כתיבת תוכן רפואי: סמכות ואחריות הכותב במקום ה – 1

תוכן של אתר בתחום הרפואה חייב להגיע ממקור סמכותי, ויחד עם זאת התוכן צריך להיות מותאם לדרכים בהן אנשים מחפשים מידע בגוגל כדי שהאתר שלך יקבל חשיפה אורגנית. רוצה לדעת איך עושים את זה? הגעת למקום הנכון.
תוכן לאתרים רפואיים

יש לך אתר אינטרנט שמספק שירותים או ייעוץ רפואי? אני לא צריך לספר לך שהדרך שלך לחשוף את האתר שלך לעולם עוברת בתוצאות החיפוש הראשונות בגוגל. כדי להגיע למקומות האלו, לא מספיק להעביר את הידע שלך ביחס לנושא X, אלא להעביר את הידע שלך בדרך שתתאים למה שהמשתמש מצפה למצוא. כאן בדיוק נכנס לתמונה עבודת המחקר של כותב תוכן איכותי ומקדם אתרים.

ההבדל בין כתיבה לאתר רפואי לכתיבה לאתרים אחרים

בשנים האחרונות אני עובד עם חברה גדולה בתחום הקנאביס הרפואי שנכנסה לשוק הישראלי. מהעבודה עם החברה הזו למדתי את ההבדל בין אתרי אינטרנט של חברות מתחום הרפואה והפראמה לבין אתרי אינטרנט בתחומים הנלווים כמו רפואה משלימה ושילוב מוצרים מהטבע בטיפול. 

אני לא מתכוון להבדלים מבחינה מדעית, אינני מדען ואני נמשך יותר לפסילוסופיה של המדע (ושל הטכנולוגיה בזכות פרוספור יוסף אגסי הגאון). על אף המגרעה הזו שלי, למדתי לא מעט מעבודת הכתיבה לתחום הקנאביס הרפואי. בעיקר למדתי שבאזורי הלוויין של הטיפול הרפואי יש לי יותר מרחב תמרון מצד אחד, ומצד שני עליי לנקוט משנה זהירות ולא להציג את המידע אותו אני כותב כמידע רפואי / טיפולי, אלא כמידע משלים.

סמכות האתר הרפואי משפיעה על המיקומים הפוטנציאליים

סמכות אתר (DA) זה שם נרדף לאוסף הנתונים שעל בסיסם מנועי החיפוש מחליטים איזה ציון לתת לאתר שלך בתחום כזה או אחר. הסמכות הזו נקבעת תוך התייחסות למדדים שונים שגוגל כמובן לא מפרסמים, אבל יש מספיק חברות פרטיות כמו ahrefs למשל, שמתשמשים בנתונים משלהם כדי לתת לך הערכה בנוגע לסמכות האתר שלך בגוגל. רמת הדיוק שלהם גבוהה מאוד.

כשאנחנו מדברים על אתר בתחום הרפואה, אחד המדדים החשובים ביותר לקביעת סמכות האתר הוא זהות האדם שאחראי על התוכן. כן, ברור לגוגל שמעט מאוד רופאים בכירים בעלי קליניקה פרטית יושבים וכותבים את תוכן האתר שלהם בעצמם (יש לכם דברים חשובים יותר לעשות), אבל האחריות על התוכן היא בסופו של דבר על הכותב עצמו. אנחנו יכולים לראות את זה יפה באתר של כללית, בו שם הכותב מצוין תחת כל מאמר:

דוגמא מאתר כללית

הסיבה לזה היא YMYL שהם ראשי תיבות של Your Money or Your Life. מה שזה בעצם אומר זה שגוגל לא משחקים עם החיים של המשתמשים שלהם ולא עם הכסף שלהם. כאן אנחנו כבר מגיעים לתחומים כואבים ורציניים באמת, ומי שמקבל קדימות בתוצאות החיפוש בגוגל יהיו אנשים בעלי סמכות. איך בונים את זה? במידה ועסקת בתחום הרפואה במוסד כזה או אחר בארץ, סביר להניח שהשם שלך מופיע באתר של אותו מוסד רפואי. בנוסף, כל רופא בישראל רשום בפנקס הרופאים של משרד הבריאות, וגוגל יודעים לזחול לאתרים האלו ולאמת את הזהות שלך בעצמם. מה שאני מציע זה פשוט להקל על החיים של גוגל ולכתוב עמוד אודות שיכיל את השם ואת הרזומה שלך בקצרה ואפילו יקשר לכרטיס הדיגיטלי שלך בפנקס הרופאים.

פנקס רופאים משרד הבריאות

מה כותב תוכן איכותי יכול לתת לאתר הרפואי שלך?

קודם כל את ההבנה שאני ככותב תוכן ממש לא העניין פה, אלא האתר שלך והשירותים שהוא מציע. השיח סביב עולם הרפואה בין כותבי תוכן הוא של 'מה אני צריך את הכאב ראש הזה?', וכותבי תוכן רבים מעדיפים שלא להיכנס לכתיבת תכנים לאתרים בתחום הרפואה כי הם מעדיפים לכתוב תכנים מהירים וזולים ולא לשבור את הראש עם מחקר רק כדי לכתוב מאמר. אני מטבעי אדם סקרן ומחקר לא מפחיד אותי, מה גם שאני יודע שצריך שניים לטנגו ואני לא אתבייש לקבוע איתך ראיונות כדי לייצר תוכן מקורי ואיכותי שיביא את האתר שלך למקומות הראשונים בגוגל.

