5 דברים שכל מי שכותב '5 דברים ש..' חייב לדעת

הפוסט הכי יומרני שכתבתי בחיים, אבל אם לא מנסים לא מצליחים, לא? אז איך מצליחים לגרום לאנשים ללחוץ דווקא על הפוסט שלכם, בפיד האינסופי שלהם? או במילים אחרות, 5 דברים, שכל מי שכותב 5 דברים ש.. חייב לדעת.
5 דרכים שיגרמו לגולשים ללחוץ על התוכן שלכם
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

לתת לכותרת את הכבוד ואת הזמן שמגיע לה

כשאני כותב סיפור או תסריט, אני מתחיל בכותרת או בשם הספר או הסרט, אחר כך ממשיך לתקציר, אחר כך לתקציר מורחב, אחר כך לטריטמנט (תיאור הסצנות או הפרקים), ואחר כך לכתיבה עצמה, ובסוף חוזר ומתקן את התקציר ואת הכותרת אם צריך.

בתוכן שיווקי באינטרנט עובדים בדיוק הפוך. יש לך נושא מרתק, חשוב או פרקטי (או כולם יחד) לפוסט הבא שלך? בלי כותרת שתפציץ, אף אחד לא יקרא את הפוסט. Buzzfeed כותבים 25 כותרות שונות לכל פוסט, ושולחים את לחמם על פני המים. הכותרת שמשיגה הכי הרבה הקלקות, היא הכותרת הנבחרת. 

קשה לי להאמין שיש לך את הזמן או את האפשרות לעשות בדיקה כזאת, אבל תמיד יש לך את האפשרות לכתוב את התוכן ורק בסוף לחזור לכותרת, ככה שהיא תקבל ממך את הכבוד ואת הזמן המגיע לה. 

 

לתת דוגמאות ולא להתפלצן

תעשו טובה לקוראים שלכם ואל תשתמשו במושגים שהם לא מכירים בלי להסביר אותם (בטח לא במושגים שאתם לא מכירים). יש מושג לא ברור, שחשוב לכם לכתוב אותו כדי להסביר נקודה או נושא בפוסט? ד-ו-ג-מ-א-ו-ת!

לדוגמא, כשאני כותב סעיף שמסביר למה חשוב לכתוב דוגמאות כשכותבים תוכן שאמור להיות פרקטי, כמו '5/7/10 דברים ש…', אני אתן דוגמא מתוכן שכתבתי ללקוח גדול מתחום הקנאביס הרפואי, שרצה מאוד לחזק את המושג 'הדירות הטיפול', ולהדהד אותו לקוראים שלו.

מה הייתה הבעיה? לא היה לי מושג מה זה 'הדירות הטיפול', וגם כשחיפשתי באינטרנט, לא מצאתי שום דבר! כן, כן, נתקלתי במקרה הנדיר הזה שכותבי תוכן נתקלים בו אחד למיליון.. כתבתי על משהו שעוד לא כתבו עליו (לפחות לא בארץ).

מישהו שנותן דוגמא

לא לסטות מהנושא

אז כתבת פוסט על '5 דברים שכל מי שכותב 5 דברים ש.. חייב לדעת', ותוך כדי הכתיבה נתת דוגמא, למשל, למושג שלא הכרת כשכתבת תוכן ללקוח, ופתאום מצאת את עצמך מבלבל את השכל במשך שלוש פסקאות רק כדי להסביר את הדוגמא על הדומא? 

סיכוי גדול שאיבדת את הקוראים שלך.

מישהי שכבר מזמן איבדה עניין

המטרה של דוגמא היא להמחיש משהו עבור הקורא, ולא להוציא אותו מהקריאה ולהכניס אותו לקריאה חדשה. יש לך דוגמא לנושא אחר שנראה לך רלוונטי עבור הקורא ושהיית רוצה להרחיב את הדיבור עליו? בדיוק בשביל זה קברניטי האינטרנט בראו את ה – Link. זה לגמרי עובד.

לבדוק את הטקסט במצב מובייל

אף אחד לא קורא בדסקטופ, טוב, אולי 'אף אחד' זה קצת מוגזם.. אבל אנחנו בדרך לשם. עובדים עם אלמנטור או עם כל בילדר אחר ב – WordPress או ב – Wix? יש לכם אפשרות לעבוד על מצב מובייל, ולראות איך התוכן ייראה במסכים הקטנים, תוך כדי הטמעה במערכת.

