סדרת טיפים בנושא תוכן לקידום אתרים: טיפ ראשון – לכתוב

זה נשמע כמו טיפ זניח, נכון? ברור שצריך לכתוב, אחרת אין לך תוכן ואם אין לך תוכן אז מה כבר אפשר לקדם במנועי החיפוש? אז אני מדבר על כתיבה עקבית.
טיפ לכתיבת תוכן: לכתוב

למה זה חשוב?

אני יודע מה את חושבת, כתיבה עקבית, בסדר, אני אכתוב כשיהיה לי זמן וגוגל בסופו של דבר יתיישרו לפי התוכן שאני נותנת, כל עוד הוא טוב. אז זהו, שאולי זה עבד ככה עד לפני שנתיים, אבל היום העקביות של התוכן שאת כותבת הוא הגורם הכי משמעותי בדירוג האתר שלך בגוגל. 

24 אחוז מעוגת האלגוריתם

כתיבה עקבית של תוכן לאתר שלך היא המדד החזק ביותר מבין כל המדדים האחרים (החזק ביותר!). אני מדבר כאן על מדדים כמו חיבור קישורים חיצוניים, עריכת תגיות מטא, כתובות URL נכונות ואפילו התאמה למובייל! אני לא ממציא את הנתונים האלה, אנשים חכמים ממני ישבו ועשו מחקר במשך 14 שנה וזה מה שעלה מהממצאים שלהם.

מניסיון אישי

אז מתוך עבודה עם הלקוחות שלי אני יודע שהנתון הזה הוא אמיתי ונכון, אבל אני גם יודע שהוא לא מספיק. יש לי לקוח שאני כותב עבורו המון תכנים לאתר, ודווקא מאז שהתחלנו להציף את האתר בתוכן הדירוג שלו בגוגל ירד. מה שאני יכול ללמוד מזה זה ש – 'עקביות' זה לא מילה נרדפת ל – 'כמות'. במילים אחרות, אל תתחייבי ל – 10,000 מילים בחודש לאתר שלך אם לא תוכלי לעמוד בקצב הזה. 

מסקנה

עדיף כנראה להתחיל עם כמות הגיונית של תוכן ולהרגיל את האלגוריתם שזו הכמות העקבית של האתר שלך. אפשר לזוז לפה ולשם בכמה תכנים, וברור שבשלב הראשון יש את כל התכנים שחייבים להעלות לאתר כמו עמודי קטגוריה ותכנים לעמוד הבית, אבל אחרי שהאתר עומד יציב אז אנחנו צריכים לתת לגוגל את הכמות אליה אנחנו, כך נראה, התחייבנו. 

האתרים שלי

יש לי בלוג בתחום המלצות הצפייה, ואני כותב בו המלצות על תכנים בנטפליקס. אני יודע שאני מקבל קרדיט מגוגל מעצם העובדה שאני תסריטאי, אני רואה את זה גם בדברים האחרים שאני כותב בתחומים האלה (תחפשו בגוגל 'תסריט לסרט' האתר שלי נע בין המקום הראשון לשני). 

 

אני לא כותב לבלוג הזה באותו קצב בו נהגתי לכתוב בעבר ועכשיו הוא ירד במיקומים. הוא כבר היה במקום השלישי, ועכשיו הוא נע בין המקום השישי לשמיני. רק כדי שנסיר את הספק, לא חיברתי לבלוג הזה אפילו קישור אחד! ואני מדבר איתך על ביטוי של – 9900 חיפושים בממוצע בחודש. 

 

יש אתר חדש שבניתי ושאני מנסה לקדם, בתחום הדייטינג. אני מתכוון ליישם את ההמלצות שלי גם באתר החדש, נראה אם זה יצליח. מבטיח לעדכן 🙂.

 

מקווה שעזרתי,

אם יש לך שאלות או שאתה צריך עזרה בכתיבת תוכן לאתר שלך, דבר איתי>>

ארז פולק

ארז פולק

תסריטאי ומחזאי, בוגר מצטיין של מסלול תסריטאות של בית הספר לקולנוע ולטלוויזיה - סם שפיגל. יצירותיו עוסקות בשאלת הזהות של האדם בתוך החברה וביחסי הגומלין שבין הפרט כמערכת שפועלת בתוך מערכת של מערכות לבין המערכות האנושיות השונות כמו - בתי חולים, צבא, משטרה, זוגיות, משפחה ועוד. המחזה 'המשחק' עלה במסגרת פסטיבל 'תאטרון קצר' של צוותא והוא זמין לצפייה ביוטיוב. בקרוב יראה אור ספרו הראשון - 'הנחמה שמעבר לאבסורד'.

