כתיבת תוכן רפואי: סמכות ואחריות הכותב במקום ה – 1

תוכן של אתר בתחום הרפואה חייב להגיע ממקור סמכותי, ויחד עם זאת התוכן צריך להיות מותאם לדרכים בהן אנשים מחפשים מידע בגוגל כדי שהאתר שלך יקבל חשיפה אורגנית. רוצה לדעת איך עושים את זה? הגעת למקום הנכון.
תוכן לאתרים רפואיים

יש לך אתר אינטרנט שמספק שירותים או ייעוץ רפואי? אני לא צריך לספר לך שהדרך שלך לחשוף את האתר שלך לעולם עוברת בתוצאות החיפוש הראשונות בגוגל. כדי להגיע למקומות האלו, לא מספיק להעביר את הידע שלך ביחס לנושא X, אלא להעביר את הידע שלך בדרך שתתאים למה שהמשתמש מצפה למצוא. כאן בדיוק נכנס לתמונה עבודת המחקר של כותב תוכן איכותי ומקדם אתרים.

ההבדל בין כתיבה לאתר רפואי לכתיבה לאתרים אחרים

בשנים האחרונות אני עובד עם חברה גדולה בתחום הקנאביס הרפואי שנכנסה לשוק הישראלי. מהעבודה עם החברה הזו למדתי את ההבדל בין אתרי אינטרנט של חברות מתחום הרפואה והפראמה לבין אתרי אינטרנט בתחומים הנלווים כמו רפואה משלימה ושילוב מוצרים מהטבע בטיפול. 

אני לא מתכוון להבדלים מבחינה מדעית, אינני מדען ואני נמשך יותר לפסילוסופיה של המדע (ושל הטכנולוגיה בזכות פרוספור יוסף אגסי הגאון). על אף המגרעה הזו שלי, למדתי לא מעט מעבודת הכתיבה לתחום הקנאביס הרפואי. בעיקר למדתי שבאזורי הלוויין של הטיפול הרפואי יש לי יותר מרחב תמרון מצד אחד, ומצד שני עליי לנקוט משנה זהירות ולא להציג את המידע אותו אני כותב כמידע רפואי / טיפולי, אלא כמידע משלים.

סמכות האתר הרפואי משפיעה על המיקומים הפוטנציאליים

סמכות אתר (DA) זה שם נרדף לאוסף הנתונים שעל בסיסם מנועי החיפוש מחליטים איזה ציון לתת לאתר שלך בתחום כזה או אחר. הסמכות הזו נקבעת תוך התייחסות למדדים שונים שגוגל כמובן לא מפרסמים, אבל יש מספיק חברות פרטיות כמו ahrefs למשל, שמתשמשים בנתונים משלהם כדי לתת לך הערכה בנוגע לסמכות האתר שלך בגוגל. רמת הדיוק שלהם גבוהה מאוד.

כשאנחנו מדברים על אתר בתחום הרפואה, אחד המדדים החשובים ביותר לקביעת סמכות האתר הוא זהות האדם שאחראי על התוכן. כן, ברור לגוגל שמעט מאוד רופאים בכירים בעלי קליניקה פרטית יושבים וכותבים את תוכן האתר שלהם בעצמם (יש לכם דברים חשובים יותר לעשות), אבל האחריות על התוכן היא בסופו של דבר על הכותב עצמו. אנחנו יכולים לראות את זה יפה באתר של כללית, בו שם הכותב מצוין תחת כל מאמר:

דוגמא מאתר כללית

הסיבה לזה היא YMYL שהם ראשי תיבות של Your Money or Your Life. מה שזה בעצם אומר זה שגוגל לא משחקים עם החיים של המשתמשים שלהם ולא עם הכסף שלהם. כאן אנחנו כבר מגיעים לתחומים כואבים ורציניים באמת, ומי שמקבל קדימות בתוצאות החיפוש בגוגל יהיו אנשים בעלי סמכות. איך בונים את זה? במידה ועסקת בתחום הרפואה במוסד כזה או אחר בארץ, סביר להניח שהשם שלך מופיע באתר של אותו מוסד רפואי. בנוסף, כל רופא בישראל רשום בפנקס הרופאים של משרד הבריאות, וגוגל יודעים לזחול לאתרים האלו ולאמת את הזהות שלך בעצמם. מה שאני מציע זה פשוט להקל על החיים של גוגל ולכתוב עמוד אודות שיכיל את השם ואת הרזומה שלך בקצרה ואפילו יקשר לכרטיס הדיגיטלי שלך בפנקס הרופאים.

פנקס רופאים משרד הבריאות

מה כותב תוכן איכותי יכול לתת לאתר הרפואי שלך?

קודם כל את ההבנה שאני ככותב תוכן ממש לא העניין פה, אלא האתר שלך והשירותים שהוא מציע. השיח סביב עולם הרפואה בין כותבי תוכן הוא של 'מה אני צריך את הכאב ראש הזה?', וכותבי תוכן רבים מעדיפים שלא להיכנס לכתיבת תכנים לאתרים בתחום הרפואה כי הם מעדיפים לכתוב תכנים מהירים וזולים ולא לשבור את הראש עם מחקר רק כדי לכתוב מאמר. אני מטבעי אדם סקרן ומחקר לא מפחיד אותי, מה גם שאני יודע שצריך שניים לטנגו ואני לא אתבייש לקבוע איתך ראיונות כדי לייצר תוכן מקורי ואיכותי שיביא את האתר שלך למקומות הראשונים בגוגל.

