איך לבחור כותב תוכן לחברות וארגונים?

כתיבת תוכן

חבר שלי, שהוא מנכ"ל של אחת מחברות הקידום המובילות בארץ, מדבר איתי מדי פעם על הדרישה של הלקוחות שלו לתוכן איכותי במחיר של 'תוכן SEO' (מטבע לשון בעולמות השיווק שמתחייסת לתוכן זול ולא איכותי שכל המטרה שלו היא כמות בלי שום דגש על איכות).

דיברנו על זה יש המון דרישה לתוכן, (כשאני אומר הרבה אני מתכוון לכל אתר אינטרנט שהבעלים שלו החליט להגיע הזמן לחשוף אותו לעולם. בניית אתרי אינטרנט היא חובה לכל מי שרוצה נוכחות דיגיטלית, אבל אתר בלי תוכן לא באמת קיים, ולא משנה כמה קישורים יחברו לו או כמה תמונות יעלו בו) ושהלקוחות, ובעיקר הלקוחות הפרטיים, הולכים כאן קצת לאיבוד. חבר שלי עובד עם כותב תוכן שגובה ממנו 15 אגורות למילה, החבר גובה עוד 10 אגורות למילה מהלקוח על התיווך ועל ניהול התוכן באתר, כך שהלקוח משלם בסופו של דבר 25 אגורות למילה. נעשה חישוב מהיר: מעמוד תוכן של 1000 מילים כותב התוכן שעובד עם חבר שלי מרוויח 250 ש"ח. 

כמה מאמרים כאלה הוא כותב ביום? הרבה, בין ארבעה לחמישה מאמרים. וזה לא כי מדובר בכותב תוכן גרידי, אלא כי מדובר באתרים קטנים שצריכים 'בוסט' ראשוני של תוכן לאתר בזמן מאוד מצומצם כדי שהם יוכלו להתחרות באתרים של חברות וארגונים גדולים. זה הסיכוי היחיד שיש להם. אז האם כותב תוכן כזה יתאים לכתיבת תוכן לאתר של ארגונים וחברות? התשובה היא בדרך כלל – לא. אני אומר את זה מתוך ניסיון של לקוחות שאיתם אני עובד. 

אני אתן דוגמא מהזמן האחרון. מנהלת שיווק של חברת ריצוף גדולה פנתה אליי כדי שאני אכתוב תוכן לאתר של החברה. היא קיבלה ממני הצעת מחיר שנראתה לה גבוהה מדי והחליטה לפנות לכותב תוכן זול יותר. אחרי ניסיון היא חזרה אליי ואישרה את הצעת המחיר שלי בכפוף לטקסט ניסיון – שהיה מוצלח מאוד מבחינתה. אחרי שעבדנו יחד תקופה שאלתי אותה למה היא חזרה אליי והיא ענתה לי בכנות שהחברה ניסתה לחסוך ושהם לא חשבו לעומק על איכות התוכן. היא סיפרה לי שהעבודה מול כותב התוכן שאותו הם ניסו הייתה מתסכלת מאוד, שהוא שלח טקסט מכאני שנראה כמו שיעתוק לא מאוד מוצלח של כל טקסט אחר שנמצא בעמוד הראשון ביחס לנושא שעליו היא ביקשה ממנו לכתוב.

אני מודע ליתרונות וגם למגבלות שלי, אני אוהב מאוד להעמיק בתוכן ואני לא מכונת כתיבה. את הסטאז' שלי בתוך מכונת ירייה של תוכן בינוני סיימתי לפני כמה שנים טובות כשהחלטתי להפסיק להיות כותב תוכן בחברת קידום שדרשה ממני לספק 5000 מילה ביום, ובמקום זה לפתוח עסק ולעבוד עם חברות גדולות שמחפשות כותב תוכן שיספק להן תוכן שיווקי ו/או מקצועי איכותי.

רוצה לדבר על התוכן באתר החברה שלך? אפשר ליצור איתי קשר ואני אשמח לשוחח >>

ארז פולק

ארז פולק

תסריטאי ומחזאי, בוגר מצטיין של מסלול תסריטאות של בית הספר לקולנוע ולטלוויזיה - סם שפיגל. יצירותיו עוסקות בשאלת הזהות של האדם בתוך החברה וביחסי הגומלין שבין הפרט כמערכת שפועלת בתוך מערכת של מערכות לבין המערכות האנושיות השונות כמו - בתי חולים, צבא, משטרה, זוגיות, משפחה ועוד. המחזה 'המשחק' עלה במסגרת פסטיבל 'תאטרון קצר' של צוותא והוא זמין לצפייה ביוטיוב. בקרוב יראה אור ספרו הראשון - 'הנחמה שמעבר לאבסורד'.

