סדנה לכתיבת תוכן

מטרת הסדנה לכתיבת תוכן

עולם כתיבת התוכן הולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות ותחום כתיבת התוכן השיווקי הפך לתחום מבוקש בקרב חברות גדולות/ בעלי אתרי אינטרנט פרטיים וחברות SEO. 

כותבים רבים מנסים את מזלם בכתיבת תוכן, תוך שהם מסתמכים על יכולת הכתיבה ועל היצירתיות שלהם בלבד. העניין הוא שכתיבת תוכן שיווקי לאתרי אינטרנט שונה באופן מהותי מכתיבה אקדמית ומכתיבה יצירתית. 

היצירתיות נותנת לכותב תוכן מקצועי יתרון מסוים, כך גם אוריינות אקדמית וניסיון בכתיבת מאמרים עיתונאים ובלוגים אישיים, אך לעולם התוכן השיווקי הכתוב באינטרנט יש חוקים משלו, וכדי להצליח בעולם הזה חשוב להכיר אותם.

דרישות הסדנה לכתיבת תוכן

בתחילת הסדנה כל משתתף מתבקש לפתוח בלוג בכל פלטפורמה בה הוא בוחר, לצורך תרגול ולבניית תיק עבודות. הסדנה היא מעשית כך שנדרשת מעורבות פעילה של המשתתפים במהלך המפגשים ובין מפגש למפגש.

אופי הסדנה לכתיבת תוכן

הסדנה היא סדנה מעשית, בה המשתתפים לוקחים חלק פעיל במפגשים ומתרגלים את החומר הנלמד במהלך המפגש, בנוסף לתרגולים אותם המשתתפים מתבקשים לבצע בבית ולהגיש אותם לקראת המפגשים הבאים. 

על התרגולים הללו יינתנו משובים ודוגמאות מתוצרי המשתתפים יוצגו במפגש. המטרה היא להכין את המשתתפים לעבודה עם עורכי תוכן מקצועיים, לסוגי הביקורת אותה הם צפויים לקבל בעבודתם, הכרה של מושגי יסוד בעולם כתיבת התוכן והיכולת לערוך את התוכן בעצמם בצורה מקצועית ויעילה (ולא פחות חשוב, לשים את האגו בצד).

חלוקת הסדנה לכתיבת תוכן

הסדנה מחולקת לשלושה נושאים עיקריים המתפרסים על פני – 11 מפגשים:

נושא ראשון – כלים ראשונים להבנת עולם כתיבת התוכן לאתרי אינטרנט

מפגש ראשון: תוכן לאתרי אינטרנט, נעים להכיר 

במפגש הזה נציג את מבנה הסדנה, נכיר את תחום כתיבת התוכן לאתרי אינטרנט, נבין מה החשיבות של תוכן איכותי, נלמד מה הן המטרות השונות של כתיבת תוכן לאתרי אינטרנט (תוכן שיווקי, תוכן קידומי, תוכן מיתוגי) ונבין מה ההבדלים בין סוגי התוכן הללו תוך דוגמאות, תרגול, דיון, ש.ב.

מפגש שני: מבנה התוכן באתר אינטרנט 

כותרת ראשית (איך בוחרים כותרת, כמה זמן ואנרגיה להשקיע בה?), כותרת משנה (מה התפקיד שלה במאמר התוכן ומה היא צריכה להכיל?), פסקת פתיחה (מה התפקיד שלה בטקסט ומה היא צריכה להכיל?), כותרות משנה ותתי כותרות לאורך הטקסט (מה החשיבות שלהם לקורא ולמנועי החיפוש ומה הם צריכים להכיל?). דגשים וטיפים לכתיבת תוכן באופן כללי (נכון כמעט לכל סוג תוכן) – דוגמאות, תרגול, דיון, ש.ב.

מפגש שלישי: דפים שונים, כתיבה שונה 

איזה סוגי דפים יש באתר אינטרנט ומה ההבדל ביניהם? איך יודעים מתי התוכן צריך להיות שיווקי יותר ומתי הוא צריך מקצועי יותר על פי סוג הדף אליו התוכן מכוון? האם דין עמוד הבית הוא כדין עמוד קטגוריה? האם דין עמוד נחיתה הוא כדין פוסט לבלוג? כמה מילים צריך לכתוב לכל סוג עמוד? דוגמאות, תרגול, דיון, ש.ב.

מפגש רביעי: איך עושים תחקיר? 

איך אפשר לכתוב על קנביס רפואי, פוליסות ביטוח וסדרות חדשות בטלוויזיה באותו יום כשכל מה שיש לך זה מחשב, חיבור לאינטרנט ושתי ידיים? איך אוספים מקורות מידע מהימנים לכתיבת תוכן בכל נושא? מה עושים כשאין מקורות מידע זמינים בנושא מסוים? דוגמאות, תרגול, דיון, ש.ב.

