לא ספורטיבי: דוקו ספורט עם יציאות חתרניות

גילוי נאות, אני חולה ספורט, תמיד הייתי, ותמיד אהבתי סיפורים מפתיעים. אז נטפליקס התחשבו בי והעלו סדרה שמשלבת את שתי האהבות שלי. מה יצא מזה? ביקורת מעניינת דווקא על הצד שלא הייתם חושבים עליו בספורט.
לא ספורטיבי - המלצת צפייה

למי זה מתאים: למי שאוהב ספורט ורוצה שהאישה שאתו תבין למה הוא שורף אלפי שעות בצפייה במשחקים.

באיזה מצב צבירה לצפות: כשבא לך לשבור את הקיר הרביעי ולהיזכר שספורט יכול להיות עסק מורכב ולפעמים מלוכלך.

ממה להיזהר: בעיקר מנחרצות, לבוא עם ראש פתוח חברים.

ציון כולל: 4.5 מתוך 5.

הכדורסלן שפספס קריירת NBA וההתנשאות הלבנה

סטיבן סמית', סטודנט אפרו – אמריקאי שהגיע למכללת אריזונה והפך מהר מאוד להבטחה הגדולה של קבוצת הכדורסל, רצה להרוויח כסף. ;אתם כבר יודעים שהסדרה עוסקת במעשים לא ספורטיביים, אז אתם יכולים לתאר לעצמכם לבד לאילו כיוונים הסיפור הזה הולך. 

אבל מה שמעניין בפרק הזה, הוא שהיוצרים בחרו לשים את הצדקנות האמריקנית בצד, ולתת לנו הזדמנות נדירה לנסות ולהבין את המניעים שגרמו לסטיבן הצעיר לעשות את מה שהוא עשה, לגמור לעצמו את הקריירה, ועל הדרך לסבך את החברים שלו.

כדאי לצפות בפרק ולראות ההגדרה הטובה ביותר לעליונות לבנה בעידן הפוסט מודרני: "הייתה לו קריירה מובטחת ב – NBA, למה שהוא יעשה את זה לעצמו?", שאלו בהתנשאות פרשני הספורט. ערכי הספורט הם ערכים קדושים הם אמרו, הילד הזה צריך להיענש במלוא חומרת הדין הם צעקו, אנחנו חייבים לשמור על הספורט שלנו טהור (טהור..). 

ומה עם לשלם לילדים האלה שקורעים את עצמם, פוצעים את עצמם, מוותרים על חיים נורמאליים ומנסים למתוח את הגבולות של עצמם בכל פעם מחדש, רק כדי לשעשע את הקהל המדושן שבא לצפות בהם, תוך שהוא אוכל צ'יפס,שותה בירה ומקלל? ששש.. מה יש לך אתה? ערכי ספורט! 

אז היוצרים של הסדרה דווקא מתייחסים לזה, והם עושים את זה בצורה עדינה ויפה, שיכולה בקלות לעבור מעל הראש של מי שבוחר מראש לאטום את עצמו.

השופטת הצרפתיה שהפכה את ההחלקה האומנותית למעניינת

אחרי סיפור לינוי אשרם ומדליית הזהב, והבכיינות הרוסית, הפרק הזה הוא חוויה מיוחדת לצופים ישראליים. הצפייה בפרק גרמה לי לחשוב על המהות של ספורט. תחשבו שהייתם מקבלים כוח אלוהי שמבטיח לכם שלעולם לא תפסידו. תחשבו שהייתם יכולים להבטיח שהקבוצה שלכם תמיד תנצח, תקח אליפות אחרי אליפות, מדליה אחרי מדליה. הייתם רוצים את זה? התגובה הראשונית שלכם היא ככל הנראה 'כן', אבל תעצרו ותחשבו רגע למה אנחנו אוהבים ספורט? 

מה אנחנו מוצאים בצפייה בתחרות באולימפיאדה או במונדיאל, שאנחנו לא מוצאים במקומות אחרים? בשבילי, זה הריגוש, והריגוש מגיע מהידיעה שיש סיכוי טוב שהקבוצה שלי תפסיד. ברוסיה כנראה שנהנים מספורט בגלל סיבות אחרות..

המנהל הספורטיבי שדיבר עם איגוד השופטים והסיפור שלא היה

לוצ'יאנו מוג'י, מנהלה הספורטיבי של יובנטוס לשעבר, עומד במרכז הפרק שעוסק בפרשיית השחיתות בליגה האיטלקית. אז מה היה לנו שם? יש חשדות להטיית שופטים, יש חשד למעורבות איגוד השופטים של איטליה בהחלטות השיפוט, יש מנהל ספורטיבי שמדבר הרבה בטלפון, ויש יותר תחושה של תחקיר עיתונאי של רביב דרוקר מפרק בתוכנית דוקו בנושא מלהיב כמו ספורט. לדעתי, היוצרים מנסים לגרום לצופים להתבלבל, כדי לשכנע אותם שלא הייתה באמת שחיתות. יכול להיות שהיוצרים הם אוהדי יובנטוס?