מעניין? רוצה לקרוא עוד?

דוגמא לתחקיר דמות

התבקשתי לכתוב תסריט עבור המוזיאון הימי בחיפה שעוסק בהתפתחות הנמלים בישראל. אחרי דין ודברים על מזמיני העבודה הוחלט כי שלד התסריט יבנה סביב גיבורה שתעבור ממקום למקום ותלמד משהו על עצמה דרך התפתחות הנמלים בישראל. בעצתי הסכימו מזמיני העבודה לאפיין את הגיבורה הבאה: חני (58), מדענית שגילתה את הדרך לנוע בזמן. היא עושה זאת תוך שהיא שואלת את השאלות הנכונות. בכל פעם שהיא שואלת שאלה 'נכונה' היא נעה בזמן אל עבר היעד הבא במסע אותו אני התוויתי לה מראש. היא לא יכולה להגיע לשום מקום אחר חוץ מלנמלי ישראל. בתור אלוהי הגיבורה ניסיתי לכפות עליה את סיפור המסע, אלא שהיא הערימה קשיים. חזרתי אל שולחן העבודה והחלטתי לבצע איתה תחקיר דמות.

מלך ישראל
סדרות מומלצות בנטפליקס

מלך ישראל: דוקו ריאליטי שחותר תחת הדמוקרטיה הישראלית

מוקדש לסוכן הביון האמירקאי שניטר את הטקסט שלפניך בעקבות שימוש במילים שמזכירות את המתקפה האיראנית ואת האפשרות למלחמה בין ישראל לבין איראן. דע לך שהאלגוריתם נשא את מילותי אליך ופקח את עיניך על מנת שתראה את הדברים הבאים כהוויתם.

התורה כולה סיפורו של משה
סדרות מומלצות בנטפליקס

התורה כולה: סיפורו של משה – על קורבן האדם

הסדרה מכניסה אותך לעולם התורה באופן ויזואלי, ויש בה דברים מעניינים מאוד אבל גם כמה דברים מהותיים שהסדרה מפספסת ושאני רוצה להשלים עבורך. לא אספיק להשלים את כולם במקום אחד ואני לא רוצה להקדיש את חיי בכתיבת כל הדברים שחסרים, כי כמה שלא אכתוב תמיד אוכל למצוא עוד, אבל את הדבר המהותי ביותר אותו הסדרה פספסה חשוב לי למסור לך, וזה – קורבן האדם.

התורה כולה פרק 2
סדרות מומלצות בנטפליקס

התורה כולה פרק 2: ביקורת עצמית בתוך החושך הגדול

את פוסט הזה אני יושב לכתוב במדרגות שבין רחוב הנטקה לרחוב האורן בחיפה, בשעה רבע לתשע במוצאי שבת, כשמאות מפגינים עושים את דרכם חזרה ממרכז חורב הביתה. לא הייתי איתם בהפגנה, אני גר קרוב ופשוט רציתי למצוא מקום שקט לכתוב בו את ההמלצה. בבית לא שקט כרגע, והמולת הקרע בעם ישראל מהווה, באופן פרדוקסלי ואולי גם פלאי, מקום שקט ומכיל יותר מאשר הבית.

התורה כולה - פרק 1
אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

התורה כולה: סיפורו של משה – פרק 1

"התורה כולה" מנסה להציג את סיפור חייו של משה ואת יציאת מצרים מפרספקטיבות שונות, כולל הזווית האסלאמית המופיעה בקוראן. הסדרה מעלה תובנות מעניינות לגבי תהליך ההתפתחות של משה ונוגעת בנושאים כמו רצון חופשי וזכויות נשים. הסדרה מעוררת מחשבה ומהווה נקודת מבט ייחודית על אחד הסיפורים המשמעותיים ביותר בתנ"ך. בעיקון לא מתאימה לצפייה עם ילדים, אבל אני צופה עם שלי.

סדרות מומלצות בנטפליקס

גם אלוהים צריך לפרוק כמו אדם (סנדלר) SPACEMAN

מאחורי כל אלה עומד צורך תמידי לפרוק, לתור אחר אהבה עצמית חמקמקה. ואם לא אהבה אז לפחות אהדה, ואם לא אהדה אז לפחות סיבולת, ואם לא סיבולת אז לפחות שלא נסבול.

רוצה שהתוכן שלך ייצר המרות?

אני כאן כדי שהתוכן שלך יעבוד בשבילך

small_c_popup.png

Let's have a chat

Learn how we helped 100 top brands gain success.