ייעוץ לכותבים: להכיר את מנגנון היצירה האישי שלך

כאן תמצא/י מידע על ייעוץ אישי לכותבים בדרך להכרת מערכת היצירתיות שלך, כך שנוכל להבין יחד איך מערכת היצירתיות האישית שלך עובדת, מאיזה מקום מגיעה היצירה שלך ומה כיוון ההתפתחות שלה. התהליך הזה יעזור לך להבין את עצמך ככותב/ת טוב יותר ולפתח 'עמוד שדרה יצירתי' לבחירת הפרויקטים הבאים שלך ולסינון הערות.
מגנון היצירה שלך

מה כולל השירות: ייעוץ וליווי כותבים בדרך למציאת קול אישי ויחודי תוך הכרת מערכת היצירה הפרטית שלך.

למה אני האיש המתאים: בשלוש השנים אחרונות אני מנחה את חדר הכותבים של איגוד התסריטאים ומלווה כותבים כמוך בדרך למציאת הקול האישי שלהם. החיפוש אחר הקול האישי שלי עזר לי לסיים בהצטיינות את לימודי התסריטאות בסם שפיגל, לכתוב מחזות שזכו בפרסים, ליזום ולהפיק פסטיבל עצמאי ולייצר שיתופי פעולה עם קרנות הקולנוע ועם גופים גדולים ומוכרים – כמו מכון ויצמן.

טיפ קטן לפני שמתחילים: אומנות גדולה אפשר לעשות גם במקומות הצנועים ביותר.

@screenwriting.tra לכתיבה יש כוח. יש לה את הכוח לרפא יש לה את הכוח לתקן את הכוח לדייק אבל כדי להפעיל את הכוח הזה אנחנו צריכים כל אחד מאיתנו וכל אחד מאיתנו להבין . את מנגנון היצירה הפרטי שלו ושלה. בסרטון הבא אני אסביר איך עושים את זה. #כתיבהיוצרת #כתיבהאישית #כתיבהמרפאת ♬ original sound – Screenwriting trainer

להכיר את מנגנון היצירה ולפתח עמוד שדרה יצירתי

המטרה שלי היא להזמין אמנים לפגישות ייעוץ שבהם אני אעזור לכל אחד ואחת מכם להכיר את מנגנון היצירה הפרטי שלכם ולהבין איך הוא עובד, כך שתוכלו להפסיק להיות תלויים בכל הערה שהם מקבלים על היצירה שלהם ויוכלו לפתח 'עמוד שדרה' ביחס למקום ולדרך שבהם הם יוצרים – לטוב לרע. אני רוצה לעזור לכם לפתח ביטחון ביחס למנגנון היצירה שלכם ולפתוח לכם את הראש לאפשרות של 'התפתחות בריאה' של מערכת היצירה הפרטית שלכם, שכמו כל מערכת, צריכה זמן ופעולות נכונות לצורך אבולוציה ללא מוטציות מיותרות.

כבד את היצירה שלך – המסר שלי ליוצרים

אולי הגעת אליי דרך חיפוש בגוגל ואולי דרך הסרטונים הקצרים שהעליתי ליוטיוב, לפייסבוק ולטיקטוק. מה הייתה המטרה של הסרטונים האלו ולמה אני מספר לך את זה? רציתי לייצר סרטונים קצרים עם המסר – 'כבד את היצירה שלך'.

רציתי שהסרטונים האלו יגעו בכאב של אמנים שמרגישים שהיצירה שלהם לא מספיק טובה (תחושה שנובעת מתוך תסכול גדול נוכח ההצפה האדירה והכמות הבלתי נתפסת של יוצרים שמנסים לתת מקום ליצירה שלהם בעולם). המערכת החיצונית, בתי הספר לקולנוע וכו', לא בנויים לתת מענה לצורך הדחוף ביותר של יוצרים בתקופה הזאת – הצורך להכיר את המערכת היצירתית שלך.

@screenwriting.tra כתיבה יוצאת מתוך כאוס מתוך תוהו ובוהו מתוך מקום לא מזוקק אבל מאוד ראשוני ומאוד טבעי. בסרטון הבא אני מדבר על מערכת היצירה שלנו בצורה טבעית וכמעט לא מזוקקת. התוכן הוא גולמי בכוונה עם מעט מאוד עריכות, כי אני רוצה שתראו את המקום הזה ולא רק תסתכלו על מישהו שמדבר עליו. #כתיבהיוצרת ♬ original sound – Screenwriting trainer

להאיר את הדרך לעבר האותנטיות

כולם מכירים בחשיבות האותנטיות ביצירה, אבל אף אחד לא אומר לך איך להגיע אליה. מורים לקולנוע ולספרות שולחים את הסטודנטים שלהם לחיים ואומרים להם "התנסו עד שתקלפו מעצמכם את הבוסר.", כשמעל הכל ניצב לו עגל הזהב בדמות 'מבנה הסיפור', בו אסור לגעת ושעליו אין לערער, פסל שמסנוור את היוצרים הצעירים ולוקח את כל המקום.

מבנה או אותנטיות – מה יותר חשוב?