 

אם אהבת את ההמלצה ואם יש לך חיבה לרומנים פסיכולוגיים עמוקים, לחיצה על התמונה הבאה תעשה לך את היום >>

הנחמה שעבר לאבסורד - רומן פסיכולוגי

 

לעוד סדרות מומלצות בנטפליקס>>

ארז פולק

ארז פולק

תסריטאי ומחזאי, בוגר מצטיין של מסלול תסריטאות של בית הספר לקולנוע ולטלוויזיה - סם שפיגל. יצירותיו עוסקות בשאלת הזהות של האדם בתוך החברה וביחסי הגומלין שבין הפרט כמערכת שפועלת בתוך מערכת של מערכות לבין המערכות האנושיות השונות כמו - בתי חולים, צבא, משטרה, זוגיות, משפחה ועוד. המחזה 'המשחק' עלה במסגרת פסטיבל 'תאטרון קצר' של צוותא והוא זמין לצפייה ביוטיוב. בקרוב יראה אור ספרו הראשון - 'הנחמה שמעבר לאבסורד'.

מעניין? רוצה לקרוא עוד?

התורה כולה - פרק 1
אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

התורה כולה: סיפורו של משה – פרק 1

"התורה כולה" מנסה להציג את סיפור חייו של משה ואת יציאת מצרים מפרספקטיבות שונות, כולל הזווית האסלאמית המופיעה בקוראן. הסדרה מעלה תובנות מעניינות לגבי תהליך ההתפתחות של משה ונוגעת בנושאים כמו רצון חופשי וזכויות נשים. הסדרה מעוררת מחשבה ומהווה נקודת מבט ייחודית על אחד הסיפורים המשמעותיים ביותר בתנ"ך. בעיקון לא מתאימה לצפייה עם ילדים, אבל אני צופה עם שלי.

סדרות מומלצות בנטפליקס

גם אלוהים צריך לפרוק כמו אדם (סנדלר) SPACEMAN

מאחורי כל אלה עומד צורך תמידי לפרוק, לתור אחר אהבה עצמית חמקמקה. ואם לא אהבה אז לפחות אהדה, ואם לא אהדה אז לפחות סיבולת, ואם לא סיבולת אז לפחות שלא נסבול.

אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

שיר השירים אשר לשלמם: החבר'ה הטובים שלא מפספסים הפגנה וישרפו כולם

להורים שלנו לא היה שום דבר. מהאדמה הם בנו את עצמם, קמו מאפר. אנחנו בני שישים עכשיו, שבעים עכשיו, יתומים מאם, יתומים מאב. נתנו לכם חיים טובים ואתם מזלזלים. יושבים אצל פסיכולוגים בספה ומתבכיינים על כן חיבוקים – לא חיבוקים. שם למעלה יושב גנב על כסא מלוכה ועל ראשו כובע להבה. שלחנו יד וקיבלנו כוויה.

ייעוץ-לכותבים

מה צריך לעשות?

בתור עורך תסריט ומנחה סדנאות כתיבה וחדרי כותבים, וכנציג של איגוד התסריטאים, כותבים רבים שואלים אותי שאלות רבות שמסתירות שאלה גדולה אחת: מה צריך לעשות כדי שמה שכתבתי יצליח? אם השאלה הזו מטרידה גם אותך, אז אני מאמין שהגעת למקום הנכון.

אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

בואי נקח לנו יום (אני מתגעגע אלייך)

אני רואה שלא טוב לך בימים האחרונים ואני פוחד להאשים את עצמי בזה, אז אני שומר על מרחק. אני שונא את האינטסטינקט המחורבן והמקולל הזה. מה אם לא היינו צריכים לעבוד עכשיו? אם היינו לוקחים לנו יום ושוכבים כל היום, לא עושים כלום – רק שוכבים כל היום?

אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

בקול דממה דקה: אידיאל הצמצום הקיומי

אידיאל הצמצום בא לידי ביטוי בסיפור גירוש האדם מגן עדן (על שלא הסתפק במה שיש), בסיפור קין והבל (המעט שקיבל קין על פי התאוריה שלנו הוא ברכה אותה הוא ראה כקללה), עקדת יצחק (האידיאל האנושי הוא להגיע לכדי צמצום מוחלט והסיבה היחידה שהוא לא יכול להגיע לכדי זאת היא התערבות אלוהית), ארץ ישראל ("הארץ הטובה" שהיא הקטנה ביותר מכל ארצות האזור ויחד עם זאת מחוברת לשני ימים ורוויית מים טבעיים ובארות, בשמש טובה, והיום אנחנו יודעים שגם בגז טבעי.

רוצה שהתוכן שלך ייצר המרות?

אני כאן כדי שהתוכן שלך יעבוד בשבילך

small_c_popup.png

Let's have a chat

Learn how we helped 100 top brands gain success.