מילות מפתח: מיתוסים מול מציאות ו – 3 טיפים לקידום תוכן האתר

3 טיפים שיעזרו לך לקחת את הנישה של האתר שלך ולייצר תוכן איכותי שנותן אופציות נוספות למשתמשים, תוכן שיביא את האתר שלך למקומות הראשונים בגוגל.
מילות מפתח לקידום תוכן בגוגל

יש לך עסק עם שאיפות גדולות, אבל כדי להגשים את השאיפות האלה צריך לחשוף אותו לקהל היעד והדרך לעשות את זה היא דרך קידום אורגני בגוגל. כדי לקדם את האתר צריך לכתוב תוכן איכותי שנותן למשתמשים אופציות נוספות ולא עוד מאותו דבר. אז איך מזהים הזדמנויות ואיך אפשר 'להשתחל' עם תוכן חדש, מקורי ורלוונטי למקומות הראשונים בגוגל? 

1. אפשר להגיע למקומות ראשונים בגוגל גם בלי מילת מפתח אחת

אם תכתבו בגוגל את הביטוי 'איך לכתוב מחזה' תמצאו את האתר שלי במקומות הראשונים (נכון ל – 31.10.22 הוא במקום השני בגוגל). למה דווקא האתר שלי? מה שהעמוד שלי מספק לקורא זה מידע, אבל לא רק מידע אלא מידע עם דוגמאות ויזואליות (וידאו של ההצגה ותמונות של המחזה הכתוב). 

מה שעשיתי לפני שהעלתי את העמוד שמדבר על איך לכתוב מחזה לאתר שלי פשוט בדקתי את השטח. ידעתי אילו חומרים יש לי ביד וראיתי לפי סוג החיפושים ולפי העדיפות שגוגל נותן לתוצאות – מה שחסר לאנשים אלה דוגמאות ספציפיות. יחד עם זאת, מה שמעניין בעמוד הזה, זה שכמעט ואין בו תוכן כתוב, מה גם שאין בו כלל את הביטוי – 'איך לכתוב מחזה', ויחד עם זאת גוגל זיהה רלוונטיות גבוהה של התוכן שלי לצרכי המשתמשים ולכן הוא מציג את התוצאה הזו במקומות גבוהים באופן עקבי.

2. המטרה העיקרית של התוכן היא לייצר אפשרויות נוספות למשתמש

אז אם נמשיך עם הדוגמא הקודמת, תוכלו לראות שאמנם בתוכן הפנימי של העמוד אין את הביטוי המבוקש, אבל בהחלט שילבתי אותו בכותרת ה – META של העמוד. האם גוגל לא היה מדרג את האתר שלי במיקום גבוה אם לא הייתי עושה את זה? קשה לי להאמין, שהרי האלגוריתם של גוגל הגיע למצב בו הוא מסוגל לזהות רלוונטיות ולשנות את תגיות ה – META שהצעת בהתאם לצרכיו (ואני מדגיש, אנחנו בסך הכל מציעים תגיות מטא כשאנחנו כותבים אותם במערכת ניהול האתר שלנו). 

אם לא הייתי משלב את הביטוי 'איך לכתוב מחזה' בתגיות המטא אז ככל הנראה גוגל היה משנה את התגיות ומציג את הכותרת הזו על אפי ועל חמתי. בסופו של דבר התוכן שלי מייצר אפשרות נוספת שלא קיימת בצורה הזו עבור הגולש, כך שבין אם הודעתי על כך לגוגל ובין אם לא – הוא כבר יידע להציג את העמוד שלי למי שהתוכן הזה רלוונטי עבורו.

3. הכי חשוב זה לשלב את הביטויים בכותרות

אני לא אומר שהכי חשוב זה – לשלב ביטויים, אבל אני גם לא אומר שצריך להימנע מלשלב אותם, ממש לא. צריך לכתוב את מה שאנחנו רוצים לכתוב בצורה טבעית וזורמת, והמקומות הנכונים לשלב בהם את מילות המפתח יהיו בדרך כלל הכותרות הפנימיות. אתן דוגמא נוספת מעמוד מהאתר שלי שנמצא במקומות גבוהים מאוד בביטוי תחרותי מאוד: סדרות מומלצות בנטפליקס (9900 חיפושים בממוצע בחודש). נכון ל – 31.10.22 העמוד שלי ממוקם במקום השלישי בגוגל:

אז מה סוד הקסם? האמת שאים פה סוד, גדול, פשוט הצגתי לגוגל רלוונטיות וסוג תוצאה חדש (המלצות של תסריטאי, זה לא היה קיים לפני), ואת המילים: 'סדרות' ו – 'נטפליקס' שילבתי בכותרות הפנימיות של עמוד הקטגורייה, זה הכל: 

 

רוצה לקדם את האתר שלך בעזרת תוכן איכותי ולהביא אותו למקומות הראשונים בגוגל? אני כאן כדי לעזור לך לבנות אסטרטגייה נכונה לאתר שלך ולמצוא את הדרך הנכונה לחשוף את האתר שלך לכמה שיותר אנשים. אשמח לדבר >>

ארז פולק

ארז פולק

תסריטאי ומחזאי, בוגר מצטיין של מסלול תסריטאות של בית הספר לקולנוע ולטלוויזיה - סם שפיגל. יצירותיו עוסקות בשאלת הזהות של האדם בתוך החברה וביחסי הגומלין שבין הפרט כמערכת שפועלת בתוך מערכת של מערכות לבין המערכות האנושיות השונות כמו - בתי חולים, צבא, משטרה, זוגיות, משפחה ועוד. המחזה 'המשחק' עלה במסגרת פסטיבל 'תאטרון קצר' של צוותא והוא זמין לצפייה ביוטיוב. בקרוב יראה אור ספרו הראשון - 'הנחמה שמעבר לאבסורד'.

