המלחמה של קיירי

למה זו זכותו של קיירי אירווינג שלא להתחסן ועדיין לשחק כדורסל, ולמה הגיע הזמן שכולנו נצא לו מהוריד.
קיירי אירווינג על המגרש
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

קיירי אירווינג נגד העולם, או שזה מה שרוצים שנחשוב?

אני חולה על קיירי. כשהוא שיחק בקליבלנד, הייתי רואה את המשחקים שלהם בגללו ולא בגלל לברון. כן, הייתי מדליק את הטלוויזיה ומחכה שהאיש הקטן (1.88 מטר), ינהל את המשחק של הקאבס כמו שרק הוא יודע. אז נכון, לפעמים לברון היה כופה את עצמו על תפקיד הרכז (או על כל תפקיד אחר במגרש), אבל גם אז, קיירי ידע לעבור לפוזיציית הגארד ולדפוק את השלשה בול בזמן (כמו זו שהביאה לקאבס את האליפות).

בעולם של שחקנים שנראה כאילו הונדסו במעבדה, כמו לברון, KD וסטף, קיירי הוא הפרוטגוניסט שבחרתי לעצמי. השחקן שנמצא בעשירייה, אם לא בחמישייה הפותחת של רשימת השחקנים הטובים בעולם, הוא גם הדבר הכי אנושי על הפרקט. 

הטעויות שהוא עושה לפעמים במהלך המשחק יכולות להפיל אותך לרצפה, ההתנתקויות שלו ממה שקורה על המגרש, ההתכנסות שלו לתוך עצמו, כאילו שהוא לפעמים חושב לעצמו – 'רגע, איך הגעתי לפה? למה אני עושה את זה עכשיו? זה מי שאני? שחקן NBA? לוקח כדור וזורק לסל, ואם הוא נכנס אז כל עשרות אלפי האנשים שנמצאים פה קופצים משמחה? אוקיי.. מטופש, אבל פאק – איט, whatever.'

למה אסור לקיירי לשחק או להתאמן בעיר ניו יורק?

אז מה הסכנה בזה שקיירי לא יתחסן? במידה וקיירי ידבק בנגיף, הסיכוי שלו לפתח מחלה גבוה יותר ממי שחוסן. אוקיי, זו בעיה שלו, לא? לקיירי יש את הזכות לחיים ולשמירה על הבריאות, אבל יש לו גם את הזכות לבחור בשביל עצמו, כל עוד הוא לא פוגע באחרים. אז האם הבחירה של קיירי שלא להתחסן פוגעת במישהו חוץ ממנו?

התשובה הקצרה היא – לא. הבחירה של קיירי שלא להתחסן, פוגעת בעיקר בו. קיירי יכול להידבק בנגיף, בדיוק כמו מי שהתחסן ונדבק (תזכורת למי ששכח – החיסון לא מונע הדבקה), והוא יכול להעביר את הנגיף הלאה, כמו מי שבחר להתחסן.

המרכז האמריקאי למניעת מחלות מציין כי  אנשים מחוסנים עדיין יכולים להידבק ומוסיף שגם הם בעלי פוטנציאל להפיץ את הנגיף לאחרים, אם כי בשיעורים נמוכים בהרבה מאנשים לא מחוסנים. מה זה 'שיעורים נמוכים בהרבה'? 

אם נקח בחשבון המחקרים המדעיים שנערכים בנושא הסיכוי של מחוסנים להפיץ את המחלה, התחילו להתפרסם רק באוגוסט 2021, אז התמונה שנקבל היא שהמדע פשוט עדיין לא יודע האם מחוסנים מדביקים יותר מלא מחוסנים, או שאין קשר ישיר בין חיסון לבין הסיכוי להעביר את המחלה. 

"בשורה התחתונה, זה יכול לקרות. זה יכול להיות נכון שאנשים מחוסנים יכולים להפיץ את הנגיף. אך אנו עדיין איננו יודעים מהו תפקידם היחסי בהתפשטות המחלה הכוללת." את הדברים האלה אמר תומאס פרידריך, עמית מחקר באוניברסיטת ויסקונסין, בה נערך אחד המחקרים הראשונים, והילדים שפורסמו עד היום (אוקטובר 2021), שבדק מחוסנים.

אבל קיירי הוא לא סתם אחד, הוא מודל לחיקוי, לא?

