רחובות הפשע של מרסיי – סרט אחד יותר מדי

אני אסכם את השערוריה מאחורי הסרט במשפט אחד, לפני שאני אנתח את הסרט עצמו: השמאל בצרפת חושב שהסרט מציג את המצב בצורה פשטנית מדי, הימין בצרפת חושב שכך בדיוק נראית המציאות. ומה לגבי הסרט עצמו? יכול היה להיות יופי של סדרה, במקום זה יצא ליוצרים שני סרטים בתוך סרט אחד/
רחובות הפשע של מרסיי - נטפליקס
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

שני סרטים בסרט אחד

אני אתחיל בזה שהשעה הראשונה של הסרט הייתה מרתקת. נכנסתי לעולם השלישי של רחובות מארסיי, פגשתי בלשים וכנופיות ואת היחסים המורכבים, שלא לומר חוסר האונים של השוטרים הצרפתיים, שאינם יכולים למלא את העבודה שלהם כי אסור להם להיכנס לשיכונים המסוכנים של העיר. 

יש סיפור מעניין, יש חברות בין שלושה שוטרים, יש שוטר שעומד להפוך לאבא, שוטר מבוגר שאין לו כלום בחיים חוץ מהמשטרה ושוטר שמרשה לעצמו לעשן ג'וינטים כי למה לא בעצם?

הבעיה מתחילה כשהסרט נגמר באמצע הסרט ואז מתחיל סרט חדש.

החלק השני לא מצליח להמריא

אני לא חושב שהנתון הזה צריך לגרום לך שלא לראות את הסרט. גם בחלק הזה, בו העלילה הראשית כביכול נגרמת ומתחילה פתאום עלילה חדשה וקצת תלושה מהסרט עצמו, יש הרבה רגעים קולנועיים יפים, יש עניין והחיבור לדמויות הראשיות בסרט עדיין קיים. אבל לא כמו מקודם.

יכלה להיות אחלה של סדרה

המהירות בה החלק השני של הסרט מגיע למיצוי, במיוחד אחרי שהחלק הראשון הוא כל כך מפורט וכל כך מכניס אותך לתוך העולם התחתון של מרסיי, פוגעת בחווית הצפייה בו. 

זה מעניין לצפות ביחסים המורכבים בין בלש לבין מישהי שהיא גם המקור המודיעיני שלו, אבל גם כנראה הרבה יותר מזה, זה תמיד מעניין לראות איך שוטר מבוגר שמאוהב בעבודה שלו רואה את מפעל החיים שלו מתרסק לו מול הפנים, בזמן שהממונים שלו לא נותנים לו לפרוק כל עול ולהשתולל על העבריינים שהורסים לו את הרחובות, גם הסיפור השלישי והקצת נדוש, על שוטר שהופך לאבא, מעניין בסך הכל.

הבעיה היא שפתאום, באמצע הסרט, העלילות האלה נגרמות ואז מתחילה עלילה חדשה ולא מפותחת, בה השוטרים מנסים לחלץ את עצמם מצרה אליה הם נקלעו עוד בתחילת הסרט.

במילים של תסריטאי, האירוע המחולל שמניע את העלילה מגיע מאוחר מדי, מה שגורם לאירוע להשפיע על העלילה עצמה מאוחר מדי, מה שגורם לסרט להיגמר עוד לפני שהוא התחיל.

זה קורה לפעמים עם סרטים שמבוססים על סיפורים אמיתיים, אבל היה אפשר למנוע את זה בקלות, אילו רק נטפליקס היו מזהים את הפוטנציאל בזמן ומכוונים את היוצרים ליצור מהסיפור הזה סדרה ולא שני סרטים, שמנסים לדחוס שתי עונות של סדרה אחת לתוך 90 דקות.

להמלצות צפייה נוספות>>

מעניין? רוצה לקרוא עוד?

קיירי אירווינג על המגרש
סיפורים קצרים

המלחמה של קיירי

למה זו זכותו של קיירי אירווינג שלא להתחסן ועדיין לשחק כדורסל, ולמה הגיע הזמן שכולנו נצא לו מהוריד.

לא ספורטיבי - המלצת צפייה
סדרות מומלצות בנטפליקס

לא ספורטיבי: דוקו ספורט עם יציאות חתרניות

גילוי נאות, אני חולה ספורט, תמיד הייתי, ותמיד אהבתי סיפורים מפתיעים. אז נטפליקס התחשבו בי והעלו סדרה שמשלבת את שתי האהבות שלי. מה יצא מזה? ביקורת מעניינת דווקא על הצד שלא הייתם חושבים עליו בספורט.

משחקי הדיונון - המלצה צפייה
סדרות מומלצות בנטפליקס

משחקי הדיונון: זעקת החירות של המערב המשועבד ומותו של המיתוס היהודי

משחקי הדיונון מעבירים מסר מהפכני, אבל עצם העובדה שנטפליקס ממשיכה לשדר את הסדרה, למרות הפופולריות חסרת התקדים שלה, רק מראה עד כמה קברניטי רשת הסטרימינג הגדולה בעולם מזלזלים בצופים, ובטוחים שכל הדם הזה יבלבל אתכם עד כדי כך שלא תבינו עד כמה הסדרה הזו רלוונטית לחיים שלכם. או שהם פשוט לא פוחדים.

סאות' פארק - המלצת צפייה בנטפליקס
סדרות מומלצות בנטפליקס

סאות' פארק עונה 23 – טראמפ אינטליגנטי וישו עושה קוק

אחת השאלות שחזרה על עצמה בתקופת דונלד טראמפ היא – איך אפשר לצחוק על נשיא שעושה מעצמו צחוק על בסיס יומי. בעונה 23 של סדרת המופת, יוצרי סאות' פארק הוכיחו כי אפשר להוריד הילוך, להראות את ההיפך מההיצג התקשורתי, ולהפתיע מחדש. אה, וגם להראות את ישו וסנטה קלאוס עושים קוק אף פעם לא מזיק.

נקודת מפנה - נטפליקס
סדרות מומלצות בנטפליקס

נקודת מפנה: קונספירציית מלחמה שעושה את העבודה

לא הרבה זוכרים, אבל תיאוריות הקונספירציה הגלובליות לא התחילו בתקופת הקורונה. מי שמעמיק בנושא הקונספירציה העולמית, יכול להגיע בקלות לבונים החופשיים ומשם לתיאוריות נאציות רדיקליות שמאשימות את היהודים בכל זוועות העולם. 'נקודת מפנה' של נטפליקס מזכירה לנו איך אפשר לקחת רצת אירועים היסטוריים וליצור סביבם נרטיב קונספירטיבי שבהחלט יכול לשכנע אתכם שיש משהו במה שהם אומרים.

מזיז הרים - נטפליקס המלצת צפייה
סדרות מומלצות בנטפליקס

מזיז הרים: יש גיבורים ברומניה

הקולנוע הרומני כבר הפך מזמן לשם דבר בעולם, ועכשיו האיכות הנדירה שמייחדת את היצירה הרומנית מגיעה לנטפליקס עם יצירת המופת – מזיז הרים. המלצת צפייה חמה.

רוצה שהתוכן שלך ייצר המרות?

אני כאן כדי שהתוכן שלך יעבוד בשבילך

small_c_popup.png

Let's have a chat

Learn how we helped 100 top brands gain success.