 

נושא שני – סוגי התוכן השונים וההבדל ביניהם

מפגש חמישי: כתיבת בלוגים לאתרי אינטרנט 

מה זה תוכן לבלוג ומה המטרה של התוכן באתרי אינטרנט של חברות גדולות, לקוחות פרטיים ואפילו באתרים שלכם? כמה אגרסיבי צריך להיות תוכן הבלוג מבחינה שיווקית ואיך מאזנים בין הצורך השיווקי למטרת הבלוג כמקור סמכות לידע? איך בוחרים נישה לפתיחת בלוג עצמאי לצורך תיק עבודות? 

מפגש שישי:  כתיבת תוכן מיתוגי 

מה החשיבות של תוכן מיתוגי לאתר אינטרנט? איך מוצאים נישה מיתוגית לכתיבה? מה ההבדל בין כתיבה מיתוגית נישתית לכתיבה מיתוגית בנושאים כלליים לאתרי אינטרנט? למה חברות גדולות יכולות להרשות לעצמן להתפזר עם תוכן מעולמות שונים ולקוחות קטנים לא? דוגמאות לתוכן מיתוגי, תרגול, דיון, ש.ב.

מפגש שביעי: כתיבת תוכן מקצועי 

מה זה תוכן מקצועי לאתר אינטרנט ומה החשיבות שלו? איזה סוגי תוכן מקצועי יש? איך כותבים תוכן מקצועי בלי לעשות דוקטורט? איך מתאימים את הטון, את השפה, את כמות המילים ואת סוג ואופי הכותרות לסוג התוכן המקצועי אותו כותבים? 

דוגמאות לתוכן מיתוגי, תרגול, דיון, ש.ב.

מפגש שמיני: כתיבת תוכן קידומי 

מה זה קידום אתרים? (היכרות בסיסית עם עולם ה – SEO), מה החשיבות של תוכן לקידום אתרים? איך נראה תוכן לקידום אתרים? חוקים בסיסיים לכתיבת תוכן לקידום אתרים. דוגמאות לתוכן מיתוגי, תרגול, דיון, ש.ב.

נושא שלישי – עבודה מול לקוחות

מפגש תשיעי: איך מתאימים את התוכן ללקוח? 

איך מבינים את השפה בה הלקוח רוצה שתכתבו? זה ההבדל בין שפה קלילה לשפה מקצועית ועד כמה מקצועית השפה שלכם צריכה להיות? האם כדאי לקחת כל עבודת כתיבה שהיא גם אם אין לכם שום רקע בתחום?

מפגש עשירי: איך עובדים עם בריף? 

נציג דוגמאות שונות לבריף, נלמד מה הדרישות של הלקוחות השונים, מה רמת המעורבות של כותב התוכן בתהליך, נבין מה זה שיחת אפיון עם לקוח ומה חשוב שתקחו אתכם מהשיחה הזאת ונראה מה ההבדל בין כתיבת תוכן ללקוח עם פרופיל וטון כתיבה מבוססים לבין כתיבה ללקוח שדורש מכם ליצור את הפרופיל והטון בעצמכם.

מפגש אחד עשר: איזה סוגי עבודות כתיבת תוכן קיימים ומה ההבדל ביניהם? 

האם כל כתיבת תוכן היא כתיבת מאמר תוכן? מה ההבדל בין כתיבת מאמר תוכן לבין עריכת מאמר תוכן? איך כותבים תוכן 'מיוחד' כמו תוכן להפצה בניוזלטר, ראיון עם מומחה, תוכן לעמוד נחיתה או תוכן לברושור? דוגמאות לתוכן מיתוגי, תרגול, דיון + טיפים לתמחור עבודות ולכניסה לשוק עבודות כתיבת התוכן.

למידע נוסף ולבירורים בנוגע למועדי הרשמה לסדנה, צור קשר באתר >>

ארז פולק

ארז פולק

תסריטאי ומחזאי, בוגר מצטיין של מסלול תסריטאות של בית הספר לקולנוע ולטלוויזיה - סם שפיגל. יצירותיו עוסקות בשאלת הזהות של האדם בתוך החברה וביחסי הגומלין שבין הפרט כמערכת שפועלת בתוך מערכת של מערכות לבין המערכות האנושיות השונות כמו - בתי חולים, צבא, משטרה, זוגיות, משפחה ועוד. המחזה 'המשחק' עלה במסגרת פסטיבל 'תאטרון קצר' של צוותא והוא זמין לצפייה ביוטיוב. בקרוב יראה אור ספרו הראשון - 'הנחמה שמעבר לאבסורד'.

