התסריטאי'). ההמלצה המלאה לפניך.
גוף שני יחיד של סייד קשוע - המלצת קריאה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מילה על העלילה

עורך דין ערבי ממזרח ירושלמי מתחיל לחשוד שאשתו בוגדת בו. הוא יוצא למסע חיצוני ופנימי, בו הוא מנסה לטהר את שמה של אשתו, כדי שהוא עצמו יניח לעצמו לנפשו. במילים אחרות, הגיבור של הספר המרתק הזה נכנס למערבולת של רגשות שסחפה אותי עמוק פנימה לתוך המסע שלו, בהווה ובעבר. 

מצד שני, עובד סוציאלי ערבי מבטל את החיים הקודמים שלו ויוצא למסע משלו, בדרך לחיים חדשים כאמן. זה לא ספוילר שהדרכים של השניים מתנגשים, אבל המטען שכל אחד מביא אתו בדרך למפגש הבלתי נמנע הזה, הוא מה שהופך את 'גוף שני יחיד', ל – Page Turner. 

לא עבודה ערבית ולא – ויהי בוקר

הורסטיליות של סייד קשוע ככותב מפתיעה אותי בכל פעם מחדש. הוא מדבר על אותם נושאים, זה נכון, אבל הוא עושה את זה בכל פעם בדרך חדשה, כזו שמזכירה לי מה זה להיות גבר בחברה מצ'ואיסטית ושמרנית. קשוע תוקף את נושא הגבריות בכל יצירה ממקום אחר ובדרך אחרת. 'התסריטאי' זה לא 'עבודה ערבית', ו – 'גוף שני יחיד', זה לא 'ויהי אור', למרות שתאורתית כל היצירות האלה עוסקות בדיוק באותו דבר.

סיימתי את הספר תוך 4 ימים

אפשר לקחת את זה גם כאזהרה, אבל בעיקר כהמלצה חמה. קשה מאוד לניח את הספר בצד, והדמויות הולכות איתך כל היום עד הקריאה הבאה. בקיצור מומלץ, קריאה מהנה!

 

לעוד ספרים מומלצים >>

מעניין? רוצה לקרוא עוד?

הארובה
סיפורים קצרים

תסתכל עליהם, הם שם, עולים מהארובה

הרהור משונה תפס אותי לפני כמה ימים, אבל לא ידעתי איך לנסח אותו, אז עזבתי אותו, אבל הוא לא עזב אותי. למה שיהודי יגיד ליהודי אחר משפט כל כך מזעזע ברגע כל כך נמוך בחיים?

Peaky Blinders
סדרות מומלצות בנטפליקס

כנופיית ברמינגהאם: הצד השני של הסופרנוס

משפחת שלבי היא אחת המשפחות המרתקות ביותר שאתם תמצאו בטלוויזיה שלכם, בסדרה שיש בה הכל – אהבה, מתח, פמניזם, פאשיזם, קומוניזם, גבורה, חולשה ושאלות קשות על העולם של תחילת המאה ה – 20 וגם של היום. לא תוכלו לעזוב אותה, ובשורות הבאות תגלו בדיוק למה.

שון כבשון נטפליקס
סדרות מומלצות בנטפליקס

שון כיבשון: כי גם להורים מגיע להנות

שון כבשון (Shaun the Sheep), היא סדרה בריטית לילדים שלא עושה כאב ראש למבוגרים – להיפך, היא תגרום לכם להתאהב בה ולשקול ברצינות לצפות בה גם כשהילדים הולכים לישון. ויש לזה סיבות טובות מאוד.

ריק ומורטי בנטפליקס
סדרות מומלצות בנטפליקס

ריק ומורטי: אם כבר גאונות אז עד הסוף

ריק ומורטי היא אחד מיצירות המופת שיש לטלוויזיה להציע, לדעתי – בכל הזמנים. אז איך מסעות הזויים בחלל של סבא ונכד יכולים לשנות את תפיסת העולם שלכם מקצה לקצה? ההמלצה המלאה ממש כאן.

לכודים - סדרת מתח איסלנדית בנטפליקס
סדרות מומלצות בנטפליקס

לכודים: סדרת מתח איסלנדית מומלצת

הסקנדינבים יצאו למסע כיבוש ויקינגי, שהיעד שלו הוא השתלטות מלאה על ז'אנר המתח בספרות ובטלוויזיה. הסדרה 'לכודים' ממשיכה את מסע הכיבושים המוצלח, תוך שהיא לוקחת אותנו לעיירה איסלנדית נידחת, עם שלושה שוטרים בלבד, שצריכה להתמודד עם גופה מבותרת שעולה ברשת הדיג ומערערת את סדרי העולם הנוח והשקט של המקום.

רוצה שהתוכן שלך ייצר המרות?

אני כאן כדי שהתוכן שלך יעבוד בשבילך

small_c_popup.png

Let's have a chat

Learn how we helped 100 top brands gain success.