טיפ לכתיבת תוכן: GPT הוא שותף לכתיבה ולא כותב

צ'אט GPT הפך להיות הכותב הבלעתי הלא רשמי של מאות כותבי תוכן בארץ ואלפים רבים בעולם. גם אני נעזר בו, אבל בצורה שבה אני יכול להוציא ממנו יותר ולא להפוך להיות משועבד לטכנולוגיה, וכאן אני אסביר לך למה ואיך.
טיפ לכתיבת תוכן: GPT הוא שותף לכתיבה ולא כותב

טכנולוגיה קיימת לעולם לא תימחק

מאז שבני האדם הבינו איך להשתמש בטכנולוגיה נשאלת השאלה האם הטכנולוגיה שולטת בנו או שאנחנו שולטים בה. זה היה כך עם גילוי האש, עם גילוי החרב, ועם גילוי היכולת לפצח את האטום. צ'אט GPT מעמיד את האנושות במבחן, והראשונים שעומדים במבחן הזה הם הכותבים.הטכנולוגיה הזו כאן והיא כאן כדי להישאר, אני לא זוכר טכנולוגיה שנכנסה לשימוש והצליחה, ואז נעלמה, ואתם?

מי שינכס את הטכנולוגיה יצליח בענק

האם ניכנע לטכנולוגיה וניתן לה לעבוד במקומנו או שנאמץ אותה אלינו וניעזר בה כדי ליצור תכנים ברמה מפלצתית? ימים יגידו, אבל אני משער שהבינה המלאכותית תיצור 'אבולוציה טבעית' של אנשים שיכנעו לטכנולוגיה ויתנו לה לעבוד בשבילם, פועלים של העולם הפוסט מודרני אם תרצו, ושל אנשים שיוכלו לפרוץ את הגבולות של עצמם ולהגיע להישגים שכדי להשיג אותם בלי הבינה המלאכותית היינו צריכים להשקיע שנים ארוכות מהחיים שלנו ולמצוא את המשאבים הנפשיים לשמר את המוטיביציה.

ברמת הכתיבה היומיומית

אני יודע, זה מאוד מפתה פשוט לתת לצ'אט GPT לכתוב תוכן עבורכם ולעשות גוגל טרנסלייט להכל, אבל חכו רגע, תחשבו מה הפעולה הזאת עושה למוח שלכם, תחשבו כמה קשה להפסיק הרגל רע. אני לא אומר שזה לא נכון לעשות את זה, אני רק אומר שבסופו של דבר אתם אלה שצריכים לעמוד מאחורי המילים שאתם כותבים ומעבירים ללקוחות, ואם תתנו לטכנולוגיה לעשות בשבילכם יותר מדי אז אתם תמצאו את עצמכם עומדים חסרי יכולת לבצע משימות מורכבות ובגדול – מתקשים לחשוב בשביל עצמכם. אז מה אני מציע:

  • לנהל שיחה עם הצ'אט במקום פשוט לבקש ממנו לכתוב מאמר על X.
  • לדייק את ההצעות שלו ולא לתת לו יד חופשית מבחינה יצירתית.
  • לעבוד בצורה מדורגת על פי נושאים ולא לקחת מאמר שלם ופשוט לעשות העתק הדבק.
  • לחשוב על הנתונים של הצ'אט בצורה ביקורתית ולא לקבל את מה שהוא כותב כמובן מאליו.

זהו לבינתיים, מקווה שעזרתי. לטיפים נוספים ולמידע בנוגע לכתיבת תוכן מקצועי אפשר להשאיר לי הודעה ואני אחזור אליך בהקדם.

ארז פולק

ארז פולק

תסריטאי ומחזאי, בוגר מצטיין של מסלול תסריטאות של בית הספר לקולנוע ולטלוויזיה - סם שפיגל. יצירותיו עוסקות בשאלת הזהות של האדם בתוך החברה וביחסי הגומלין שבין הפרט כמערכת שפועלת בתוך מערכת של מערכות לבין המערכות האנושיות השונות כמו - בתי חולים, צבא, משטרה, זוגיות, משפחה ועוד. המחזה 'המשחק' עלה במסגרת פסטיבל 'תאטרון קצר' של צוותא והוא זמין לצפייה ביוטיוב. בקרוב יראה אור ספרו הראשון - 'הנחמה שמעבר לאבסורד'.

מעניין? רוצה לקרוא עוד?

