להיות כותב תוכן

כותב תוכן הוא סופר צללים שמקבל הערכה ישירה על הדברים שהוא כותב, סוג כזה של הערכה שאנשים כותבים נרתעים ממנו כי יש איזה קול פנימי שגורם להם להאמין שלא באמת מגיע להם לקבל אותו - ולדבר הזה קוראים כסף.
להיות כותב תוכן

הסיכוי שאנשים יקראו את הספר שלך, בואי נודה, הוא לא גבוה. שבע שנים עברו מאז שסיימתי בהצטיינות את מסלול התסריטאות בסם שפיגל. 

לא חשבתי שאני אסיים מצטיין, וכשקראו לי לבמה הרגשתי שאני עומד למות מהתקף לב. באותה שנה החליטו בבית הספר לערוך טקס הוקרה לרבקה מיכאלי, שרגע לפניי עמדה על הבמה וקיבלה פרס מפעל חיים עטוף בתמונותיה של ריבקל׳ה שהפכו אותה מסבתה חביבה שליוותה אותי דרך מסך הטלוויזיה של שנות ה – 90׳ – לסמל סקס.

זכורה לי במיוחד תמונה אחת של ריבקל׳ה, בשחור לבן, לבושה שמלת ערב קלילה וחשופה, כובע צרפתי עם נוצה וסיגריה תלויה על פיה כשעיניה מביטות בי כמו שרק עיניים שרוצות שאספק איזו תאווה סמויה מסוגלות להביט בי. 

שקעתי בארץ הכיסא ועליתי לשמי מילות השבח שבקעו מפי שור, מנהל בית הספר האגדי, ומפיותיהם של אחרים שאת שמם ותפקידם אינני זוכר. בסופו של דבר תם הטקס, לקול תשואות הקהל שחזה במחזה אבסורד בו ריבקל׳ה מיכאלי הפכה מולם לברידג׳יט ברדו, שריחפה לה אל מחוץ לבמה ונעלמה בחושך. 

הפסקת פרסומות קצרה עבור אנשים שמתקשים לסלוח לעצמם או לאחרים ומחפשים ספר שיעזור להם לעשות את זה>>

הנחמה שעבר לאבסורד - רומן פסיכולוגי

אחרונים הוכרזו התסריטאים המצטיינים (2 שנות לימודים), שלפניהם הוכרזו הבנים והבנות הביולוגיים של בית הספר – תלמידי המסלול המלא (5 שנות לימודים) ותלמידי מסלול הפקה (3 שנות לימודים). 

הזוכה בפרס ההצטיינות לפיתוח תסריט לסרט עלילתי באורך מלא: אסיה לבטוב. טוב, היא טובה אסיה, והיא כתבה סרט מגניב ומצחיק, ועם השנים אבנר ברנהיימר הגדול לקח אותה תחת חסותו והיום היא תסריטאית עובדת שעושה חיל. 

הזוכה בפרס פיתוח תסריט לסדרה: דניאל גורי דה לימא. ברור, האיש מוכשר בכל כך הרבה רמות שאני בכלל לא יודע איפה להתחיל. הוא מצייר, מנגן, עושה ראפ וכותב בדרך שיכולה לגרום ללב שלך לנזול ולטפטף בדיוק למקומות הנכונים. העולם הפנימי של דניאל הוא עולם פנטזיה, מלא בדמויות שהגיעו מעולם הדמויות של שר הטבעות. הקטע המטריף עם הכתיבה של דניאל הוא שהעולם הפנימי שלו לא נופל משר הטבעות. אם הוא היה חי במקום שיודע להעריך אמנים, דניאל כנראה היה גדול מספרי סיפורי הפנטזיה של דורנו. 

והזוכה בפרס ההצטיינות של מגמת התסריטאות של סם שפיגל לשנת 2017 הוא… 

ארז פולק סריטאי

אצו רצו להן השנים. מחזה קצר שכתבתי ב – 2018 נבחר להשתתף בפסטיבל המחזות הקצרים של צוותא, מחזה קצר נוסף שכתבתי זכה בתחרות ותורגם לערבית ולצרפתית, הפקתי פסטיבל מחזות קצרים ברמת גן, ומפיקה בכירה מאוד שהאמינה בסדרה שכתבתי יחד עם חבר קרוב מהלימודים – שהפך מאז לאיש מוכר ומוערך מאוד בתעשייה – ושבאותה תקופה סדרת הטלוויזיה הראשונה שהוא כתב כבר הופקה. 

