אף אחד לא רוצה להיות בני

אני מסתכל על ההפגנות שלכם, על כל התסכול הזה שלכם ואני מת מצחוק.

אני נוסע לידכם כל שבת, רואה את השלטים הנאיביים שלכם, מנסים לשכנע את עצמכם שאתם צודקים, כי אתם יודעים שאלינו לא תצליחו להגיע.

אני מסתכל עליכם וכל מה שעובר לי בראש זה שאין לכם מושג. אתם מנסים לשכנע אותנו שהוא אנושי, שאלוהים לא נגע בו, שהוא סתם מניאק שעושה מה שבא לו.

גם אתכם אני רואה. את אלה שעומדים עם שלטים אחרים, בצד השני של הכביש, מנסים להגן עליו, מורחים למתוסכלים את האמת הקשה בפנים.

אני מסתכל עליכם וחושב לעצמי שגם לכם אין מושג.
מה אתם מנסים לעשות? להילחם איתם בכלים שלהם? למה? מה כל כך חשוב לכם למצוא חן בעיניהם?

הם זרקו לנו נרטיב ואתם תופסים אותו, במקום לזרוק להם אותו חזרה לפנים ולהגיד את האמת.

אתם עומדים שם, כמו ילדים קטנים שנתפסו בשקר ושמנסים לצאת ממנו בכל מחיר.

אנשים מבוגרים שעשו דברים בחיים שלהם, עומדים בצומת ומחזיקים את הנרטיב של הצד השני בלי לדעת שכל מה שהם עושים זה לשרת את המטרה של המתוסכלים האלה.

אתם יודעים מה הבעיה עם השקר? הבעיה היא שמשקרים, אי אפשר להיות נחושים. ככל שנמשיך לשקר להם יותר, ככל שנמשיך לשקר לעצמנו יותר, ככה רק נחזק את הצד השני, רק נגביר את הנחישות שלו.

האמת היא הרבה יותר פשוטה מכל הנרטיבים האלה שהצד השני מנסה לזרוק עלינו, ושאתם, האנשים שגדלתי איתם, בולעים בשקיקה.
האמת היא שאנחנו לא חושבים שאלוהים נגע בו,
האמת היא שלא כל כך אכפת לנו איך הוא מדבר אנגלית,
האמת היא שלא מעניין אותנו מהשלום שהוא עשה עם האמירויות ועם השגרירויות שהוא הביא לבירה. ההישגים האלה הם רק תחמושת שעוזרת לנו לקחת את הוויכוחים שלנו אתכם למקום שהיינו רוצים שהם יהיו בו.

האמת היא שכשאני אומר 'מי יכול להחליף אותו?' אני בעצם אומר 'מי הייתי רוצה להיות אם לא הוא?'
אנחנו יודעים שהוא מניאק שעושה את מה שצריך כדי להישאר בשלטון,
אנחנו יודעים שהאינטרסים שלו באים לפני האינטרסים של המדינה,
אנחנו יודעים שהוא משחק את המשחק שלכם הרבה יותר טוב מכם,
אנחנו ידענו שהוא לא ייתן לאיש שלכם להחליף אותו.
לא ידענו איך הוא יעשה את זה, אבל בואו נהיה כנים, גם אתם לא באמת חשבתם שהוא ייתן לו את זה, נכון?

אני אוהב אותו ואני אמשיך לאהוב אותו,
למה?
כי האמת היא שהוא מנ**ק שהכל הולך לו, וזה בדיוק מה שאני, בדיוק מה שאנחנו רוצים להיות.

ארז פולק

ארז פולק

תסריטאי ומחזאי, בוגר מצטיין של מסלול תסריטאות של בית הספר לקולנוע ולטלוויזיה - סם שפיגל. יצירותיו עוסקות בשאלת הזהות של האדם בתוך החברה וביחסי הגומלין שבין הפרט כמערכת שפועלת בתוך מערכת של מערכות לבין המערכות האנושיות השונות כמו - בתי חולים, צבא, משטרה, זוגיות, משפחה ועוד. המחזה 'המשחק' עלה במסגרת פסטיבל 'תאטרון קצר' של צוותא והוא זמין לצפייה ביוטיוב. בקרוב יראה אור ספרו הראשון - 'הנחמה שמעבר לאבסורד'.

