הסיפור שלא סופר: סדרה מעולה על תרבות שוקעת

הסדרה התיעודית של נטפליקס, מתארת סיפורי ספורט קיצוניים בצורה שעוד לא ראית. יחד עם זאת, ואולי בלי לשים לב, היא מתארת את כל מה שמקולקל בתרבות הקפיטליסטית, ומראה איך אנשים עם רצון טוב, שרק רוצים להצליח, יכולים למצוא את עצמם בפסגה ובתהום - באותו זמן.
הסיפור שלא סופר - נטפליקס
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מה מתחבא מאחורי אגרוף לפנים?

לפני שהתחלתי את קריירת הכתיבה שלי, עבדתי בבית חולים פסיכיאטרי כמאבטח. משמרות הלילה היו שקטות, היה לי מחשב וגישה לאינטרנט, אהבתי NBA, והחלטתי לנצל את ההזדמנות ולראות משחקים ב – LIVE.

במשך כל השנים שעבדתי שם, חיזקתי את האהבה שלי לליגת הכדורסל הטובה בעולם בלילה, והייתי עד ליחס המזעזע שמקבלים חולים פסיכיאטריים ביום. 

אני לא מדבר על אלימות, שהרימה את הראש מדי פעם, אני מדבר בעיקר על ההתייחסות לחולים פסיכיטריים כאל טיפשים, פרועים, פראיים, ולעיתים אפילו כלא אנושיים.

את התקרית של רון ארטסט, שחקן NBA שסובל מבעיות פסיכיאטריות ושמצא את עצמו מתחרה באחת הליגות התחרותיות ביותר בעולם, ראיתי בשידור חי. הוא נתן לאוהד אגרוף לפרצוף. הפרק בסדרה שמדבר על המקרה הזה, מראה איך האגרוף הזה שינה את מסלול הקריירה של ארטסט ושל חבריו לקבוצה.

מה עומד מאחורי האגרוף? למה אף אחד לא ראה את זה מגיע? איך ענייני גזע ומעמדות חברתיים גרמו לליגה לנקוט בצעדים ההזויים שהם נקטו לאחר התקרית? שווה לצפות ולהבין שהתהליכים שהביאו את דונלד טראמפ לנשיאות, נמצאים עמוק בתוך הגרון של כל חלקה טובה באמריקה, אפילו ב – NBA.

איפה היו ההורים שלהם, איפה?

המתאגרפת שפתחה את דלת עולם האגרוף עבור נשים, היא כריסטי מרטין. הפרק שעוסק בהתפתחות הקריירה שלה, יגרום לכם לאהוב אותה, אחר כך לשנוא אותה, אחר כך להבין אותה, ואז לכעוס על ההורים שלה וכנראה שגם על ההורים שלכם.

כריסטי התגלגלה לאימוני אגרוף בגיל מבוגר יחסית, כמו שכל צעיר וצעירה יכולים להתגלגל לחוגים להוצאת אנרגיה. היא גילתה שהיא יודעת לתת ובעיקר לקבל אגרופים, ומשם מתוארת הדרך שלה לפסגה.

הזהות המינית של כריסטי, הקשר שלה עם המאמן שלה, הדבקות ב – 'חלום', שמעולם לא היה לה, לפני שהיא דרכה באולם האגרוף, כל אלה הביאו את כריסטי לסחרור מטורף ששווה מאוד לראות. 

כריסטי מרטין היא הסיפור האמריקאי המובהק לסכנה הגדולה שהחברה האמריקאית האמריקניזציה הגולבלית, מפיצה בעולם באמצעות ציפיות בלתי סבירות בעליל מאינדיבידואלים כמו כריסטי, שלא מבינים איך הם מצאו את עצמם במקום הזה.

כן אמריקה? ככה אתם רוצים אותנו?

כל סיפור ספורט טוב מתחיל בגיבור או גיבורה עם כישרון שמלווה בפחד ובדים מהעבר. המשוואה האמריקאית להתגברות על פחדים, היא משוואה עם נעלם אחד: פחד + התגברות = הצלחה – X.

מה הוא הנעלם שצריך להוריד מההצלחה, כדי לגרום לספורטאי האמריקאי להתגבר על הפחד? ניחשתם נכון – זהות. מה הזהות שלנו? מה מגדיר אותנו? לאיזה חלק באישיות שלנו אנחנו צריכים להתחבר כדי להצליח?

