כתיבת תוכן איכותי: 5 דרכים לבחור נכון

יש לך ארגון עם שאיפות גדולות וברור לך שאתר האינטרנט שלך הוא כרטיס הביקור שלך, היסודות עליו ייבנה המותג כולו. הבעיה היא שהפער בין השאיפות שלך לבין איכות כותבי התוכן בשוק הישראלי הם גדולים, גדולים מדי. אז איך אפשר לבחור כותב תוכן איכותי לאתר אינטרנט של חברה שמכבדת את עצמה?
טיפים לבחירת כותב תוכן

בקצרה:

  • מיקרו קופי טוב הוא לא בהכרח כותב תוכן
  • סוכניות תוכן גדולות משקיעות בעיקר בתוכן זול ומהיר
  • כותבים זולים במיוחד צריכים לעורר חשד
  • כותב תוכן איכותי חייב להכיר את עולם ה – SEO
  • והעיקר לא לשעמם כלל

בין מיקרו קופי לכותב תוכן

בארה"ב ובאירופה יש הבדל ברור בין כותבי תוכן (content) לבין קופירייטרים ומומחי מיקרו קופי. הסיכוי למצוא כותב תוכן שהוא גם מיקרו קופי טוב ולהיפך הוא נמוך מאוד. הסיבה די ברורה כשחושבים על זה, מיקרו קופי הם אנשים של מסרים קצרים וקולעים וכותבי תוכן הם אנשים של הרחבות והסברים. זה הכל. מצאת מיקרו קופי שנותן גם שירותי תוכן? אני ממליץ לחשוב פעמיים לפני ששמים את שני הביצים בסך אחד. כן, חשוב מאוד ששני הכותבים יעבדו בשיתוף פעולה תחת ניהול מותג אחד, שהכתיבה תהיה ברוח המותג וכולי, אבל זה לא אומר שהעבודה צריכה להיעשות על ידי אותו אדם.

סוכנויות תוכן גדולות מספקות תוכן מהיר וזול

אני אומר את זה באופן כללי כמובן, אבל אני עומד מאחורי הדברים האלה ואפשר לבדוק אותי בדרך פשוטה מאוד: אפשר פשוט לכתוב 'כתיבת תוכן' בגוגל, להיכנס לכל אחת מהתוצאות הראשונות ולבדוק האם החברה מספקת שירותי 'כתיבת תוכן SEO'. אם התשובה היא כן אז המשמעות היא שהחברה בעצם מספקת תוכן מהיר וזול שכל המטרה שלו היא ליצור תוכן עם מילות מפתח כדי שגוגל יתייחס לאתר (הבעיה היא שגוגל כבר לא עובד ככה, אבל זה כבר לפוסט אחר). אין לי בעיה עם תוכן SEO, גם אני יודע לספק תוכן כזה. הבעיה היא שהוא שואב המון זמן ואנרגיות מהחברות הללו, מהסיבה הפשוטה שיש הרבה יותר אתרים של עסקים קטנים שצריכים תוכן זול ומיידי, מאתרים של חברות גדולות שצריכות תוכן איכותי בתדירות קבועה. הפתרון הוא למצוא כותב תוכן איכותי שעובד רק עם חברות וארגונים ושזו ההתמקצעות שלו.

כותבי תוכן זולים צריכים לעורר בך חשד

הצעות מחיר זולות מדי מעידות על כמה דברים. קודם כל הצעה כזאת מעידה על כך שהכותב לא מעריך את עצמו מספיק כדי לבקש את מה שמגיע לו, או שהוא חושב שהמחיר שהוא מציע אכן מגיע ואז אנחנו כבר בבעיה מסוג אחר. אני מייעד את התוכן הזה לחברות ולארגונים שיש להם את האמצעים ואת היכולת לשלם יותר מ – 20 אגורות למילה עבור תוכן איכותי, כי בסופו של דבר וכמו בכל דבר – על איכות צריך לשלם יותר.

