כנופיית ברמינגהאם: הצד השני של הסופרנוס

משפחת שלבי היא אחת המשפחות המרתקות ביותר שאתם תמצאו בטלוויזיה שלכם, בסדרה שיש בה הכל - אהבה, מתח, פמניזם, פאשיזם, קומוניזם, גבורה, חולשה ושאלות קשות על העולם של תחילת המאה ה - 20 וגם של היום. לא תוכלו לעזוב אותה, ובשורות הבאות תגלו בדיוק למה.
Peaky Blinders
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

למי זה מתאים: למי שאוהב דמויות גדולות מהחיים ושיש לו מספיק זמן להתמכרות קשה.

באיזה מצב צבירה לצפות: מתי שאתם רוצים, אבל לא על הדרך.

ממה להיזהר: לא לפחד מכל הפרטים בהתחלה, זה יסתדר לכם מהר מאוד וזה גם לא מאוד משנה.

ציון כולל: 5 מתוך 5.

מילה על העלילה

משפחה שלבי היא המשפחה ששולטת בעולם ההימורים של העיר ברמינגהאם בתחילת המאה ה – 20, קצת אחרי סיום מלחמת העולם הראשונה. המשפחה עומדת לפני צומת דרכים – היא נאלצת להתמודד מול משפחות גדולות שמאיימות על השלטון שלה בעיר. כדי לעשות את זה וכדי להרחיב את פעילות העסקים, המשפחה בוחרת ביוני שלבי – לא האח הבכור וגם לא הדודה ששלטה בעסקי המשפחה בזמן שהבנים הרגו חיילים גרמנים בתעלות בצרפת. הבחירה בטומי מתגלה כצעד שמעיף את המשפחה לגבהים עליהם אף אחד מהם לא חלם, אבל לבחירה בו יש גם מחירים לא קטנים.

למה לא תוכלו להפסיק

משפחת שלבי היא מסוג המשפחות שכיף לאהוב מרחוק ולשמוח שיש לך את המשפחה הרגילה שלך. אתם לא תוכלו להפסיק בגלל טומי, מנהיג עם שאיפות מטורפות ועם אמונה בעצמו, אבל גם עם פתיל התאהבות קצר לפחות כמו של בנצי מאסקימולימון. טומי אוהב, וכשהוא אוהב קשה מאוד שלא לאהוב יחד אתו, וכשההתקדמות האישית שלו פוגשת את האהבה, ההתנגשות מרגישה לפעמים כמו סופר – נובה שאי אפשר להוריד ממנה את העיניים. 

אתם לא תוכלו להפסיק בגלל פולי הדודה המבוגרת, החכמה והחושנית שמשחקת עם קלפים גרועים שהעולם השוביניסטי של תחילת המאה העשרים נותן לה, ובכל זאת מוציאה מהם את המיטב בלי לוותר על עצמה, על ההנאות שלה ועל האינטרסים שלה ושל המשפחה. 

אתם לא תוכלו להפסיק לראות את הסדרה בגלל ארתור, האח הגדול של טומי שלא מצליח להתגבר על הפוסט טראומה של מלחמת העולם ושמנסה להישאר רלוונטי למרות הדיכאון העמוק, האלימות שפורצת ממנו והקנאה שהוא מפתח לאחיו הצעיר. אתם לא תוכלו להפסיק לצפות בסדרה גם בגלל דמויות עם תפקיד קטן יחסית – כמו …. נוכל יהודי שמדבר פילוסופיה שיכולה לקרוע אתכם מבפנים ורדי אחרי להפיל אתכם לרצפה עם אקדח שהוא מכוון למושא הרצאתו לראש. 

ממה להיזהר

הרבה אנשים נבהלים מהפרק הראשון ועוזבים את הסדרה המופתית הזאת עוד לפני שהם התחילו להיכנס לעניינים. אל תיבהלו מכל הפרטים שזורקים עליכם בהתחלה, בסוף זה הכל מתכנס למתח ורגשות והסדרה הזאת יש יותר מתח ממה שיש באונה הקדמית של הרלן קובן ויותר רגש ממה שיש במיתרי הקול של אדל, לפני השינוי.

לעוד המלצות בנטפליקס>>

מעניין? רוצה לקרוא עוד?

הארובה
סיפורים קצרים

תסתכל עליהם, הם שם, עולים מהארובה

הרהור משונה תפס אותי לפני כמה ימים, אבל לא ידעתי איך לנסח אותו, אז עזבתי אותו, אבל הוא לא עזב אותי. למה שיהודי יגיד ליהודי אחר משפט כל כך מזעזע ברגע כל כך נמוך בחיים?

שון כבשון נטפליקס
סדרות מומלצות בנטפליקס

שון כיבשון: כי גם להורים מגיע להנות

שון כבשון (Shaun the Sheep), היא סדרה בריטית לילדים שלא עושה כאב ראש למבוגרים – להיפך, היא תגרום לכם להתאהב בה ולשקול ברצינות לצפות בה גם כשהילדים הולכים לישון. ויש לזה סיבות טובות מאוד.

ריק ומורטי בנטפליקס
סדרות מומלצות בנטפליקס

ריק ומורטי: אם כבר גאונות אז עד הסוף

ריק ומורטי היא אחד מיצירות המופת שיש לטלוויזיה להציע, לדעתי – בכל הזמנים. אז איך מסעות הזויים בחלל של סבא ונכד יכולים לשנות את תפיסת העולם שלכם מקצה לקצה? ההמלצה המלאה ממש כאן.

לכודים - סדרת מתח איסלנדית בנטפליקס
סדרות מומלצות בנטפליקס

לכודים: סדרת מתח איסלנדית מומלצת

הסקנדינבים יצאו למסע כיבוש ויקינגי, שהיעד שלו הוא השתלטות מלאה על ז'אנר המתח בספרות ובטלוויזיה. הסדרה 'לכודים' ממשיכה את מסע הכיבושים המוצלח, תוך שהיא לוקחת אותנו לעיירה איסלנדית נידחת, עם שלושה שוטרים בלבד, שצריכה להתמודד עם גופה מבותרת שעולה ברשת הדיג ומערערת את סדרי העולם הנוח והשקט של המקום.

רוצה שהתוכן שלך ייצר המרות?

אני כאן כדי שהתוכן שלך יעבוד בשבילך

small_c_popup.png

Let's have a chat

Learn how we helped 100 top brands gain success.