רוצה לקדם את האתר הרפואי שלך בעזרת תוכן איכותי ולהביא אותו למקומות הראשונים בגוגל? אני כאן כדי לעזור לך לבנות אסטרטגייה נכונה לאתר שלך ולמצוא את הדרך הנכונה לחשוף את האתר שלך לכמה שיותר אנשים. אשמח לדבר >>

ארז פולק

ארז פולק

תסריטאי ומחזאי, בוגר מצטיין של מסלול תסריטאות של בית הספר לקולנוע ולטלוויזיה - סם שפיגל. יצירותיו עוסקות בשאלת הזהות של האדם בתוך החברה וביחסי הגומלין שבין הפרט כמערכת שפועלת בתוך מערכת של מערכות לבין המערכות האנושיות השונות כמו - בתי חולים, צבא, משטרה, זוגיות, משפחה ועוד. המחזה 'המשחק' עלה במסגרת פסטיבל 'תאטרון קצר' של צוותא והוא זמין לצפייה ביוטיוב. בקרוב יראה אור ספרו הראשון - 'הנחמה שמעבר לאבסורד'.

מעניין? רוצה לקרוא עוד?

wix SEO
קידום אתרים

קידום אתר WIX: שישה תובנות של מקדם אתרים ושל – AI

בנית אתר בוויקס ורוצה למשוך לקוחות פוטנציאליים? הגיע הזמן לקדם אותו בגוגל. כאן אני אסביר לך איך עובד קידום אתרים אורגני על פי תוכנות – AI מובילות, ועל סמך הניסיון שלי כמקדם אתרים וכותב תוכן לקידום אתרים, כך שהאתר שלך יגיע למקומות הראשונים בתוצאות האורגניות של מנועי החיפוש בתוך זמן קצר.

- Vector graphic of a three-step process to embark on an informed SEO campaign. Step 1 titled 'Exposure' has a lightbulb symbolizing new ideas and strat
קידום אתרים

7 טיפים מקצועיים לקידום אתר הסטארטאפ שלך בעזרת תוכן

כמומחה לתוכן וקידום אתרים עם ניסיון רב בעבודה עם סטארטאפים, אני יודע שפיתוח הנוכחות המקוונת היא אתגר מרכזי עבור חברות הזנק צעירות. המטרה הסופית היא למשוך לקוחות פוטנציאליים למוצר או השירות החדשני שלכם. אבל קודם כל, עליכם להביא אותם לאתר שלכם. כאן נכנסות לפעולה אסטרטגיות קידום אתרים ממוקדות תוכן. בהסתמך על הניסיון שלי, הנה 7 הטיפים הטובים ביותר לקידום SEO של אתרי סטארטאפ:

קידום אתרים חד פעמי לסטארט-אפים
קידום אתרים

איך קידום אתרים יכול לעזור לסטארט-אפים לגייס סבב מימון נוסף

קידום דיגיטלי הוא כלי חשוב עבור כל סטארטאפ ששואף לגייס סבב מימון נוסף. באמצעות קידום דיגיטלי, אתה יכול למשוך את תשומת לבם של משקיעים פוטנציאליים, להציג את המוצר או השירות שלך בצורה הטובה ביותר ולגדיל את הסיכויים שלך לגייס את הכסף שאתה צריך כדי להצליח.

טיפים לקידום אתרים חד פעמי בעזרת סרטוני טיקטוק ויוטיוב
קידום אתרים

טיפים לקידום אתרים חד פעמי בעזרת סרטוני טיקטוק ויוטיוב

תוכן וידאו הוא כלי חזק לקידום אתרים. הוא יכול לעזור לך למשוך יותר תנועה לאתר שלך, לשפר את דירוג החיפוש שלך ולבנות מותג חזק יותר. כדי למנף את תוכן הווידאו שלך, עליך להתמקד ביצירת תוכן איכותי, רלוונטי ומעניין. תוכן הווידאו שלך צריך להיות מתויג כהלכה עם מילות מפתח רלוונטיות, ועלייך להפיץ אותו במגוון פלטפורמות. מדובר באסטרטגיה יעילה מאוד לקידום אתרים חד פעמי, שכן תוכן וידאו הוא סוג התוכן הנצפה ביותר באינטרנט, ואפשר לייצר אותו בקלות, באופן מקצועי ובלי לשבור את הכיס – מהטלפון הנייד.

Image for a blog post about recommended books, featuring the book 'Ai HaEfshar' by Dubi Zakhai. This image should depict a rich fantasy world where te
ספרים מומלצים

7 ספרים מומלצים בעברית שיחממו לכם את הלב

ברוכים הבאים למדריך המלצות הספרים שלנו, המוקדש במיוחד לספרות העברית העכשווית. במדריך זה, תמצאו אוסף מקיף של ספרים מומלצים בעברית שיצאו בהוצאה עצמית: מיצירות פורצות דרך ועד לספרים קלאסיים שעוצבו מחדש. אם אתם מחפשים חוויית קריאה מעמיקה, מרגשת, ומעשירה בעברית, אתם במקום הנכון.

ספרים מומלצים

אהבה, שלום ורדיפתם: המלצת קריאה אופטימית לזמן מלחמה

הספר הנפלא של הרב אריה גולדמן מביט על היחסים הבין אישיים דרך עדשה תורה. הרב אריה גולדמן עוסק בשאלות בסיסיות על יחסי גומלין בין בני אדם, כגון מדוע זה מאתגר לשמור על תקשורת נעימה וליצור קשרים חיוביים. הוא מתעמק בנושאים אלה על ידי מתן תובנות מבוססות תורה בשפה נגישה וניתנת להקשר.

רוצה שהתוכן שלך ייצר המרות?

אני כאן כדי שהתוכן שלך יעבוד בשבילך

small_c_popup.png

Let's have a chat

Learn how we helped 100 top brands gain success.