כותב תוכן איכותי חייב לדעת SEO

ואני לא אומר שהוא צריך להיות מקדם אתרים (למרות שזה לא מזיק בכלל), אני רק אומר שחשוב שכותב התוכן שלך יידע להתאים את התוכן שהוא כותב לצרכי קידום האתר. נכון ל – 2022, עולם קידום האתרים הולך יותר ויותר לעולמות התוכן. קישורים איכותיים זה חשוב, אבל בלי תוכן איכותי אין לאתר שלך סיכוי להתברג בתוצאות הראשונות בגוגל. בתור כותב תוכן שהוא גם מקדם אתרים אורגני, אני יודע לקחת את ההמלצות שאני מקבל מחברת הקידום איתה הארגון שלך עובד ולבצע מחקר משלי על מנת להתאים את התוכן שאני כותב לאו דווקא למה שכבר יש בגוגל, אלא למה שאני מזהה שצריך להיות וחסר. את הנושאים מנהלי הדיגיטל של הארגון שלך יקבעו כמובן יחד עם חברת הקידום שאיתה אתם עובדים, אני לא משנה את הנושאים שאני מקבל ואני עובד כמובן לפי בריפים כמו שכתוב בספר. אבל יחד עם זאת, אני יודע לתת לתוכן שלך את הערך המוסף שיכול להקפיץ את האתר שלך לתוצאות הראשונות בגוגל, וזה בדיוק המקום בו כותב תוכן איכותי צריך לדעת להמציא את עצמו כל פעם מחדש, זה המקום בו אנחנו יכולים לפרוח.

והעיקר (והעיקר) לא לשעמם (לא לשעמם) כלל

בתפקידי הקודם כמקדם אתרים נאלצתי לקרוא תכנים של כותבי תוכן SEO (זולים), והמאמץ הכי גדול שלי באותם ימי העבודה הישנים נושנים היה – לא הירדם. תוכן משעמם זה דבר נורא, תוכן שלא נותן לקורא ערך מוסף זה דבר נורא, תוכן שלא מניע לפעולה זה דבר נורא, תוכן שהולך סחור – סחור ולא מגיע לנקודה זה דבר נורא, תוכן משוכתב מאתרים אחרים בצורה בוטה זה דבר נורא… אני יכול להמשיך ככה עוד חמישה עמודים, אבל הבנו את הנקודה. כותב תוכן איכותי יודע לעבוד עם מקורות, אבל לא להפוך אותם לפרה קדושה, אלא לקחת מהם את מה שהוא צריך ולכתוב את הדברים בעצמו. בשביל תוכן שבלוני ומשעמם לא צריך את כותבי התוכן, אפשר לקחת אלגוריתם שיעשה את העבודה במקומנו.

צריך תוכן איכותי לחברה או לארגון שלך? מגניב, בשביל זה אני פה. מזמין אותך ליצור איתי קשר ונקשקש לנו על תוכן ועל מה שמסביב.

ארז פולק

ארז פולק

תסריטאי ומחזאי, בוגר מצטיין של מסלול תסריטאות של בית הספר לקולנוע ולטלוויזיה - סם שפיגל. יצירותיו עוסקות בשאלת הזהות של האדם בתוך החברה וביחסי הגומלין שבין הפרט כמערכת שפועלת בתוך מערכת של מערכות לבין המערכות האנושיות השונות כמו - בתי חולים, צבא, משטרה, זוגיות, משפחה ועוד. המחזה 'המשחק' עלה במסגרת פסטיבל 'תאטרון קצר' של צוותא והוא זמין לצפייה ביוטיוב. בקרוב יראה אור ספרו הראשון - 'הנחמה שמעבר לאבסורד'.

מעניין? רוצה לקרוא עוד?

wix SEO
קידום אתרים

קידום אתר WIX: שישה תובנות של מקדם אתרים ושל – AI

בנית אתר בוויקס ורוצה למשוך לקוחות פוטנציאליים? הגיע הזמן לקדם אותו בגוגל. כאן אני אסביר לך איך עובד קידום אתרים אורגני על פי תוכנות – AI מובילות, ועל סמך הניסיון שלי כמקדם אתרים וכותב תוכן לקידום אתרים, כך שהאתר שלך יגיע למקומות הראשונים בתוצאות האורגניות של מנועי החיפוש בתוך זמן קצר.

