שון כיבשון: כי גם להורים מגיע להנות

שון כבשון (Shaun the Sheep), היא סדרה בריטית לילדים שלא עושה כאב ראש למבוגרים - להיפך, היא תגרום לכם להתאהב בה ולשקול ברצינות לצפות בה גם כשהילדים הולכים לישון. ויש לזה סיבות טובות מאוד.
שון כבשון נטפליקס

למי זה מתאים: לילדים מגיל שנתיים עד מאה.

באיזה מצב צבירה לצפות: כשבא לכם לצחוק ביחד עם הילדים.

ממה להיזהר: מלהמשיך ולצפות בזה גם כשהילדים הולכים לישון – מודה שזה מפתה.

ציון כולל: 5 מתוך 5.

מילה על העלילה

שון הוא הכבש הכי מגניב שתפגשו בחיים שלכם. הוא חי בחווה בסקוטלנד, יחד עם חבריו הכבשים, וכשבעל החווה לא רואה – שון וחבריו הופכים מכבשים רגילים עם מבטים ריקים שמלחחים דשא, ליצורים תבוניים ואוהבים, עם רצונות, מטרות, משחקים, מסיבות, אהבות, וגם עם לא מעט אתגרים ומכשולים (כמו רשת פיצה מצליחה שהם פותחים בטעות, ולא יודעים מה לעשות כדי לעמוד בקצב). בקיצור, תחשבו על מיסטר בין, רק מצויר והרבה יותר מגניב.

למה שון הכבשון זה הדבר הכי טוב שאתם יכולים לתת לילדים שלכם לראות?

בדרך כלל אני לא כותב על תכנים לילדים, וזה לא כי אני לא צופה בתכנים כאלה (אני אבא לשני ילדים קטנים – בואו.. סמכו עליי), אבל רוב הדברים שהם צופים בהם עושים לי כאב ראש. אני תסריטאי, ואני מנסה לעקוב אחרי דברים כמו אירוע מחולל, איפיון דמויות, התפתחות עלילית, ארק עונתי, מבנה של פרקים.. כל הדברים המסובכים האלה שאמורים בסופו של דבר לייצר תוכן שאפשר לצפות בו.

אבל בעולם הילדים זה נראה כאילו שהתסריטאים פשוט זנחו את כל חוקי הדרמה של אריסטו ושל רוברט מקי – ובמקום לייצר סדרות איכותיות הם פשוט מייצרים הרבה מאוד רעש, מופע אור קולי ששואב את הילדים אל תוך במסך בצורה אגרסיבית וזולה. אז שון הכבשון לא עושים את זה ככה, ממש לא. הם יתפסו את הילדים שלכם, בדיוק כמו שמיסטר בין וכמו שמונטי פייתון תפסו אתכם – בדרך בריטית, מנומסת ומשעשעת.

ממה להיזהר?

אל תתכננו לשים את שון הכבשון ברקע, לשבת עם הילדים שלכם כמה דקות ואז לקום ולעשות דברים בבית, זה לא יקרה. once ישבתם, הלך עליכם, אתם לא תוכלו לקום. כשאני צופה בסרטים לילדים בקולנוע, אני מבין את התחכום של התסריטאים שמצליחים להעביר פאנץ' אחד לילד ופאנץ' אחר להורה באותה בדיחה. הגאונות של שון הכבשון היא שיוצרי הסדרה מצליחים להעביר את אותו פאנץ' להורה וגם לילד, בלי ששום דבר יעבור מעל לראש של אף אחד, ושהבדיחה תמיד מצליחה להצחק את שניהם.

 

אם אהבת את ההמלצה ואם יש לך חיבה לרומנים פסיכולוגיים עמוקים, לחיצה על התמונה הבאה תעשה לך את היום >>

הנחמה שעבר לאבסורד - רומן פסיכולוגי

לעוד סדרות בנטפליקס>>

ארז פולק

ארז פולק

תסריטאי ומחזאי, בוגר מצטיין של מסלול תסריטאות של בית הספר לקולנוע ולטלוויזיה - סם שפיגל. יצירותיו עוסקות בשאלת הזהות של האדם בתוך החברה וביחסי הגומלין שבין הפרט כמערכת שפועלת בתוך מערכת של מערכות לבין המערכות האנושיות השונות כמו - בתי חולים, צבא, משטרה, זוגיות, משפחה ועוד. המחזה 'המשחק' עלה במסגרת פסטיבל 'תאטרון קצר' של צוותא והוא זמין לצפייה ביוטיוב. בקרוב יראה אור ספרו הראשון - 'הנחמה שמעבר לאבסורד'.