אין לכם את האפשרות הזאת? לא נורא. כל מה שצריך לעשות זה להעלות את הפוסט לאוויר, לפתוח אותו בחלון נפרד, וללחוץ על כפתור חמוד שנקרא F12. כשלוחצים עליו התוכן נראה ככה:

צילום מסך - מצב מובייל

אחר כך אפשר לערוך אותו מחדש, ככה שיתאים למובייל.

תמונות

כן, גם כאן תקבלו את אותה עצה. תשלבו תמונות, עדיף אחרי כל פסקה, עדיף מקוריות, הכי טוב שיהיו מהחיים, ועוד יותר טוב שיהיו מסקרנות.

זהו, צאו לדרך ובהצלחה!

מעניין? רוצה לקרוא עוד?

קיירי אירווינג על המגרש
סיפורים קצרים

המלחמה של קיירי

למה זו זכותו של קיירי אירווינג שלא להתחסן ועדיין לשחק כדורסל, ולמה הגיע הזמן שכולנו נצא לו מהוריד.

לא ספורטיבי - המלצת צפייה
סדרות מומלצות בנטפליקס

לא ספורטיבי: דוקו ספורט עם יציאות חתרניות

גילוי נאות, אני חולה ספורט, תמיד הייתי, ותמיד אהבתי סיפורים מפתיעים. אז נטפליקס התחשבו בי והעלו סדרה שמשלבת את שתי האהבות שלי. מה יצא מזה? ביקורת מעניינת דווקא על הצד שלא הייתם חושבים עליו בספורט.

משחקי הדיונון - המלצה צפייה
סדרות מומלצות בנטפליקס

משחקי הדיונון: זעקת החירות של המערב המשועבד ומותו של המיתוס היהודי

משחקי הדיונון מעבירים מסר מהפכני, אבל עצם העובדה שנטפליקס ממשיכה לשדר את הסדרה, למרות הפופולריות חסרת התקדים שלה, רק מראה עד כמה קברניטי רשת הסטרימינג הגדולה בעולם מזלזלים בצופים, ובטוחים שכל הדם הזה יבלבל אתכם עד כדי כך שלא תבינו עד כמה הסדרה הזו רלוונטית לחיים שלכם. או שהם פשוט לא פוחדים.

סאות' פארק - המלצת צפייה בנטפליקס
סדרות מומלצות בנטפליקס

סאות' פארק עונה 23 – טראמפ אינטליגנטי וישו עושה קוק

אחת השאלות שחזרה על עצמה בתקופת דונלד טראמפ היא – איך אפשר לצחוק על נשיא שעושה מעצמו צחוק על בסיס יומי. בעונה 23 של סדרת המופת, יוצרי סאות' פארק הוכיחו כי אפשר להוריד הילוך, להראות את ההיפך מההיצג התקשורתי, ולהפתיע מחדש. אה, וגם להראות את ישו וסנטה קלאוס עושים קוק אף פעם לא מזיק.

נקודת מפנה - נטפליקס
סדרות מומלצות בנטפליקס

נקודת מפנה: קונספירציית מלחמה שעושה את העבודה

לא הרבה זוכרים, אבל תיאוריות הקונספירציה הגלובליות לא התחילו בתקופת הקורונה. מי שמעמיק בנושא הקונספירציה העולמית, יכול להגיע בקלות לבונים החופשיים ומשם לתיאוריות נאציות רדיקליות שמאשימות את היהודים בכל זוועות העולם. 'נקודת מפנה' של נטפליקס מזכירה לנו איך אפשר לקחת רצת אירועים היסטוריים וליצור סביבם נרטיב קונספירטיבי שבהחלט יכול לשכנע אתכם שיש משהו במה שהם אומרים.

מזיז הרים - נטפליקס המלצת צפייה
סדרות מומלצות בנטפליקס

מזיז הרים: יש גיבורים ברומניה

הקולנוע הרומני כבר הפך מזמן לשם דבר בעולם, ועכשיו האיכות הנדירה שמייחדת את היצירה הרומנית מגיעה לנטפליקס עם יצירת המופת – מזיז הרים. המלצת צפייה חמה.

רוצה שהתוכן שלך ייצר המרות?

אני כאן כדי שהתוכן שלך יעבוד בשבילך

small_c_popup.png

Let's have a chat

Learn how we helped 100 top brands gain success.