נכון, מבנה זה חשוב, אבל בשלב הראשון חשוב יותר להכיר את מנגנון היצירה שלך ולא לדכא אותו, גם אם זה אומר שהמבנה צריך לזוז הצדה, עד שהיוצר יכיר את מנגנון היצירה שלו לעומק ויבין איך המנגנון הזה פועל ומה הוא מנסה להגיד לו ליוצר באמצעות היצירה.

נעים להכיר – מנגנון היצירה שלך מחכה לך

אני מזמין אותך להירשם לסדנת לעריכה עצמית, אותה אני מעביר יחד עם עורכת הספרים יפעת שחם, או למלא את הטופס שמופיע בהמשך לקביעת פגישת ייעוץ אישי. הגיע הזמן להכיר את מנגנון היצירה שלך.

ארז פולק

ארז פולק

תסריטאי ומחזאי, בוגר מצטיין של מסלול תסריטאות של בית הספר לקולנוע ולטלוויזיה - סם שפיגל. יצירותיו עוסקות בשאלת הזהות של האדם בתוך החברה וביחסי הגומלין שבין הפרט כמערכת שפועלת בתוך מערכת של מערכות לבין המערכות האנושיות השונות כמו - בתי חולים, צבא, משטרה, זוגיות, משפחה ועוד. המחזה 'המשחק' עלה במסגרת פסטיבל 'תאטרון קצר' של צוותא והוא זמין לצפייה ביוטיוב. בקרוב יראה אור ספרו הראשון - 'הנחמה שמעבר לאבסורד'.

מעניין? רוצה לקרוא עוד?

התורה כולה - פרק 1
אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

התורה כולה: סיפורו של משה – פרק 1

"התורה כולה" מנסה להציג את סיפור חייו של משה ואת יציאת מצרים מפרספקטיבות שונות, כולל הזווית האסלאמית המופיעה בקוראן. הסדרה מעלה תובנות מעניינות לגבי תהליך ההתפתחות של משה ונוגעת בנושאים כמו רצון חופשי וזכויות נשים. הסדרה מעוררת מחשבה ומהווה נקודת מבט ייחודית על אחד הסיפורים המשמעותיים ביותר בתנ"ך. בעיקון לא מתאימה לצפייה עם ילדים, אבל אני צופה עם שלי.

סדרות מומלצות בנטפליקס

גם אלוהים צריך לפרוק כמו אדם (סנדלר) SPACEMAN

מאחורי כל אלה עומד צורך תמידי לפרוק, לתור אחר אהבה עצמית חמקמקה. ואם לא אהבה אז לפחות אהדה, ואם לא אהדה אז לפחות סיבולת, ואם לא סיבולת אז לפחות שלא נסבול.

אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

שיר השירים אשר לשלמם: החבר'ה הטובים שלא מפספסים הפגנה וישרפו כולם

להורים שלנו לא היה שום דבר. מהאדמה הם בנו את עצמם, קמו מאפר. אנחנו בני שישים עכשיו, שבעים עכשיו, יתומים מאם, יתומים מאב. נתנו לכם חיים טובים ואתם מזלזלים. יושבים אצל פסיכולוגים בספה ומתבכיינים על כן חיבוקים – לא חיבוקים. שם למעלה יושב גנב על כסא מלוכה ועל ראשו כובע להבה. שלחנו יד וקיבלנו כוויה.

ייעוץ-לכותבים

מה צריך לעשות?

בתור עורך תסריט ומנחה סדנאות כתיבה וחדרי כותבים, וכנציג של איגוד התסריטאים, כותבים רבים שואלים אותי שאלות רבות שמסתירות שאלה גדולה אחת: מה צריך לעשות כדי שמה שכתבתי יצליח? אם השאלה הזו מטרידה גם אותך, אז אני מאמין שהגעת למקום הנכון.

אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

בואי נקח לנו יום (אני מתגעגע אלייך)

אני רואה שלא טוב לך בימים האחרונים ואני פוחד להאשים את עצמי בזה, אז אני שומר על מרחק. אני שונא את האינטסטינקט המחורבן והמקולל הזה. מה אם לא היינו צריכים לעבוד עכשיו? אם היינו לוקחים לנו יום ושוכבים כל היום, לא עושים כלום – רק שוכבים כל היום?

אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

בקול דממה דקה: אידיאל הצמצום הקיומי

אידיאל הצמצום בא לידי ביטוי בסיפור גירוש האדם מגן עדן (על שלא הסתפק במה שיש), בסיפור קין והבל (המעט שקיבל קין על פי התאוריה שלנו הוא ברכה אותה הוא ראה כקללה), עקדת יצחק (האידיאל האנושי הוא להגיע לכדי צמצום מוחלט והסיבה היחידה שהוא לא יכול להגיע לכדי זאת היא התערבות אלוהית), ארץ ישראל ("הארץ הטובה" שהיא הקטנה ביותר מכל ארצות האזור ויחד עם זאת מחוברת לשני ימים ורוויית מים טבעיים ובארות, בשמש טובה, והיום אנחנו יודעים שגם בגז טבעי.

רוצה שהתוכן שלך ייצר המרות?

אני כאן כדי שהתוכן שלך יעבוד בשבילך

small_c_popup.png

Let's have a chat

Learn how we helped 100 top brands gain success.