מעניין? רוצה לקרוא עוד?

wix SEO
קידום אתרים

קידום אתר WIX: שישה תובנות של מקדם אתרים ושל – AI

בנית אתר בוויקס ורוצה למשוך לקוחות פוטנציאליים? הגיע הזמן לקדם אותו בגוגל. כאן אני אסביר לך איך עובד קידום אתרים אורגני על פי תוכנות – AI מובילות, ועל סמך הניסיון שלי כמקדם אתרים וכותב תוכן לקידום אתרים, כך שהאתר שלך יגיע למקומות הראשונים בתוצאות האורגניות של מנועי החיפוש בתוך זמן קצר.

- Vector graphic of a three-step process to embark on an informed SEO campaign. Step 1 titled 'Exposure' has a lightbulb symbolizing new ideas and strat
קידום אתרים

7 טיפים מקצועיים לקידום אתר הסטארטאפ שלך בעזרת תוכן

כמומחה לתוכן וקידום אתרים עם ניסיון רב בעבודה עם סטארטאפים, אני יודע שפיתוח הנוכחות המקוונת היא אתגר מרכזי עבור חברות הזנק צעירות. המטרה הסופית היא למשוך לקוחות פוטנציאליים למוצר או השירות החדשני שלכם. אבל קודם כל, עליכם להביא אותם לאתר שלכם. כאן נכנסות לפעולה אסטרטגיות קידום אתרים ממוקדות תוכן. בהסתמך על הניסיון שלי, הנה 7 הטיפים הטובים ביותר לקידום SEO של אתרי סטארטאפ:

קידום אתרים חד פעמי לסטארט-אפים
קידום אתרים

איך קידום אתרים יכול לעזור לסטארט-אפים לגייס סבב מימון נוסף

קידום דיגיטלי הוא כלי חשוב עבור כל סטארטאפ ששואף לגייס סבב מימון נוסף. באמצעות קידום דיגיטלי, אתה יכול למשוך את תשומת לבם של משקיעים פוטנציאליים, להציג את המוצר או השירות שלך בצורה הטובה ביותר ולגדיל את הסיכויים שלך לגייס את הכסף שאתה צריך כדי להצליח.

טיפים לקידום אתרים חד פעמי בעזרת סרטוני טיקטוק ויוטיוב
קידום אתרים

טיפים לקידום אתרים חד פעמי בעזרת סרטוני טיקטוק ויוטיוב

תוכן וידאו הוא כלי חזק לקידום אתרים. הוא יכול לעזור לך למשוך יותר תנועה לאתר שלך, לשפר את דירוג החיפוש שלך ולבנות מותג חזק יותר. כדי למנף את תוכן הווידאו שלך, עליך להתמקד ביצירת תוכן איכותי, רלוונטי ומעניין. תוכן הווידאו שלך צריך להיות מתויג כהלכה עם מילות מפתח רלוונטיות, ועלייך להפיץ אותו במגוון פלטפורמות. מדובר באסטרטגיה יעילה מאוד לקידום אתרים חד פעמי, שכן תוכן וידאו הוא סוג התוכן הנצפה ביותר באינטרנט, ואפשר לייצר אותו בקלות, באופן מקצועי ובלי לשבור את הכיס – מהטלפון הנייד.

Image for a blog post about recommended books, featuring the book 'Ai HaEfshar' by Dubi Zakhai. This image should depict a rich fantasy world where te
ספרים מומלצים

7 ספרים מומלצים בעברית שיחממו לכם את הלב

ברוכים הבאים למדריך המלצות הספרים שלנו, המוקדש במיוחד לספרות העברית העכשווית. במדריך זה, תמצאו אוסף מקיף של ספרים מומלצים בעברית שיצאו בהוצאה עצמית: מיצירות פורצות דרך ועד לספרים קלאסיים שעוצבו מחדש. אם אתם מחפשים חוויית קריאה מעמיקה, מרגשת, ומעשירה בעברית, אתם במקום הנכון.

ספרים מומלצים

אהבה, שלום ורדיפתם: המלצת קריאה אופטימית לזמן מלחמה

הספר הנפלא של הרב אריה גולדמן מביט על היחסים הבין אישיים דרך עדשה תורה. הרב אריה גולדמן עוסק בשאלות בסיסיות על יחסי גומלין בין בני אדם, כגון מדוע זה מאתגר לשמור על תקשורת נעימה וליצור קשרים חיוביים. הוא מתעמק בנושאים אלה על ידי מתן תובנות מבוססות תורה בשפה נגישה וניתנת להקשר.

רוצה שהתוכן שלך ייצר המרות?

אני כאן כדי שהתוכן שלך יעבוד בשבילך

small_c_popup.png

Let's have a chat

Learn how we helped 100 top brands gain success.