לכודים: סדרת מתח איסלנדית מומלצת

הסקנדינבים יצאו למסע כיבוש ויקינגי, שהיעד שלו הוא השתלטות מלאה על ז'אנר המתח בספרות ובטלוויזיה. הסדרה 'לכודים' ממשיכה את מסע הכיבושים המוצלח, תוך שהיא לוקחת אותנו לעיירה איסלנדית נידחת, עם שלושה שוטרים בלבד, שצריכה להתמודד עם גופה מבותרת שעולה ברשת הדיג ומערערת את סדרי העולם הנוח והשקט של המקום.
לכודים - סדרת מתח איסלנדית בנטפליקס
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

למי זה מתאים: למי שאוהב סדרות מתח איטיות שלא מנסות לאלץ את עצמן להתקדם בכוח במעלה העלילה.

באיזה מצב צבירה לצפות: כשבא לך לראות אנשים לא יפים שמנסים לשמור על המקום הקטן והיפה שלהם – פיזית ומנטאלית.

ממה להיזהר: מהעונה השנייה – סדרה מעולה, של עונה אחת.

ציון כולל: 4.5 מתוך 5.

מילה על העלילה

מפקד תחנת משטרה בעיירה נידחת באיסלנד, מנסה לחקור פריישת רצח, כשגופה מבותרת עולה ברשת הדיג של אנשי הכפר, ומעלה איתה את כל הבעיות איתה העיירה הקטנה מתמודדת. ריחוק ממרכז המדינה, חוסר במשאבים, חיים בגלות, והמשמעות של חיים האחד בתוך התחת של השני.

היופי המכוער של סקנדינביה

הביטוי 'לא עובר מסך', זה שהפך את כל תוכניות הטלוויזיה לפס ייצור של יפים ואמיצים, הולך וסוף כל פאקינג סוף נעלם מהעולם. זה קורה לאט, אבל זה קורה. יש צעד קדימה ולפעמים גם צעד לאחור (מי שצפה בשיימלס הבריטי ובשיימלס האמריקאי, יודע על מה אני מדבר), אבל אנחנו צועדים.

'לכודים' תראה לכם את היופי שבדמויות לא יפות, כאלה שפותחות את הפה ומשאירות אותו פתוח כשהן קוראות מייל במחשב, שלא מנסות לעשות דיאטה, שמעשנות כשקר וכשעצוב, שלא עושות הלבנת שיניים ושלא מתביישות להראות את הכפריות האיסלנדית הגאה לעולם.

סיפורת המתח המשוכללת בעולם

הסקנדינבים כבשו את ג'אנר הבלשות בספרות העולמית. עוד עוד סופרים מוכשרים מוציאים ספרי חקירת רצח משטוקהולם, קופנהגן וגם מהשכנות נורווגיה ואיסלנד. סדרת המופת 'הגשר' פרצה את הדרך של יוצרי המתח הסקנדינבים גם לעולם הטלוויזיה, והסדרה 'לכודים' ממשיכה בגאון את המסורת הזו, עם עונה ראשונה שקשה להתרחק ממנה.

הכי קר והכי אנושי

הסדרה 'שובר שורות' הייתה אמורה להצטלם בקליפורניה, אבל בגלל מגבלות תקציב היא צולמה במדבר בנוואדה. מה יצא מזה? יצירת מופת שלא בטוח שהייתה עובדת בלי הנוף המדברי, שמדבר את עולם הסדרה, לא פחות מהשחקנים.

'לכודים' מתרחשת בעולם כפרי באיסלנד, עם המון המון שלג, ועם אנשים שחיים בצורה הכי רחוקה ממה שאנחנו, הישראליים מכירים. הלובן האקזוטי המרתק הזה, הפך, לפחות עבורי, את חוויית הצפייה לחזקה הרבה יותר.

ממה להיזהר?

אל תצפו לעונה שנייה מוצלחת. יש בסדרה הזו קסם שעבד, לפחות בשבילי, רק פעם אחת. צפיתי בפרק הראשון ובפרק השני של העונה השנייה וראיתי שהיוצרים הלכו לכיוונים של פוליטיקה מדינית, תוך חזרה מאולצת לעיירה הקטנה כדי לשמור איכשהו על העולם מהעונה הראשונה. הסיטואציה הכל כך יפה וכל כך אינטימית שהייתה בעונה הראושנה, כבר לא נמצאת שם. אבל לא המשכתי מעבר לפרק השני, אז אולי אני טועה.

לעוד המלצות על סדרות בנטפליקס>>

מעניין? רוצה לקרוא עוד?

הארובה
סיפורים קצרים

תסתכל עליהם, הם שם, עולים מהארובה

הרהור משונה תפס אותי לפני כמה ימים, אבל לא ידעתי איך לנסח אותו, אז עזבתי אותו, אבל הוא לא עזב אותי. למה שיהודי יגיד ליהודי אחר משפט כל כך מזעזע ברגע כל כך נמוך בחיים?

Peaky Blinders
סדרות מומלצות בנטפליקס

כנופיית ברמינגהאם: הצד השני של הסופרנוס

משפחת שלבי היא אחת המשפחות המרתקות ביותר שאתם תמצאו בטלוויזיה שלכם, בסדרה שיש בה הכל – אהבה, מתח, פמניזם, פאשיזם, קומוניזם, גבורה, חולשה ושאלות קשות על העולם של תחילת המאה ה – 20 וגם של היום. לא תוכלו לעזוב אותה, ובשורות הבאות תגלו בדיוק למה.

שון כבשון נטפליקס
סדרות מומלצות בנטפליקס

שון כיבשון: כי גם להורים מגיע להנות

שון כבשון (Shaun the Sheep), היא סדרה בריטית לילדים שלא עושה כאב ראש למבוגרים – להיפך, היא תגרום לכם להתאהב בה ולשקול ברצינות לצפות בה גם כשהילדים הולכים לישון. ויש לזה סיבות טובות מאוד.

ריק ומורטי בנטפליקס
סדרות מומלצות בנטפליקס

ריק ומורטי: אם כבר גאונות אז עד הסוף

ריק ומורטי היא אחד מיצירות המופת שיש לטלוויזיה להציע, לדעתי – בכל הזמנים. אז איך מסעות הזויים בחלל של סבא ונכד יכולים לשנות את תפיסת העולם שלכם מקצה לקצה? ההמלצה המלאה ממש כאן.

רוצה שהתוכן שלך ייצר המרות?

אני כאן כדי שהתוכן שלך יעבוד בשבילך

small_c_popup.png

Let's have a chat

Learn how we helped 100 top brands gain success.