אמא, לא אמרתי שאני אוהב יהודים

שיחה בין אם גרמניה לבנה, ברוח התקופה.
סיפור קצר ברוח התקופה

ברלין, 1933,

בן: "אני לא אומר שאני אוהב יהודים, אני רק אומר שאני לא יודע אם הם באמת עכברושים שמפיצים מחלות ושולטים בעולם, זה הכל."
אמא: "אני לא מבינה מאיפה אתה מביא את הקונספירציות האלה. תגיד לי, מה זה נראה לך, משחק? אתה לא מבין שיש פה מחלה? מה אתה רוצה, להרוג את אבא שלך? להרוג אותי?"
בן: "אמא, אני לא מוכן לקחת את הצד הזה בוויכוח, טוב? אני לא בצד של אלה שאומרים שהיהודים הם לא בעיה, אבל אני גם לא בצד שחושב שהם המקור לכל מה שרע בעולם. אני לא מוכן לרדת לשיח הקיצוני הזה."
אמא: "אתה מכחיש יודנראוס?"
בן: "אני לא מכחיש שום דבר, אבל אני גם לא מוכן לקבל את זה, רק כי מישהו אמר."
אמא: "מישהו? כולם אומרים. אתה לא קורא עיתונים? אתה לא רואה את התמונות של המפלצות האלה? איפה אתה חי תגיד לי?"
בן: "אני רואה, אבל אני גם יודע שיש מישהו שכותב את העיתונים האלה, ושהוא רוצה למכור אותם. אז לפני ארבע שנים זה היה הבורסה בניו יורק והאנשים שקפצו מהגגות, ועכשיו זה פרצופים של יהודים, כל פעם משהו אחר מוכר עיתונים."
אמא: "אתה לא מאמין בשום דבר?"
בן: "אמא, זכותי להאמין או לא להאמין במה שאני רוצה. עד שהיטלר נבחר את האמנת באלוהים. עכשיו פתאום הפסקת. אני אומר לך משהו? זכותך."
אמא: "זה לא אותו דבר! נפתחו לי העיניים, לכולם פה נפתחו העיניים! רק אתה, עם הגישה המבאסת שלך.."
בן: "גישה ביקורתית קוראים לזה."
אמא: "מבאסת! העולם משתנה, דברים זזים, אמיתות מתגלות. פעם לא ידעו שהעולם עגול, עכשיו יודעים! אז מה? תתכחש גם לזה? תגיד לי שכדור הארץ שטוח?"
בן: "לא. אמרתי שאני ביקורתי, לא מטומטם. אני יודע שאפשר להגיע לאוסטרליה משני כיוונים. אבל את יודעת מה? נגיד שאני חושב שכדור הארץ שטוח? במי זה פוגע? זכותי לחשוב ככה, בדיוק כמו שזכותך להאמין רגע אחד באלוהים וברגע אחר בהיטלר. תאמיני במה שאת רוצה, כל עוד האמונה שלך לא פוגעת באנשים אחרים."
אמא: "אבל אתה לא מבין שהאמונה שלך פוגעת באנשים אחרים? פוגעת בי? אם אתה לא תקבל את זה שיהודים הם עכברושים מפיצי מחלות, אז אתה עוד עלול להדביק אותי במחלות שלהם, להדביק את אבא שלך, את סבתא. ואז מה?"
בן: "אבל אומרים שרק דם יהודי יכול להדביק, אז גם אם את מאמינה בזה, אני זה שלוקח סיכון, אם נגיד ואני נפגש עם יהודים, לא את. את מחוסנת."
אמא: "אתה נפגש עם יהודים?!"
בן: "אמרתי נגיד ו.. אני מדבר אתך היפותטית, לא חייבים לקחת כל דבר לקיצון."
אמא: "אני לא מכירה אותך, אתה לא הילד שגידלתי, מה קרה לך?"
בן: "אני בסך הכל מנסה לחשוב בשביל עצמי אמא. מציע לך לנסות לחשוב בשביל עצמך."

ארז פולק

ארז פולק

תסריטאי ומחזאי, בוגר מצטיין של מסלול תסריטאות של בית הספר לקולנוע ולטלוויזיה - סם שפיגל. יצירותיו עוסקות בשאלת הזהות של האדם בתוך החברה וביחסי הגומלין שבין הפרט כמערכת שפועלת בתוך מערכת של מערכות לבין המערכות האנושיות השונות כמו - בתי חולים, צבא, משטרה, זוגיות, משפחה ועוד. המחזה 'המשחק' עלה במסגרת פסטיבל 'תאטרון קצר' של צוותא והוא זמין לצפייה ביוטיוב. בקרוב יראה אור ספרו הראשון - 'הנחמה שמעבר לאבסורד'.

