כנופיית ברמינגהאם: הצד השני של הסופרנוס

משפחת שלבי היא אחת המשפחות המרתקות ביותר שאתם תמצאו בטלוויזיה שלכם, בסדרה שיש בה הכל - אהבה, מתח, פמניזם, פאשיזם, קומוניזם, גבורה, חולשה ושאלות קשות על העולם של תחילת המאה ה - 20 וגם של היום. לא תוכלו לעזוב אותה, ובשורות הבאות תגלו בדיוק למה.
Peaky Blinders

למי זה מתאים: למי שאוהב דמויות גדולות מהחיים ושיש לו מספיק זמן להתמכרות קשה.

באיזה מצב צבירה לצפות: מתי שאתם רוצים, אבל לא על הדרך.

ממה להיזהר: לא לפחד מכל הפרטים בהתחלה, זה יסתדר לכם מהר מאוד וזה גם לא מאוד משנה.

ציון כולל: 5 מתוך 5.

מילה על העלילה

משפחה שלבי היא המשפחה ששולטת בעולם ההימורים של העיר ברמינגהאם בתחילת המאה ה – 20, קצת אחרי סיום מלחמת העולם הראשונה. המשפחה עומדת לפני צומת דרכים – היא נאלצת להתמודד מול משפחות גדולות שמאיימות על השלטון שלה בעיר. כדי לעשות את זה וכדי להרחיב את פעילות העסקים, המשפחה בוחרת ביוני שלבי – לא האח הבכור וגם לא הדודה ששלטה בעסקי המשפחה בזמן שהבנים הרגו חיילים גרמנים בתעלות בצרפת. הבחירה בטומי מתגלה כצעד שמעיף את המשפחה לגבהים עליהם אף אחד מהם לא חלם, אבל לבחירה בו יש גם מחירים לא קטנים.

למה לא תוכלו להפסיק

משפחת שלבי היא מסוג המשפחות שכיף לאהוב מרחוק ולשמוח שיש לך את המשפחה הרגילה שלך. אתם לא תוכלו להפסיק בגלל טומי, מנהיג עם שאיפות מטורפות ועם אמונה בעצמו, אבל גם עם פתיל התאהבות קצר לפחות כמו של בנצי מאסקימולימון. טומי אוהב, וכשהוא אוהב קשה מאוד שלא לאהוב יחד אתו, וכשההתקדמות האישית שלו פוגשת את האהבה, ההתנגשות מרגישה לפעמים כמו סופר – נובה שאי אפשר להוריד ממנה את העיניים. 

אתם לא תוכלו להפסיק בגלל פולי הדודה המבוגרת, החכמה והחושנית שמשחקת עם קלפים גרועים שהעולם השוביניסטי של תחילת המאה העשרים נותן לה, ובכל זאת מוציאה מהם את המיטב בלי לוותר על עצמה, על ההנאות שלה ועל האינטרסים שלה ושל המשפחה. 

אתם לא תוכלו להפסיק לראות את הסדרה בגלל ארתור, האח הגדול של טומי שלא מצליח להתגבר על הפוסט טראומה של מלחמת העולם ושמנסה להישאר רלוונטי למרות הדיכאון העמוק, האלימות שפורצת ממנו והקנאה שהוא מפתח לאחיו הצעיר. אתם לא תוכלו להפסיק לצפות בסדרה גם בגלל דמויות עם תפקיד קטן יחסית – כמו …. נוכל יהודי שמדבר פילוסופיה שיכולה לקרוע אתכם מבפנים ורדי אחרי להפיל אתכם לרצפה עם אקדח שהוא מכוון למושא הרצאתו לראש. 

ממה להיזהר

הרבה אנשים נבהלים מהפרק הראשון ועוזבים את הסדרה המופתית הזאת עוד לפני שהם התחילו להיכנס לעניינים. אל תיבהלו מכל הפרטים שזורקים עליכם בהתחלה, בסוף זה הכל מתכנס למתח ורגשות והסדרה הזאת יש יותר מתח ממה שיש באונה הקדמית של הרלן קובן ויותר רגש ממה שיש במיתרי הקול של אדל, לפני השינוי.