על זה הסדרה מדברת. זו משוואה מעניינת, אבל צריך לקחת אותה בעירבון מוגבל. יש במשוואה הזו הרבה חורים, היא מפשטת מאוד את הדמויות ואת האירועים, נוטה לקחת צד, ומבטלת את הצדדים בהם היא בוחרת שלא לעסוק, כדי להדגיש נרטיב כזה או אחר.

בקיצור, מתאים לצפייה לצורך הנאה, אבל ממש לא מתאים למי שמחפש סדרה על ספורטאים שהצליחו כדי לקבל השראה.

 

להמלצות צפייה נוספות>>

מעניין? רוצה לקרוא עוד?

קיירי אירווינג על המגרש
סיפורים קצרים

המלחמה של קיירי

למה זו זכותו של קיירי אירווינג שלא להתחסן ועדיין לשחק כדורסל, ולמה הגיע הזמן שכולנו נצא לו מהוריד.

לא ספורטיבי - המלצת צפייה
סדרות מומלצות בנטפליקס

לא ספורטיבי: דוקו ספורט עם יציאות חתרניות

גילוי נאות, אני חולה ספורט, תמיד הייתי, ותמיד אהבתי סיפורים מפתיעים. אז נטפליקס התחשבו בי והעלו סדרה שמשלבת את שתי האהבות שלי. מה יצא מזה? ביקורת מעניינת דווקא על הצד שלא הייתם חושבים עליו בספורט.

משחקי הדיונון - המלצה צפייה
סדרות מומלצות בנטפליקס

משחקי הדיונון: זעקת החירות של המערב המשועבד ומותו של המיתוס היהודי

משחקי הדיונון מעבירים מסר מהפכני, אבל עצם העובדה שנטפליקס ממשיכה לשדר את הסדרה, למרות הפופולריות חסרת התקדים שלה, רק מראה עד כמה קברניטי רשת הסטרימינג הגדולה בעולם מזלזלים בצופים, ובטוחים שכל הדם הזה יבלבל אתכם עד כדי כך שלא תבינו עד כמה הסדרה הזו רלוונטית לחיים שלכם. או שהם פשוט לא פוחדים.

סאות' פארק - המלצת צפייה בנטפליקס
סדרות מומלצות בנטפליקס

סאות' פארק עונה 23 – טראמפ אינטליגנטי וישו עושה קוק

אחת השאלות שחזרה על עצמה בתקופת דונלד טראמפ היא – איך אפשר לצחוק על נשיא שעושה מעצמו צחוק על בסיס יומי. בעונה 23 של סדרת המופת, יוצרי סאות' פארק הוכיחו כי אפשר להוריד הילוך, להראות את ההיפך מההיצג התקשורתי, ולהפתיע מחדש. אה, וגם להראות את ישו וסנטה קלאוס עושים קוק אף פעם לא מזיק.

נקודת מפנה - נטפליקס
סדרות מומלצות בנטפליקס

נקודת מפנה: קונספירציית מלחמה שעושה את העבודה

לא הרבה זוכרים, אבל תיאוריות הקונספירציה הגלובליות לא התחילו בתקופת הקורונה. מי שמעמיק בנושא הקונספירציה העולמית, יכול להגיע בקלות לבונים החופשיים ומשם לתיאוריות נאציות רדיקליות שמאשימות את היהודים בכל זוועות העולם. 'נקודת מפנה' של נטפליקס מזכירה לנו איך אפשר לקחת רצת אירועים היסטוריים וליצור סביבם נרטיב קונספירטיבי שבהחלט יכול לשכנע אתכם שיש משהו במה שהם אומרים.

מזיז הרים - נטפליקס המלצת צפייה
סדרות מומלצות בנטפליקס

מזיז הרים: יש גיבורים ברומניה

הקולנוע הרומני כבר הפך מזמן לשם דבר בעולם, ועכשיו האיכות הנדירה שמייחדת את היצירה הרומנית מגיעה לנטפליקס עם יצירת המופת – מזיז הרים. המלצת צפייה חמה.

רוצה שהתוכן שלך ייצר המרות?

אני כאן כדי שהתוכן שלך יעבוד בשבילך

small_c_popup.png

Let's have a chat

Learn how we helped 100 top brands gain success.