מדיניות החיסונים של העיר ניו יורק, דורשת מכל מי ששוהה בעיר להוכיח כי הוא קיבל לפחות מנה אחת של החיסון ל- COVID-19 על מנת ללכת למסעדות, ברים, ובמקרה של שחקני NBA, להשתמש בחדר כושר מקורה הכולל את מדיסון סקוור גארדן ומרכז ברקליס, הבית של הניקס והנטס.

אז אמרנו שהחיסון לא נועד למנוע הדבקה, ושנכון להיום המדע לא יודע להגיד האם ועד כמה החיסון יעיל נגד העברת המחלה הלאה. אז מה הבעיה עם מה שקיירי עושה? 

הבעיה היא שהוא שחקן כדורסל ושילדים שרואים אותו יכולים להחליט ללכת בעקבותיו ולא להתחסן. זה חוסר אחריות! 

האמנם?

למה קיירי לא מוכן להתחסן?

הינה המסר הכי חשוב שאני רוצה להעביר בכל הטקסט הארוך הזה – זה לא משנה! 

סליחה? מה זאת אומרת זה לא משנה? לא אכפת שהוא פוגע בבריאות של עצמו ושל אחרים? הוא שחקן כדורסל, הוא אמור להוות דוגמא, הוא מודל לחיקוי, ילדים קטנים מסתכלים עליו עכשיו, עומד על שלו כמו איזה ליצן, לא מוכן להתחסן בגלל.. אלוהים יודע מה! ואתה אומר לי 'זה לא משנה?' אז בשביל מה קראתי את השטויות שלך עד עכשיו?

מה אומר המדע והאם ולמה זה לא באמת משנה?

כן, זה לא משנה. קיירי אירווינג בחר שלא להתחסן בחיסון שאמור להגן עליו מלחלות בקורונה. האמת היא שגם זה לא נכון, המטרה של החיסון היא לגרום למערכת החיסונית של קיירי להכיר את הנגיף, כך שבמידה והוא נדבק, המערכת החיסונית שלו תוכל להגיב לנגיף מהר יותר, ובצורה יעילה יותר, מאדם שאינו מחוסן.

אז למה כל חשוב שהוא יתחסן ומה הנרטיב שמאחורי המלחמה הזו?

קיירי עלה על עץ גבוה, ואין לו איך לרדת ממנו. הרבה מאוד 💸 עומד על כף המאזניים, הרבה תהילה, מורשת, אז למה קיירי עושה לעצמו את זה?

אלה עיקר הטענות שתשמעו מהתקשורת האמריקאית שמסקרת את הנושא בהרחבה, אבל דואגת לרמוז על הזמן לכיוון הרקע הנפשי המורכב של קיירי, ולא מאפשרת לו להביע דעה שנויה המחלוקת בנושא חם, מבלי לזלזל באדם שמנסה להביע אותה. 

למה הם עושים את זה? איך דעה של שחקן כדורסל אחד תופס כל כך הרבה כותרות, ונראה כאילו מאיימת על עצם קיומה של החברה האמריקאית? ולמה דואגים כל הזמן לטפטף לנו כמה 💸 קיירי מפסיד בכל הסיפור הזה? הרי יש לו מאות מיליונים בבנק, אז למה שיהיה לי אכפת אם הוא מוותר על כמה עשרות מיליונים נוספים כדי להילחם עבור מטרה שהוא מאמין בה? 

Follow the money 💰

למה הסיקור התקשורתי מבליט את נושא ההפסד הכספי שלו?

דיון תקשורתי לא יכול להיות דיון עמוק וענייני, לא היום. ככל שתרבות ה – אופירה וברקו הולכת ומשתלטת על איך התקשורת נראית, ופחות ופחות תוכניות כמו 'לונדון וקירשנבאום' מגיעות למסך, הסיכוי שלכם ליפול על איזה שהוא דיון ענייני ועמוק שואף לאפס. זה נכון גם לגבי זרועות התקשורות המרכזית באינטרנט, שם המצב אפילו קשה יותר מבטלוויזיה.

זוכרים מה קרה אחרי שארה"ב ביטלה את העבדות? האנשים שהפסידו כסף יצאו למלחמה שכמעט וגמרה את הפרויקט האמריקאי. עכשיו, כשקם אדם ומבקש שלא להיות עבד של מערכת שמנסה להחליט על הגוף שלו, בתמורה לכסף, קמים שוב בעלי ההון ומנסים להשתיק את העבד ולהחזיר אותו לחווה.