כמה כסף הרווחתי מכתיבה יצירתית כל השנים האלה? משהו כמו 10,000 שקל. כמה הרווחתי מכתיבת תוכן? מספיק כדי שיחד עם משכורת של אשתי, אחות במכבי, קנינו בית בשכונת רוממה בחיפה ואוטו חדש. 

 

רוצה לדעת איך? 0524864998

ארז פולק

ארז פולק

מקדם אתרים אורגני ותסריטאי בוגר מצטיין של מסלול תסריטאות של בית הספר לקולנוע ולטלוויזיה - סם שפיגל. בשנים האחרונות קידמתי עשרות אתרי אינטרנט ויצרתי תסריטי תדמית עבור חברות רבות בארץ ובחו"ל.

מעניין? רוצה לקרוא עוד?

אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

שיר השירים אשר לשלמם: החבר'ה הטובים שלא מפספסים הפגנה וישרפו כולם

להורים שלנו לא היה שום דבר. מהאדמה הם בנו את עצמם, קמו מאפר. אנחנו בני שישים עכשיו, שבעים עכשיו, יתומים מאם, יתומים מאב. נתנו לכם חיים טובים ואתם מזלזלים. יושבים אצל פסיכולוגים בספה ומתבכיינים על כן חיבוקים – לא חיבוקים. שם למעלה יושב גנב על כסא מלוכה ועל ראשו כובע להבה. שלחנו יד וקיבלנו כוויה.

ייעוץ-לכותבים

מה צריך לעשות?

בתור עורך תסריט ומנחה סדנאות כתיבה וחדרי כותבים, וכנציג של איגוד התסריטאים, כותבים רבים שואלים אותי שאלות רבות שמסתירות שאלה גדולה אחת: מה צריך לעשות כדי שמה שכתבתי יצליח? אם השאלה הזו מטרידה גם אותך, אז אני מאמין שהגעת למקום הנכון.

אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

בואי נקח לנו יום (אני מתגעגע אלייך)

אני רואה שלא טוב לך בימים האחרונים ואני פוחד להאשים את עצמי בזה, אז אני שומר על מרחק. אני שונא את האינטסטינקט המחורבן והמקולל הזה. מה אם לא היינו צריכים לעבוד עכשיו? אם היינו לוקחים לנו יום ושוכבים כל היום, לא עושים כלום – רק שוכבים כל היום?

אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

בקול דממה דקה: אידיאל הצמצום הקיומי

אידיאל הצמצום בא לידי ביטוי בסיפור גירוש האדם מגן עדן (על שלא הסתפק במה שיש), בסיפור קין והבל (המעט שקיבל קין על פי התאוריה שלנו הוא ברכה אותה הוא ראה כקללה), עקדת יצחק (האידיאל האנושי הוא להגיע לכדי צמצום מוחלט והסיבה היחידה שהוא לא יכול להגיע לכדי זאת היא התערבות אלוהית), ארץ ישראל ("הארץ הטובה" שהיא הקטנה ביותר מכל ארצות האזור ויחד עם זאת מחוברת לשני ימים ורוויית מים טבעיים ובארות, בשמש טובה, והיום אנחנו יודעים שגם בגז טבעי.

אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

מבול: חזון הפלת האליטות של יהודה וישראל

המסע האישי שלי אחר משמעות בעולם אבסורדי מוביל אותי לבחון את החברה הישראלית דרך עדשות מגוונות – פילוסופיה, מדע, ספרות ודת. בסיפור קצר זה אני משלב ביקורת סאטירית על מה שאני תופס כאליטיזם מזיק וגזענות מדכאת, תוך שאני מנסה למצוא דרך להבנה וקבלה עצמית.

אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

אילו היה אברהם מקריב את יצחק

היה עליו לאכול אותו ולהשאיר חתיכה ממנו לאלוהים. אלו הם דיני הקורבנות כולם, להיאכל על ידי אדם ולהישרף באש המאכלת. כך היו לפני האדם וכך יהיו אחריו.

רוצה שהתוכן שלך ייצר המרות?

אני כאן כדי שהתוכן שלך יעבוד בשבילך

small_c_popup.png

Let's have a chat

Learn how we helped 100 top brands gain success.