מעניין? רוצה לקרוא עוד?

wix SEO
קידום אתרים

קידום אתר WIX: שישה תובנות של מקדם אתרים ושל – AI

בנית אתר בוויקס ורוצה למשוך לקוחות פוטנציאליים? הגיע הזמן לקדם אותו בגוגל. כאן אני אסביר לך איך עובד קידום אתרים אורגני על פי תוכנות – AI מובילות, ועל סמך הניסיון שלי כמקדם אתרים וכותב תוכן לקידום אתרים, כך שהאתר שלך יגיע למקומות הראשונים בתוצאות האורגניות של מנועי החיפוש בתוך זמן קצר.

- Vector graphic of a three-step process to embark on an informed SEO campaign. Step 1 titled 'Exposure' has a lightbulb symbolizing new ideas and strat
קידום אתרים

7 טיפים מקצועיים לקידום אתר הסטארטאפ שלך בעזרת תוכן

כמומחה לתוכן וקידום אתרים עם ניסיון רב בעבודה עם סטארטאפים, אני יודע שפיתוח הנוכחות המקוונת היא אתגר מרכזי עבור חברות הזנק צעירות. המטרה הסופית היא למשוך לקוחות פוטנציאליים למוצר או השירות החדשני שלכם. אבל קודם כל, עליכם להביא אותם לאתר שלכם. כאן נכנסות לפעולה אסטרטגיות קידום אתרים ממוקדות תוכן. בהסתמך על הניסיון שלי, הנה 7 הטיפים הטובים ביותר לקידום SEO של אתרי סטארטאפ:

קידום אתרים חד פעמי לסטארט-אפים
קידום אתרים

איך קידום אתרים יכול לעזור לסטארט-אפים לגייס סבב מימון נוסף

קידום דיגיטלי הוא כלי חשוב עבור כל סטארטאפ ששואף לגייס סבב מימון נוסף. באמצעות קידום דיגיטלי, אתה יכול למשוך את תשומת לבם של משקיעים פוטנציאליים, להציג את המוצר או השירות שלך בצורה הטובה ביותר ולגדיל את הסיכויים שלך לגייס את הכסף שאתה צריך כדי להצליח.

טיפים לקידום אתרים חד פעמי בעזרת סרטוני טיקטוק ויוטיוב
קידום אתרים

טיפים לקידום אתרים חד פעמי בעזרת סרטוני טיקטוק ויוטיוב

תוכן וידאו הוא כלי חזק לקידום אתרים. הוא יכול לעזור לך למשוך יותר תנועה לאתר שלך, לשפר את דירוג החיפוש שלך ולבנות מותג חזק יותר. כדי למנף את תוכן הווידאו שלך, עליך להתמקד ביצירת תוכן איכותי, רלוונטי ומעניין. תוכן הווידאו שלך צריך להיות מתויג כהלכה עם מילות מפתח רלוונטיות, ועלייך להפיץ אותו במגוון פלטפורמות. מדובר באסטרטגיה יעילה מאוד לקידום אתרים חד פעמי, שכן תוכן וידאו הוא סוג התוכן הנצפה ביותר באינטרנט, ואפשר לייצר אותו בקלות, באופן מקצועי ובלי לשבור את הכיס – מהטלפון הנייד.

Image for a blog post about recommended books, featuring the book 'Ai HaEfshar' by Dubi Zakhai. This image should depict a rich fantasy world where te
ספרים מומלצים

7 ספרים מומלצים בעברית שיחממו לכם את הלב

ברוכים הבאים למדריך המלצות הספרים שלנו, המוקדש במיוחד לספרות העברית העכשווית. במדריך זה, תמצאו אוסף מקיף של ספרים מומלצים בעברית שיצאו בהוצאה עצמית: מיצירות פורצות דרך ועד לספרים קלאסיים שעוצבו מחדש. אם אתם מחפשים חוויית קריאה מעמיקה, מרגשת, ומעשירה בעברית, אתם במקום הנכון.

ספרים מומלצים

אהבה, שלום ורדיפתם: המלצת קריאה אופטימית לזמן מלחמה

הספר הנפלא של הרב אריה גולדמן מביט על היחסים הבין אישיים דרך עדשה תורה. הרב אריה גולדמן עוסק בשאלות בסיסיות על יחסי גומלין בין בני אדם, כגון מדוע זה מאתגר לשמור על תקשורת נעימה וליצור קשרים חיוביים. הוא מתעמק בנושאים אלה על ידי מתן תובנות מבוססות תורה בשפה נגישה וניתנת להקשר.

רוצה שהתוכן שלך ייצר המרות?

אני כאן כדי שהתוכן שלך יעבוד בשבילך

small_c_popup.png

Let's have a chat

Learn how we helped 100 top brands gain success.