לכודים: סדרת מתח איסלנדית מומלצת

הסקנדינבים יצאו למסע כיבוש ויקינגי, שהיעד שלו הוא השתלטות מלאה על ז'אנר המתח בספרות ובטלוויזיה. הסדרה 'לכודים' ממשיכה את מסע הכיבושים המוצלח, תוך שהיא לוקחת אותנו לעיירה איסלנדית נידחת, עם שלושה שוטרים בלבד, שצריכה להתמודד עם גופה מבותרת שעולה ברשת הדיג ומערערת את סדרי העולם הנוח והשקט של המקום.
לכודים - סדרת מתח איסלנדית בנטפליקס

למי זה מתאים: למי שאוהב סדרות מתח איטיות שלא מנסות לאלץ את עצמן להתקדם בכוח במעלה העלילה.

באיזה מצב צבירה לצפות: כשבא לך לראות אנשים לא יפים שמנסים לשמור על המקום הקטן והיפה שלהם – פיזית ומנטאלית.

ממה להיזהר: מהעונה השנייה – סדרה מעולה, של עונה אחת.

ציון כולל: 4.5 מתוך 5.

מילה על העלילה

מפקד תחנת משטרה בעיירה נידחת באיסלנד, מנסה לחקור פריישת רצח, כשגופה מבותרת עולה ברשת הדיג של אנשי הכפר, ומעלה איתה את כל הבעיות איתה העיירה הקטנה מתמודדת. ריחוק ממרכז המדינה, חוסר במשאבים, חיים בגלות, והמשמעות של חיים האחד בתוך התחת של השני.

היופי המכוער של סקנדינביה

הביטוי 'לא עובר מסך', זה שהפך את כל תוכניות הטלוויזיה לפס ייצור של יפים ואמיצים, הולך וסוף כל פאקינג סוף נעלם מהעולם. זה קורה לאט, אבל זה קורה. יש צעד קדימה ולפעמים גם צעד לאחור (מי שצפה בשיימלס הבריטי ובשיימלס האמריקאי, יודע על מה אני מדבר), אבל אנחנו צועדים.

'לכודים' תראה לכם את היופי שבדמויות לא יפות, כאלה שפותחות את הפה ומשאירות אותו פתוח כשהן קוראות מייל במחשב, שלא מנסות לעשות דיאטה, שמעשנות כשקר וכשעצוב, שלא עושות הלבנת שיניים ושלא מתביישות להראות את הכפריות האיסלנדית הגאה לעולם.

סיפורת המתח המשוכללת בעולם

הסקנדינבים כבשו את ג'אנר הבלשות בספרות העולמית. עוד עוד סופרים מוכשרים מוציאים ספרי חקירת רצח משטוקהולם, קופנהגן וגם מהשכנות נורווגיה ואיסלנד. סדרת המופת 'הגשר' פרצה את הדרך של יוצרי המתח הסקנדינבים גם לעולם הטלוויזיה, והסדרה 'לכודים' ממשיכה בגאון את המסורת הזו, עם עונה ראשונה שקשה להתרחק ממנה.

הכי קר והכי אנושי

הסדרה 'שובר שורות' הייתה אמורה להצטלם בקליפורניה, אבל בגלל מגבלות תקציב היא צולמה במדבר בנוואדה. מה יצא מזה? יצירת מופת שלא בטוח שהייתה עובדת בלי הנוף המדברי, שמדבר את עולם הסדרה, לא פחות מהשחקנים.

'לכודים' מתרחשת בעולם כפרי באיסלנד, עם המון המון שלג, ועם אנשים שחיים בצורה הכי רחוקה ממה שאנחנו, הישראליים מכירים. הלובן האקזוטי המרתק הזה, הפך, לפחות עבורי, את חוויית הצפייה לחזקה הרבה יותר.

ממה להיזהר?

אל תצפו לעונה שנייה מוצלחת. יש בסדרה הזו קסם שעבד, לפחות בשבילי, רק פעם אחת. צפיתי בפרק הראשון ובפרק השני של העונה השנייה וראיתי שהיוצרים הלכו לכיוונים של פוליטיקה מדינית, תוך חזרה מאולצת לעיירה הקטנה כדי לשמור איכשהו על העולם מהעונה הראשונה. הסיטואציה הכל כך יפה וכל כך אינטימית שהייתה בעונה הראושנה, כבר לא נמצאת שם. אבל לא המשכתי מעבר לפרק השני, אז אולי אני טועה.

 

אם אהבת את ההמלצה ואם יש לך חיבה לרומנים פסיכולוגיים עמוקים, לחיצה על התמונה הבאה תעשה לך את היום >>

הנחמה שעבר לאבסורד - רומן פסיכולוגי

 

לעוד המלצות על סדרות בנטפליקס>>

ארז פולק

ארז פולק

תסריטאי ומחזאי, בוגר מצטיין של מסלול תסריטאות של בית הספר לקולנוע ולטלוויזיה - סם שפיגל. יצירותיו עוסקות בשאלת הזהות של האדם בתוך החברה וביחסי הגומלין שבין הפרט כמערכת שפועלת בתוך מערכת של מערכות לבין המערכות האנושיות השונות כמו - בתי חולים, צבא, משטרה, זוגיות, משפחה ועוד. המחזה 'המשחק' עלה במסגרת פסטיבל 'תאטרון קצר' של צוותא והוא זמין לצפייה ביוטיוב. בקרוב יראה אור ספרו הראשון - 'הנחמה שמעבר לאבסורד'.