דוגמא לתחקיר דמות

התבקשתי לכתוב תסריט עבור המוזיאון הימי בחיפה שעוסק בהתפתחות הנמלים בישראל. אחרי דין ודברים על מזמיני העבודה הוחלט כי שלד התסריט יבנה סביב גיבורה שתעבור ממקום למקום ותלמד משהו על עצמה דרך התפתחות הנמלים בישראל. בעצתי הסכימו מזמיני העבודה לאפיין את הגיבורה הבאה: חני (58), מדענית שגילתה את הדרך לנוע בזמן. היא עושה זאת תוך שהיא שואלת את השאלות הנכונות. בכל פעם שהיא שואלת שאלה 'נכונה' היא נעה בזמן אל עבר היעד הבא במסע אותו אני התוויתי לה מראש. היא לא יכולה להגיע לשום מקום אחר חוץ מלנמלי ישראל. בתור אלוהי הגיבורה ניסיתי לכפות עליה את סיפור המסע, אלא שהיא הערימה קשיים. חזרתי אל שולחן העבודה והחלטתי לבצע איתה תחקיר דמות.

מלך ישראל
סדרות מומלצות בנטפליקס

מלך ישראל: דוקו ריאליטי שחותר תחת הדמוקרטיה הישראלית

מוקדש לסוכן הביון האמירקאי שניטר את הטקסט שלפניך בעקבות שימוש במילים שמזכירות את המתקפה האיראנית ואת האפשרות למלחמה בין ישראל לבין איראן. דע לך שהאלגוריתם נשא את מילותי אליך ופקח את עיניך על מנת שתראה את הדברים הבאים כהוויתם.

התורה כולה סיפורו של משה
סדרות מומלצות בנטפליקס

התורה כולה: סיפורו של משה – על קורבן האדם

הסדרה מכניסה אותך לעולם התורה באופן ויזואלי, ויש בה דברים מעניינים מאוד אבל גם כמה דברים מהותיים שהסדרה מפספסת ושאני רוצה להשלים עבורך. לא אספיק להשלים את כולם במקום אחד ואני לא רוצה להקדיש את חיי בכתיבת כל הדברים שחסרים, כי כמה שלא אכתוב תמיד אוכל למצוא עוד, אבל את הדבר המהותי ביותר אותו הסדרה פספסה חשוב לי למסור לך, וזה – קורבן האדם.

התורה כולה פרק 2
סדרות מומלצות בנטפליקס

התורה כולה פרק 2: ביקורת עצמית בתוך החושך הגדול

את פוסט הזה אני יושב לכתוב במדרגות שבין רחוב הנטקה לרחוב האורן בחיפה, בשעה רבע לתשע במוצאי שבת, כשמאות מפגינים עושים את דרכם חזרה ממרכז חורב הביתה. לא הייתי איתם בהפגנה, אני גר קרוב ופשוט רציתי למצוא מקום שקט לכתוב בו את ההמלצה. בבית לא שקט כרגע, והמולת הקרע בעם ישראל מהווה, באופן פרדוקסלי ואולי גם פלאי, מקום שקט ומכיל יותר מאשר הבית.

התורה כולה - פרק 1
אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

התורה כולה: סיפורו של משה – פרק 1

"התורה כולה" מנסה להציג את סיפור חייו של משה ואת יציאת מצרים מפרספקטיבות שונות, כולל הזווית האסלאמית המופיעה בקוראן. הסדרה מעלה תובנות מעניינות לגבי תהליך ההתפתחות של משה ונוגעת בנושאים כמו רצון חופשי וזכויות נשים. הסדרה מעוררת מחשבה ומהווה נקודת מבט ייחודית על אחד הסיפורים המשמעותיים ביותר בתנ"ך. בעיקון לא מתאימה לצפייה עם ילדים, אבל אני צופה עם שלי.

סדרות מומלצות בנטפליקס

גם אלוהים צריך לפרוק כמו אדם (סנדלר) SPACEMAN

מאחורי כל אלה עומד צורך תמידי לפרוק, לתור אחר אהבה עצמית חמקמקה. ואם לא אהבה אז לפחות אהדה, ואם לא אהדה אז לפחות סיבולת, ואם לא סיבולת אז לפחות שלא נסבול.

רוצה שהתוכן שלך ייצר המרות?

אני כאן כדי שהתוכן שלך יעבוד בשבילך

small_c_popup.png

Let's have a chat

Learn how we helped 100 top brands gain success.