!Dance for us

אני לא יודע אם קיירי יתחסן או לא, אני לא מכיר את האיש ואני לא יודע עד כמה הנפש שלו חזקה ועד כמה רחוק הוא מוכן ללכת עם האמונה שלו. אני אישית לא מאמין שהחיסון נגד קורונה הוא סוף העולם, אבל אני מאמין שאם אדם בוחר שלא לקבל טיפול רפואי כלשהו, זו זכותו, בטח כשהוא אינו פוגע באחרים.

ההשוואה של החיסון נגד קורונה לחיסון נגד פוליו או לחיסונים אחרים שמיגרו מחלות היא מגוחכת. החיסון נגד פוליו נועד למנוע הידבקות במחלה, בעוד שהחיסון נגד קורונה נועד למנוע התפתחות של מחלה קשה. אם מישהו בוחר לסכן את עצמו ולחלות בקורונה בצורה קשה, זו זכותו. קיירי הוא אדם פרטי שיכול להחליט את ההחלטות הרפואיות שלו בעצמו, וכמו שחברו לקבוצה, ק. דוראנט אמר – 'זה אפילו לא נוח לי לדבר על זה'.

אז הינה מה שקיירי אומר, בלי פילטרים


"אני עומד לצד אלה שמאמינים במה שנכון. העולם מפולג בגלל החיסונים, כל אדם זכאי לעשות מה שהוא מוצא לנכון עם הגוף שלו. אנחנו נמצאים בזמנים משוגעים, חשוב לזכור שלא ביצעתי שום פשע ולא פגעתי באף אחד. יש בי חששות להתחסן וזה בסדר. אני תומך בכל מי שהתחסן ומתפלל עבור אלה שאיבדו את יקיריהם כתוצאה ממגיפת הקורונה."

לסיפורים קצרים נוספים >>

מעניין? רוצה לקרוא עוד?

Peaky Blinders
סדרות מומלצות בנטפליקס

כנופיית ברמינגהאם: הצד השני של הסופרנוס

משפחת שלבי היא אחת המשפחות המרתקות ביותר שאתם תמצאו בטלוויזיה שלכם, בסדרה שיש בה הכל – אהבה, מתח, פמניזם, פאשיזם, קומוניזם, גבורה, חולשה ושאלות קשות על העולם של תחילת המאה ה – 20 וגם של היום. לא תוכלו לעזוב אותה, ובשורות הבאות תגלו בדיוק למה.

שון כבשון נטפליקס
סדרות מומלצות בנטפליקס

שון כיבשון: כי גם להורים מגיע להנות

שון כבשון (Shaun the Sheep), היא סדרה בריטית לילדים שלא עושה כאב ראש למבוגרים – להיפך, היא תגרום לכם להתאהב בה ולשקול ברצינות לצפות בה גם כשהילדים הולכים לישון. ויש לזה סיבות טובות מאוד.

ריק ומורטי בנטפליקס
סדרות מומלצות בנטפליקס

ריק ומורטי: אם כבר גאונות אז עד הסוף

ריק ומורטי היא אחד מיצירות המופת שיש לטלוויזיה להציע, לדעתי – בכל הזמנים. אז איך מסעות הזויים בחלל של סבא ונכד יכולים לשנות את תפיסת העולם שלכם מקצה לקצה? ההמלצה המלאה ממש כאן.

לכודים - סדרת מתח איסלנדית בנטפליקס
סדרות מומלצות בנטפליקס

לכודים: סדרת מתח איסלנדית מומלצת

הסקנדינבים יצאו למסע כיבוש ויקינגי, שהיעד שלו הוא השתלטות מלאה על ז'אנר המתח בספרות ובטלוויזיה. הסדרה 'לכודים' ממשיכה את מסע הכיבושים המוצלח, תוך שהיא לוקחת אותנו לעיירה איסלנדית נידחת, עם שלושה שוטרים בלבד, שצריכה להתמודד עם גופה מבותרת שעולה ברשת הדיג ומערערת את סדרי העולם הנוח והשקט של המקום.

רוצה שהתוכן שלך ייצר המרות?

אני כאן כדי שהתוכן שלך יעבוד בשבילך

small_c_popup.png

Let's have a chat

Learn how we helped 100 top brands gain success.