מעניין? רוצה לקרוא עוד?

דוגמא לתחקיר דמות

התבקשתי לכתוב תסריט עבור המוזיאון הימי בחיפה שעוסק בהתפתחות הנמלים בישראל. אחרי דין ודברים על מזמיני העבודה הוחלט כי שלד התסריט יבנה סביב גיבורה שתעבור ממקום למקום ותלמד משהו על עצמה דרך התפתחות הנמלים בישראל. בעצתי הסכימו מזמיני העבודה לאפיין את הגיבורה הבאה: חני (58), מדענית שגילתה את הדרך לנוע בזמן. היא עושה זאת תוך שהיא שואלת את השאלות הנכונות. בכל פעם שהיא שואלת שאלה 'נכונה' היא נעה בזמן אל עבר היעד הבא במסע אותו אני התוויתי לה מראש. היא לא יכולה להגיע לשום מקום אחר חוץ מלנמלי ישראל. בתור אלוהי הגיבורה ניסיתי לכפות עליה את סיפור המסע, אלא שהיא הערימה קשיים. חזרתי אל שולחן העבודה והחלטתי לבצע איתה תחקיר דמות.

מלך ישראל
סדרות מומלצות בנטפליקס

מלך ישראל: דוקו ריאליטי שחותר תחת הדמוקרטיה הישראלית

מוקדש לסוכן הביון האמירקאי שניטר את הטקסט שלפניך בעקבות שימוש במילים שמזכירות את המתקפה האיראנית ואת האפשרות למלחמה בין ישראל לבין איראן. דע לך שהאלגוריתם נשא את מילותי אליך ופקח את עיניך על מנת שתראה את הדברים הבאים כהוויתם.

התורה כולה סיפורו של משה
סדרות מומלצות בנטפליקס

התורה כולה: סיפורו של משה – על קורבן האדם

הסדרה מכניסה אותך לעולם התורה באופן ויזואלי, ויש בה דברים מעניינים מאוד אבל גם כמה דברים מהותיים שהסדרה מפספסת ושאני רוצה להשלים עבורך. לא אספיק להשלים את כולם במקום אחד ואני לא רוצה להקדיש את חיי בכתיבת כל הדברים שחסרים, כי כמה שלא אכתוב תמיד אוכל למצוא עוד, אבל את הדבר המהותי ביותר אותו הסדרה פספסה חשוב לי למסור לך, וזה – קורבן האדם.

התורה כולה פרק 2
סדרות מומלצות בנטפליקס

התורה כולה פרק 2: ביקורת עצמית בתוך החושך הגדול

את פוסט הזה אני יושב לכתוב במדרגות שבין רחוב הנטקה לרחוב האורן בחיפה, בשעה רבע לתשע במוצאי שבת, כשמאות מפגינים עושים את דרכם חזרה ממרכז חורב הביתה. לא הייתי איתם בהפגנה, אני גר קרוב ופשוט רציתי למצוא מקום שקט לכתוב בו את ההמלצה. בבית לא שקט כרגע, והמולת הקרע בעם ישראל מהווה, באופן פרדוקסלי ואולי גם פלאי, מקום שקט ומכיל יותר מאשר הבית.

התורה כולה - פרק 1
אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

התורה כולה: סיפורו של משה – פרק 1

"התורה כולה" מנסה להציג את סיפור חייו של משה ואת יציאת מצרים מפרספקטיבות שונות, כולל הזווית האסלאמית המופיעה בקוראן. הסדרה מעלה תובנות מעניינות לגבי תהליך ההתפתחות של משה ונוגעת בנושאים כמו רצון חופשי וזכויות נשים. הסדרה מעוררת מחשבה ומהווה נקודת מבט ייחודית על אחד הסיפורים המשמעותיים ביותר בתנ"ך. בעיקון לא מתאימה לצפייה עם ילדים, אבל אני צופה עם שלי.

סדרות מומלצות בנטפליקס

גם אלוהים צריך לפרוק כמו אדם (סנדלר) SPACEMAN

מאחורי כל אלה עומד צורך תמידי לפרוק, לתור אחר אהבה עצמית חמקמקה. ואם לא אהבה אז לפחות אהדה, ואם לא אהדה אז לפחות סיבולת, ואם לא סיבולת אז לפחות שלא נסבול.

רוצה שהתוכן שלך ייצר המרות?

אני כאן כדי שהתוכן שלך יעבוד בשבילך

small_c_popup.png

Let's have a chat

Learn how we helped 100 top brands gain success.