מעניין? רוצה לקרוא עוד?

התורה כולה - פרק 1
אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

התורה כולה: סיפורו של משה – פרק 1

"התורה כולה" מנסה להציג את סיפור חייו של משה ואת יציאת מצרים מפרספקטיבות שונות, כולל הזווית האסלאמית המופיעה בקוראן. הסדרה מעלה תובנות מעניינות לגבי תהליך ההתפתחות של משה ונוגעת בנושאים כמו רצון חופשי וזכויות נשים. הסדרה מעוררת מחשבה ומהווה נקודת מבט ייחודית על אחד הסיפורים המשמעותיים ביותר בתנ"ך. בעיקון לא מתאימה לצפייה עם ילדים, אבל אני צופה עם שלי.

סדרות מומלצות בנטפליקס

גם אלוהים צריך לפרוק כמו אדם (סנדלר) SPACEMAN

מאחורי כל אלה עומד צורך תמידי לפרוק, לתור אחר אהבה עצמית חמקמקה. ואם לא אהבה אז לפחות אהדה, ואם לא אהדה אז לפחות סיבולת, ואם לא סיבולת אז לפחות שלא נסבול.

אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

שיר השירים אשר לשלמם: החבר'ה הטובים שלא מפספסים הפגנה וישרפו כולם

להורים שלנו לא היה שום דבר. מהאדמה הם בנו את עצמם, קמו מאפר. אנחנו בני שישים עכשיו, שבעים עכשיו, יתומים מאם, יתומים מאב. נתנו לכם חיים טובים ואתם מזלזלים. יושבים אצל פסיכולוגים בספה ומתבכיינים על כן חיבוקים – לא חיבוקים. שם למעלה יושב גנב על כסא מלוכה ועל ראשו כובע להבה. שלחנו יד וקיבלנו כוויה.

ייעוץ-לכותבים

מה צריך לעשות?

בתור עורך תסריט ומנחה סדנאות כתיבה וחדרי כותבים, וכנציג של איגוד התסריטאים, כותבים רבים שואלים אותי שאלות רבות שמסתירות שאלה גדולה אחת: מה צריך לעשות כדי שמה שכתבתי יצליח? אם השאלה הזו מטרידה גם אותך, אז אני מאמין שהגעת למקום הנכון.

אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

בואי נקח לנו יום (אני מתגעגע אלייך)

אני רואה שלא טוב לך בימים האחרונים ואני פוחד להאשים את עצמי בזה, אז אני שומר על מרחק. אני שונא את האינטסטינקט המחורבן והמקולל הזה. מה אם לא היינו צריכים לעבוד עכשיו? אם היינו לוקחים לנו יום ושוכבים כל היום, לא עושים כלום – רק שוכבים כל היום?

אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

בקול דממה דקה: אידיאל הצמצום הקיומי

אידיאל הצמצום בא לידי ביטוי בסיפור גירוש האדם מגן עדן (על שלא הסתפק במה שיש), בסיפור קין והבל (המעט שקיבל קין על פי התאוריה שלנו הוא ברכה אותה הוא ראה כקללה), עקדת יצחק (האידיאל האנושי הוא להגיע לכדי צמצום מוחלט והסיבה היחידה שהוא לא יכול להגיע לכדי זאת היא התערבות אלוהית), ארץ ישראל ("הארץ הטובה" שהיא הקטנה ביותר מכל ארצות האזור ויחד עם זאת מחוברת לשני ימים ורוויית מים טבעיים ובארות, בשמש טובה, והיום אנחנו יודעים שגם בגז טבעי.

רוצה שהתוכן שלך ייצר המרות?

אני כאן כדי שהתוכן שלך יעבוד בשבילך

small_c_popup.png

Let's have a chat

Learn how we helped 100 top brands gain success.