- Vector graphic of a three-step process to embark on an informed SEO campaign. Step 1 titled 'Exposure' has a lightbulb symbolizing new ideas and strat
קידום אתרים

7 טיפים מקצועיים לקידום אתר הסטארטאפ שלך בעזרת תוכן

כמומחה לתוכן וקידום אתרים עם ניסיון רב בעבודה עם סטארטאפים, אני יודע שפיתוח הנוכחות המקוונת היא אתגר מרכזי עבור חברות הזנק צעירות. המטרה הסופית היא למשוך לקוחות פוטנציאליים למוצר או השירות החדשני שלכם. אבל קודם כל, עליכם להביא אותם לאתר שלכם. כאן נכנסות לפעולה אסטרטגיות קידום אתרים ממוקדות תוכן. בהסתמך על הניסיון שלי, הנה 7 הטיפים הטובים ביותר לקידום SEO של אתרי סטארטאפ:

קידום אתרים חד פעמי לסטארט-אפים
קידום אתרים

איך קידום אתרים יכול לעזור לסטארט-אפים לגייס סבב מימון נוסף

קידום דיגיטלי הוא כלי חשוב עבור כל סטארטאפ ששואף לגייס סבב מימון נוסף. באמצעות קידום דיגיטלי, אתה יכול למשוך את תשומת לבם של משקיעים פוטנציאליים, להציג את המוצר או השירות שלך בצורה הטובה ביותר ולגדיל את הסיכויים שלך לגייס את הכסף שאתה צריך כדי להצליח.

טיפים לקידום אתרים חד פעמי בעזרת סרטוני טיקטוק ויוטיוב
קידום אתרים

טיפים לקידום אתרים חד פעמי בעזרת סרטוני טיקטוק ויוטיוב

תוכן וידאו הוא כלי חזק לקידום אתרים. הוא יכול לעזור לך למשוך יותר תנועה לאתר שלך, לשפר את דירוג החיפוש שלך ולבנות מותג חזק יותר. כדי למנף את תוכן הווידאו שלך, עליך להתמקד ביצירת תוכן איכותי, רלוונטי ומעניין. תוכן הווידאו שלך צריך להיות מתויג כהלכה עם מילות מפתח רלוונטיות, ועלייך להפיץ אותו במגוון פלטפורמות. מדובר באסטרטגיה יעילה מאוד לקידום אתרים חד פעמי, שכן תוכן וידאו הוא סוג התוכן הנצפה ביותר באינטרנט, ואפשר לייצר אותו בקלות, באופן מקצועי ובלי לשבור את הכיס – מהטלפון הנייד.

Image for a blog post about recommended books, featuring the book 'Ai HaEfshar' by Dubi Zakhai. This image should depict a rich fantasy world where te
ספרים מומלצים

7 ספרים מומלצים בעברית שיחממו לכם את הלב

ברוכים הבאים למדריך המלצות הספרים שלנו, המוקדש במיוחד לספרות העברית העכשווית. במדריך זה, תמצאו אוסף מקיף של ספרים מומלצים בעברית שיצאו בהוצאה עצמית: מיצירות פורצות דרך ועד לספרים קלאסיים שעוצבו מחדש. אם אתם מחפשים חוויית קריאה מעמיקה, מרגשת, ומעשירה בעברית, אתם במקום הנכון.

ספרים מומלצים

אהבה, שלום ורדיפתם: המלצת קריאה אופטימית לזמן מלחמה

הספר הנפלא של הרב אריה גולדמן מביט על היחסים הבין אישיים דרך עדשה תורה. הרב אריה גולדמן עוסק בשאלות בסיסיות על יחסי גומלין בין בני אדם, כגון מדוע זה מאתגר לשמור על תקשורת נעימה וליצור קשרים חיוביים. הוא מתעמק בנושאים אלה על ידי מתן תובנות מבוססות תורה בשפה נגישה וניתנת להקשר.

רוצה שהתוכן שלך ייצר המרות?

אני כאן כדי שהתוכן שלך יעבוד בשבילך

small_c_popup.png

Let's have a chat

Learn how we helped 100 top brands gain success.