מעניין? רוצה לקרוא עוד?

דוגמא לתחקיר דמות

התבקשתי לכתוב תסריט עבור המוזיאון הימי בחיפה שעוסק בהתפתחות הנמלים בישראל. אחרי דין ודברים על מזמיני העבודה הוחלט כי שלד התסריט יבנה סביב גיבורה שתעבור ממקום למקום ותלמד משהו על עצמה דרך התפתחות הנמלים בישראל. בעצתי הסכימו מזמיני העבודה לאפיין את הגיבורה הבאה: חני (58), מדענית שגילתה את הדרך לנוע בזמן. היא עושה זאת תוך שהיא שואלת את השאלות הנכונות. בכל פעם שהיא שואלת שאלה 'נכונה' היא נעה בזמן אל עבר היעד הבא במסע אותו אני התוויתי לה מראש. היא לא יכולה להגיע לשום מקום אחר חוץ מלנמלי ישראל. בתור אלוהי הגיבורה ניסיתי לכפות עליה את סיפור המסע, אלא שהיא הערימה קשיים. חזרתי אל שולחן העבודה והחלטתי לבצע איתה תחקיר דמות.

מלך ישראל
סדרות מומלצות בנטפליקס

מלך ישראל: דוקו ריאליטי שחותר תחת הדמוקרטיה הישראלית

מוקדש לסוכן הביון האמירקאי שניטר את הטקסט שלפניך בעקבות שימוש במילים שמזכירות את המתקפה האיראנית ואת האפשרות למלחמה בין ישראל לבין איראן. דע לך שהאלגוריתם נשא את מילותי אליך ופקח את עיניך על מנת שתראה את הדברים הבאים כהוויתם.

התורה כולה סיפורו של משה
סדרות מומלצות בנטפליקס

התורה כולה: סיפורו של משה – על קורבן האדם

הסדרה מכניסה אותך לעולם התורה באופן ויזואלי, ויש בה דברים מעניינים מאוד אבל גם כמה דברים מהותיים שהסדרה מפספסת ושאני רוצה להשלים עבורך. לא אספיק להשלים את כולם במקום אחד ואני לא רוצה להקדיש את חיי בכתיבת כל הדברים שחסרים, כי כמה שלא אכתוב תמיד אוכל למצוא עוד, אבל את הדבר המהותי ביותר אותו הסדרה פספסה חשוב לי למסור לך, וזה – קורבן האדם.

התורה כולה פרק 2
סדרות מומלצות בנטפליקס

התורה כולה פרק 2: ביקורת עצמית בתוך החושך הגדול

את פוסט הזה אני יושב לכתוב במדרגות שבין רחוב הנטקה לרחוב האורן בחיפה, בשעה רבע לתשע במוצאי שבת, כשמאות מפגינים עושים את דרכם חזרה ממרכז חורב הביתה. לא הייתי איתם בהפגנה, אני גר קרוב ופשוט רציתי למצוא מקום שקט לכתוב בו את ההמלצה. בבית לא שקט כרגע, והמולת הקרע בעם ישראל מהווה, באופן פרדוקסלי ואולי גם פלאי, מקום שקט ומכיל יותר מאשר הבית.

התורה כולה - פרק 1
אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

התורה כולה: סיפורו של משה – פרק 1

"התורה כולה" מנסה להציג את סיפור חייו של משה ואת יציאת מצרים מפרספקטיבות שונות, כולל הזווית האסלאמית המופיעה בקוראן. הסדרה מעלה תובנות מעניינות לגבי תהליך ההתפתחות של משה ונוגעת בנושאים כמו רצון חופשי וזכויות נשים. הסדרה מעוררת מחשבה ומהווה נקודת מבט ייחודית על אחד הסיפורים המשמעותיים ביותר בתנ"ך. בעיקון לא מתאימה לצפייה עם ילדים, אבל אני צופה עם שלי.

סדרות מומלצות בנטפליקס

גם אלוהים צריך לפרוק כמו אדם (סנדלר) SPACEMAN

מאחורי כל אלה עומד צורך תמידי לפרוק, לתור אחר אהבה עצמית חמקמקה. ואם לא אהבה אז לפחות אהדה, ואם לא אהדה אז לפחות סיבולת, ואם לא סיבולת אז לפחות שלא נסבול.

רוצה שהתוכן שלך ייצר המרות?

אני כאן כדי שהתוכן שלך יעבוד בשבילך

small_c_popup.png

Let's have a chat

Learn how we helped 100 top brands gain success.