רוצה לקדם את האתר הרפואי שלך בעזרת תוכן איכותי ולהביא אותו למקומות הראשונים בגוגל? אני כאן כדי לעזור לך לבנות אסטרטגייה נכונה לאתר שלך ולמצוא את הדרך הנכונה לחשוף את האתר שלך לכמה שיותר אנשים. אשמח לדבר >>

ארז פולק

ארז פולק

תסריטאי ומחזאי, בוגר מצטיין של מסלול תסריטאות של בית הספר לקולנוע ולטלוויזיה - סם שפיגל. יצירותיו עוסקות בשאלת הזהות של האדם בתוך החברה וביחסי הגומלין שבין הפרט כמערכת שפועלת בתוך מערכת של מערכות לבין המערכות האנושיות השונות כמו - בתי חולים, צבא, משטרה, זוגיות, משפחה ועוד. המחזה 'המשחק' עלה במסגרת פסטיבל 'תאטרון קצר' של צוותא והוא זמין לצפייה ביוטיוב. בקרוב יראה אור ספרו הראשון - 'הנחמה שמעבר לאבסורד'.

מעניין? רוצה לקרוא עוד?

דוגמא לתחקיר דמות

התבקשתי לכתוב תסריט עבור המוזיאון הימי בחיפה שעוסק בהתפתחות הנמלים בישראל. אחרי דין ודברים על מזמיני העבודה הוחלט כי שלד התסריט יבנה סביב גיבורה שתעבור ממקום למקום ותלמד משהו על עצמה דרך התפתחות הנמלים בישראל. בעצתי הסכימו מזמיני העבודה לאפיין את הגיבורה הבאה: חני (58), מדענית שגילתה את הדרך לנוע בזמן. היא עושה זאת תוך שהיא שואלת את השאלות הנכונות. בכל פעם שהיא שואלת שאלה 'נכונה' היא נעה בזמן אל עבר היעד הבא במסע אותו אני התוויתי לה מראש. היא לא יכולה להגיע לשום מקום אחר חוץ מלנמלי ישראל. בתור אלוהי הגיבורה ניסיתי לכפות עליה את סיפור המסע, אלא שהיא הערימה קשיים. חזרתי אל שולחן העבודה והחלטתי לבצע איתה תחקיר דמות.

מלך ישראל
סדרות מומלצות בנטפליקס

מלך ישראל: דוקו ריאליטי שחותר תחת הדמוקרטיה הישראלית

מוקדש לסוכן הביון האמירקאי שניטר את הטקסט שלפניך בעקבות שימוש במילים שמזכירות את המתקפה האיראנית ואת האפשרות למלחמה בין ישראל לבין איראן. דע לך שהאלגוריתם נשא את מילותי אליך ופקח את עיניך על מנת שתראה את הדברים הבאים כהוויתם.

התורה כולה סיפורו של משה
סדרות מומלצות בנטפליקס

התורה כולה: סיפורו של משה – על קורבן האדם

הסדרה מכניסה אותך לעולם התורה באופן ויזואלי, ויש בה דברים מעניינים מאוד אבל גם כמה דברים מהותיים שהסדרה מפספסת ושאני רוצה להשלים עבורך. לא אספיק להשלים את כולם במקום אחד ואני לא רוצה להקדיש את חיי בכתיבת כל הדברים שחסרים, כי כמה שלא אכתוב תמיד אוכל למצוא עוד, אבל את הדבר המהותי ביותר אותו הסדרה פספסה חשוב לי למסור לך, וזה – קורבן האדם.

התורה כולה פרק 2
סדרות מומלצות בנטפליקס

התורה כולה פרק 2: ביקורת עצמית בתוך החושך הגדול

את פוסט הזה אני יושב לכתוב במדרגות שבין רחוב הנטקה לרחוב האורן בחיפה, בשעה רבע לתשע במוצאי שבת, כשמאות מפגינים עושים את דרכם חזרה ממרכז חורב הביתה. לא הייתי איתם בהפגנה, אני גר קרוב ופשוט רציתי למצוא מקום שקט לכתוב בו את ההמלצה. בבית לא שקט כרגע, והמולת הקרע בעם ישראל מהווה, באופן פרדוקסלי ואולי גם פלאי, מקום שקט ומכיל יותר מאשר הבית.

התורה כולה - פרק 1
אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

התורה כולה: סיפורו של משה – פרק 1

"התורה כולה" מנסה להציג את סיפור חייו של משה ואת יציאת מצרים מפרספקטיבות שונות, כולל הזווית האסלאמית המופיעה בקוראן. הסדרה מעלה תובנות מעניינות לגבי תהליך ההתפתחות של משה ונוגעת בנושאים כמו רצון חופשי וזכויות נשים. הסדרה מעוררת מחשבה ומהווה נקודת מבט ייחודית על אחד הסיפורים המשמעותיים ביותר בתנ"ך. בעיקון לא מתאימה לצפייה עם ילדים, אבל אני צופה עם שלי.

סדרות מומלצות בנטפליקס

גם אלוהים צריך לפרוק כמו אדם (סנדלר) SPACEMAN

מאחורי כל אלה עומד צורך תמידי לפרוק, לתור אחר אהבה עצמית חמקמקה. ואם לא אהבה אז לפחות אהדה, ואם לא אהדה אז לפחות סיבולת, ואם לא סיבולת אז לפחות שלא נסבול.

רוצה שהתוכן שלך ייצר המרות?

אני כאן כדי שהתוכן שלך יעבוד בשבילך

small_c_popup.png

Let's have a chat

Learn how we helped 100 top brands gain success.