 

אם אהבת את ההמלצה ואם יש לך חיבה לרומנים פסיכולוגיים עמוקים, לחיצה על התמונה הבאה תעשה לך את היום >>

הנחמה שעבר לאבסורד - רומן פסיכולוגי

לעוד המלצות בנטפליקס>>

ארז פולק

ארז פולק

תסריטאי ומחזאי, בוגר מצטיין של מסלול תסריטאות של בית הספר לקולנוע ולטלוויזיה - סם שפיגל. יצירותיו עוסקות בשאלת הזהות של האדם בתוך החברה וביחסי הגומלין שבין הפרט כמערכת שפועלת בתוך מערכת של מערכות לבין המערכות האנושיות השונות כמו - בתי חולים, צבא, משטרה, זוגיות, משפחה ועוד. המחזה 'המשחק' עלה במסגרת פסטיבל 'תאטרון קצר' של צוותא והוא זמין לצפייה ביוטיוב. בקרוב יראה אור ספרו הראשון - 'הנחמה שמעבר לאבסורד'.

מעניין? רוצה לקרוא עוד?

התורה כולה - פרק 1
אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

התורה כולה: סיפורו של משה – פרק 1

"התורה כולה" מנסה להציג את סיפור חייו של משה ואת יציאת מצרים מפרספקטיבות שונות, כולל הזווית האסלאמית המופיעה בקוראן. הסדרה מעלה תובנות מעניינות לגבי תהליך ההתפתחות של משה ונוגעת בנושאים כמו רצון חופשי וזכויות נשים. הסדרה מעוררת מחשבה ומהווה נקודת מבט ייחודית על אחד הסיפורים המשמעותיים ביותר בתנ"ך. בעיקון לא מתאימה לצפייה עם ילדים, אבל אני צופה עם שלי.

סדרות מומלצות בנטפליקס

גם אלוהים צריך לפרוק כמו אדם (סנדלר) SPACEMAN

מאחורי כל אלה עומד צורך תמידי לפרוק, לתור אחר אהבה עצמית חמקמקה. ואם לא אהבה אז לפחות אהדה, ואם לא אהדה אז לפחות סיבולת, ואם לא סיבולת אז לפחות שלא נסבול.

אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

שיר השירים אשר לשלמם: החבר'ה הטובים שלא מפספסים הפגנה וישרפו כולם

להורים שלנו לא היה שום דבר. מהאדמה הם בנו את עצמם, קמו מאפר. אנחנו בני שישים עכשיו, שבעים עכשיו, יתומים מאם, יתומים מאב. נתנו לכם חיים טובים ואתם מזלזלים. יושבים אצל פסיכולוגים בספה ומתבכיינים על כן חיבוקים – לא חיבוקים. שם למעלה יושב גנב על כסא מלוכה ועל ראשו כובע להבה. שלחנו יד וקיבלנו כוויה.

ייעוץ-לכותבים

מה צריך לעשות?

בתור עורך תסריט ומנחה סדנאות כתיבה וחדרי כותבים, וכנציג של איגוד התסריטאים, כותבים רבים שואלים אותי שאלות רבות שמסתירות שאלה גדולה אחת: מה צריך לעשות כדי שמה שכתבתי יצליח? אם השאלה הזו מטרידה גם אותך, אז אני מאמין שהגעת למקום הנכון.

אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

בואי נקח לנו יום (אני מתגעגע אלייך)

אני רואה שלא טוב לך בימים האחרונים ואני פוחד להאשים את עצמי בזה, אז אני שומר על מרחק. אני שונא את האינטסטינקט המחורבן והמקולל הזה. מה אם לא היינו צריכים לעבוד עכשיו? אם היינו לוקחים לנו יום ושוכבים כל היום, לא עושים כלום – רק שוכבים כל היום?

אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

בקול דממה דקה: אידיאל הצמצום הקיומי

אידיאל הצמצום בא לידי ביטוי בסיפור גירוש האדם מגן עדן (על שלא הסתפק במה שיש), בסיפור קין והבל (המעט שקיבל קין על פי התאוריה שלנו הוא ברכה אותה הוא ראה כקללה), עקדת יצחק (האידיאל האנושי הוא להגיע לכדי צמצום מוחלט והסיבה היחידה שהוא לא יכול להגיע לכדי זאת היא התערבות אלוהית), ארץ ישראל ("הארץ הטובה" שהיא הקטנה ביותר מכל ארצות האזור ויחד עם זאת מחוברת לשני ימים ורוויית מים טבעיים ובארות, בשמש טובה, והיום אנחנו יודעים שגם בגז טבעי.

רוצה שהתוכן שלך ייצר המרות?

אני כאן כדי שהתוכן שלך יעבוד בשבילך

small_c_popup.png

Let's have a chat

Learn how we helped 100 top brands gain success.