ריק ומורטי: אם כבר גאונות אז עד הסוף

ריק ומורטי היא אחד מיצירות המופת שיש לטלוויזיה להציע, לדעתי - בכל הזמנים. אז איך מסעות הזויים בחלל של סבא ונכד יכולים לשנות את תפיסת העולם שלכם מקצה לקצה? ההמלצה המלאה ממש כאן.
ריק ומורטי בנטפליקס
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

למי זה מתאים: לבני אדם אבל כנראה שגם לחייזרים שאוהבים איכות.

באיזה מצב צבירה לצפות: והגיתם בו יומם ולילה מה שנקרא.

ממה להיזהר: מעצמכם – זו יצירת מופת, אבל צריך לפעמים לתת לה זמן להתעכל.

ציון כולל: 5 מתוך 5.

מילה על העלילה

ריק ומורטי הם סבא ונכד, טייקאוף די שקוף ל – 'חזרה לעתיד', אבל כאן פחות או יותר נגמרת האנלוגיה. בכל פרק ריק סוחב את מורטי למסע חדש ומטורלל בחלל, כדי להילחם בחייזרים, להציל איזה כוכב מלא ביצורים מוזרים ועוד כל מיני סיבות הזויות שאף אחד לא התאמץ יותר מדי כדי להמציא. הסיבה היא שהסיבות למסע לא באמת משנות, העולם שבחוץ לא באמת משנה, מה שבאמת משנה זה הדרך ושני הגיבורים שיוצאים אליה בכל פרק מחדש.

 

מה הופך את ריק ומורטי ליצירת מופת שחובה לראות?

'ריק ומורטי' הפך להיות הדבר הזה שאם לא ראיתם אז כנראה שאתם לא שייכים למועדון מסוים, ויש לזה סיבה טובה. מה שהופך את ריק ומורטי ליצירת מופת זה בדיוק מה שהופך כל סדרות ה – שפיץ האחרות ששינו את הדרך שבה אנחנו צופים בטלוויזיה למה שהן – פילוסופיה. בדיוק כמו סיננפלנד, הסימפסונס והסופרנוס, ריק ומורטי לוקחים נושאים פילוסופיים אפיסטימולוגיים (אפיסטימולוגיה: תורה ההכרה, או במילים אחרות, הפילוסופיה של הבפנים שלנו – מה זה נפש) ומלשבים אותם בתוך נושאים פילוסופיים אונטולוגיים (אונטולוגיה: תורת היש, או במילים אחרות, הפילוסופיה של כל מה שבחוץ – אטומים, מלוקולות, חלל וכאלה). אז מי שפילוסופיה מעניינת אותו, ומי שהיא מעניינת אותו ועוד לא יודע את זה, יכול למצוא בריק ומורטי, כמו שאמרתי, סוג של תנ"ך שיעשה לכם מבוא לפילוסופיה, וייקח אותה למקומות שלא חשבתם שהיא תגיע.

ממה להיזהר?

לא יודע אם אני צריך לציין את זה, אבל ליתר ביטחון – ריק ומורטי היא סדרה מצוירת אבל היא לא לילדים. יש הרבה דם, יש הרבה מין, יש גם סמים ואלכוהול, יש מוות, בקיצור – יש את כל מה שאנחנו המבגורים אוהבים לראות בטלוויזיה, והכל עשוי בטעם טוב ועם סיבה, ולא סתם גסות לשם הגסות, אבל את הילדים תרחיקו מזה בינתיים.

לעוד סדרות מומלצות בנטפליקס>>

מעניין? רוצה לקרוא עוד?

הארובה
סיפורים קצרים

תסתכל עליהם, הם שם, עולים מהארובה

הרהור משונה תפס אותי לפני כמה ימים, אבל לא ידעתי איך לנסח אותו, אז עזבתי אותו, אבל הוא לא עזב אותי. למה שיהודי יגיד ליהודי אחר משפט כל כך מזעזע ברגע כל כך נמוך בחיים?

Peaky Blinders
סדרות מומלצות בנטפליקס

כנופיית ברמינגהאם: הצד השני של הסופרנוס

משפחת שלבי היא אחת המשפחות המרתקות ביותר שאתם תמצאו בטלוויזיה שלכם, בסדרה שיש בה הכל – אהבה, מתח, פמניזם, פאשיזם, קומוניזם, גבורה, חולשה ושאלות קשות על העולם של תחילת המאה ה – 20 וגם של היום. לא תוכלו לעזוב אותה, ובשורות הבאות תגלו בדיוק למה.

שון כבשון נטפליקס
סדרות מומלצות בנטפליקס

שון כיבשון: כי גם להורים מגיע להנות

שון כבשון (Shaun the Sheep), היא סדרה בריטית לילדים שלא עושה כאב ראש למבוגרים – להיפך, היא תגרום לכם להתאהב בה ולשקול ברצינות לצפות בה גם כשהילדים הולכים לישון. ויש לזה סיבות טובות מאוד.

לכודים - סדרת מתח איסלנדית בנטפליקס
סדרות מומלצות בנטפליקס

לכודים: סדרת מתח איסלנדית מומלצת

הסקנדינבים יצאו למסע כיבוש ויקינגי, שהיעד שלו הוא השתלטות מלאה על ז'אנר המתח בספרות ובטלוויזיה. הסדרה 'לכודים' ממשיכה את מסע הכיבושים המוצלח, תוך שהיא לוקחת אותנו לעיירה איסלנדית נידחת, עם שלושה שוטרים בלבד, שצריכה להתמודד עם גופה מבותרת שעולה ברשת הדיג ומערערת את סדרי העולם הנוח והשקט של המקום.

רוצה שהתוכן שלך ייצר המרות?

אני כאן כדי שהתוכן שלך יעבוד בשבילך

small_c_popup.png

Let's have a chat

Learn how we helped 100 top brands gain success.