מעניין? רוצה לקרוא עוד?

דוגמא לתחקיר דמות

התבקשתי לכתוב תסריט עבור המוזיאון הימי בחיפה שעוסק בהתפתחות הנמלים בישראל. אחרי דין ודברים על מזמיני העבודה הוחלט כי שלד התסריט יבנה סביב גיבורה שתעבור ממקום למקום ותלמד משהו על עצמה דרך התפתחות הנמלים בישראל. בעצתי הסכימו מזמיני העבודה לאפיין את הגיבורה הבאה: חני (58), מדענית שגילתה את הדרך לנוע בזמן. היא עושה זאת תוך שהיא שואלת את השאלות הנכונות. בכל פעם שהיא שואלת שאלה 'נכונה' היא נעה בזמן אל עבר היעד הבא במסע אותו אני התוויתי לה מראש. היא לא יכולה להגיע לשום מקום אחר חוץ מלנמלי ישראל. בתור אלוהי הגיבורה ניסיתי לכפות עליה את סיפור המסע, אלא שהיא הערימה קשיים. חזרתי אל שולחן העבודה והחלטתי לבצע איתה תחקיר דמות.

מלך ישראל
סדרות מומלצות בנטפליקס

מלך ישראל: דוקו ריאליטי שחותר תחת הדמוקרטיה הישראלית

מוקדש לסוכן הביון האמירקאי שניטר את הטקסט שלפניך בעקבות שימוש במילים שמזכירות את המתקפה האיראנית ואת האפשרות למלחמה בין ישראל לבין איראן. דע לך שהאלגוריתם נשא את מילותי אליך ופקח את עיניך על מנת שתראה את הדברים הבאים כהוויתם.

התורה כולה סיפורו של משה
סדרות מומלצות בנטפליקס

התורה כולה: סיפורו של משה – על קורבן האדם

הסדרה מכניסה אותך לעולם התורה באופן ויזואלי, ויש בה דברים מעניינים מאוד אבל גם כמה דברים מהותיים שהסדרה מפספסת ושאני רוצה להשלים עבורך. לא אספיק להשלים את כולם במקום אחד ואני לא רוצה להקדיש את חיי בכתיבת כל הדברים שחסרים, כי כמה שלא אכתוב תמיד אוכל למצוא עוד, אבל את הדבר המהותי ביותר אותו הסדרה פספסה חשוב לי למסור לך, וזה – קורבן האדם.

התורה כולה פרק 2
סדרות מומלצות בנטפליקס

התורה כולה פרק 2: ביקורת עצמית בתוך החושך הגדול

את פוסט הזה אני יושב לכתוב במדרגות שבין רחוב הנטקה לרחוב האורן בחיפה, בשעה רבע לתשע במוצאי שבת, כשמאות מפגינים עושים את דרכם חזרה ממרכז חורב הביתה. לא הייתי איתם בהפגנה, אני גר קרוב ופשוט רציתי למצוא מקום שקט לכתוב בו את ההמלצה. בבית לא שקט כרגע, והמולת הקרע בעם ישראל מהווה, באופן פרדוקסלי ואולי גם פלאי, מקום שקט ומכיל יותר מאשר הבית.

התורה כולה - פרק 1
אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

התורה כולה: סיפורו של משה – פרק 1

"התורה כולה" מנסה להציג את סיפור חייו של משה ואת יציאת מצרים מפרספקטיבות שונות, כולל הזווית האסלאמית המופיעה בקוראן. הסדרה מעלה תובנות מעניינות לגבי תהליך ההתפתחות של משה ונוגעת בנושאים כמו רצון חופשי וזכויות נשים. הסדרה מעוררת מחשבה ומהווה נקודת מבט ייחודית על אחד הסיפורים המשמעותיים ביותר בתנ"ך. בעיקון לא מתאימה לצפייה עם ילדים, אבל אני צופה עם שלי.

סדרות מומלצות בנטפליקס

גם אלוהים צריך לפרוק כמו אדם (סנדלר) SPACEMAN

מאחורי כל אלה עומד צורך תמידי לפרוק, לתור אחר אהבה עצמית חמקמקה. ואם לא אהבה אז לפחות אהדה, ואם לא אהדה אז לפחות סיבולת, ואם לא סיבולת אז לפחות שלא נסבול.

רוצה שהתוכן שלך ייצר המרות?

אני כאן כדי שהתוכן שלך יעבוד בשבילך

small_c_popup.png

Let's have a chat

Learn how we helped 100 top brands gain success.