מעניין? רוצה לקרוא עוד?

דוגמא לתחקיר דמות

התבקשתי לכתוב תסריט עבור המוזיאון הימי בחיפה שעוסק בהתפתחות הנמלים בישראל. אחרי דין ודברים על מזמיני העבודה הוחלט כי שלד התסריט יבנה סביב גיבורה שתעבור ממקום למקום ותלמד משהו על עצמה דרך התפתחות הנמלים בישראל. בעצתי הסכימו מזמיני העבודה לאפיין את הגיבורה הבאה: חני (58), מדענית שגילתה את הדרך לנוע בזמן. היא עושה זאת תוך שהיא שואלת את השאלות הנכונות. בכל פעם שהיא שואלת שאלה 'נכונה' היא נעה בזמן אל עבר היעד הבא במסע אותו אני התוויתי לה מראש. היא לא יכולה להגיע לשום מקום אחר חוץ מלנמלי ישראל. בתור אלוהי הגיבורה ניסיתי לכפות עליה את סיפור המסע, אלא שהיא הערימה קשיים. חזרתי אל שולחן העבודה והחלטתי לבצע איתה תחקיר דמות.

מלך ישראל
סדרות מומלצות בנטפליקס

מלך ישראל: דוקו ריאליטי שחותר תחת הדמוקרטיה הישראלית

מוקדש לסוכן הביון האמירקאי שניטר את הטקסט שלפניך בעקבות שימוש במילים שמזכירות את המתקפה האיראנית ואת האפשרות למלחמה בין ישראל לבין איראן. דע לך שהאלגוריתם נשא את מילותי אליך ופקח את עיניך על מנת שתראה את הדברים הבאים כהוויתם.

התורה כולה סיפורו של משה
סדרות מומלצות בנטפליקס

התורה כולה: סיפורו של משה – על קורבן האדם

הסדרה מכניסה אותך לעולם התורה באופן ויזואלי, ויש בה דברים מעניינים מאוד אבל גם כמה דברים מהותיים שהסדרה מפספסת ושאני רוצה להשלים עבורך. לא אספיק להשלים את כולם במקום אחד ואני לא רוצה להקדיש את חיי בכתיבת כל הדברים שחסרים, כי כמה שלא אכתוב תמיד אוכל למצוא עוד, אבל את הדבר המהותי ביותר אותו הסדרה פספסה חשוב לי למסור לך, וזה – קורבן האדם.

התורה כולה פרק 2
סדרות מומלצות בנטפליקס

התורה כולה פרק 2: ביקורת עצמית בתוך החושך הגדול

את פוסט הזה אני יושב לכתוב במדרגות שבין רחוב הנטקה לרחוב האורן בחיפה, בשעה רבע לתשע במוצאי שבת, כשמאות מפגינים עושים את דרכם חזרה ממרכז חורב הביתה. לא הייתי איתם בהפגנה, אני גר קרוב ופשוט רציתי למצוא מקום שקט לכתוב בו את ההמלצה. בבית לא שקט כרגע, והמולת הקרע בעם ישראל מהווה, באופן פרדוקסלי ואולי גם פלאי, מקום שקט ומכיל יותר מאשר הבית.

התורה כולה - פרק 1
אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

התורה כולה: סיפורו של משה – פרק 1

"התורה כולה" מנסה להציג את סיפור חייו של משה ואת יציאת מצרים מפרספקטיבות שונות, כולל הזווית האסלאמית המופיעה בקוראן. הסדרה מעלה תובנות מעניינות לגבי תהליך ההתפתחות של משה ונוגעת בנושאים כמו רצון חופשי וזכויות נשים. הסדרה מעוררת מחשבה ומהווה נקודת מבט ייחודית על אחד הסיפורים המשמעותיים ביותר בתנ"ך. בעיקון לא מתאימה לצפייה עם ילדים, אבל אני צופה עם שלי.

סדרות מומלצות בנטפליקס

גם אלוהים צריך לפרוק כמו אדם (סנדלר) SPACEMAN

מאחורי כל אלה עומד צורך תמידי לפרוק, לתור אחר אהבה עצמית חמקמקה. ואם לא אהבה אז לפחות אהדה, ואם לא אהדה אז לפחות סיבולת, ואם לא סיבולת אז לפחות שלא נסבול.

רוצה שהתוכן שלך ייצר המרות?

אני כאן כדי שהתוכן שלך יעבוד בשבילך

small_c_popup.png

Let's have a chat

Learn how we helped 100 top brands gain success.