פמלה: הדרך הכואבת הביתה

מתפשטת פשוטה נשפטה בפשיטה. סיפור אנושי נוגע ללב על אישה שכל העולם מכיר, אישה שהסכימה להקריב את האישיות שלה על מזבח החרמנות הגברית, על המחירים אותם היא משלמת בעקבות הקורבן ועל הדרך הארוכה בחזרה לאישיות, בחזרה הביתה.
פמלה

למי זה מתאים: למי שאוהב דוקו ביוגרפי ומאמין שאדם הוא יותר מסך חלקיו.

באיזה מצב צבירה לצפות: אני צפיתי במטוס אבל כל צורה אחרת של ריחוף תתאים.

ממה להיזהר: מדברים רעים שנעשים היום ושנבין אותם רק בעוד עשרים שנה.

ציון כולל: 4.5 מתוך 5.

מילה על העלילה

סרט תיעודי חייה של בחורה רגילה מאי נידח ולא מוכר בקנדה שהתאהבה באפשרות להתפרסם, ועל האישה בת חמישים שעונה לאותו שם וחייה את ההשלכות. איך הדרך בה היא בחרה השפיעה על החיים שלה ושל האנשים שהיא אוהבת, מה היא סחבה איתה מילדות שהשפיע עיצוב האישיות שלה ואיך היא מצליחה להשתמש בכוח של המפלצת שיצרה אותה נגדה כדי לעשות טוב בעולם.

פמלה אנדרסון בתפקיד חווה

זה בסדר, גם אני חשבתי – מה כבר יכול להיות מעניין בסרט תיעודי על כוכבת פליבוי שעשתה קריירה מריצה עם בגד ים בחוף?  פמלה אנדרסון הראתה לי בסרט הזה איך נראה ההתפכחות של מי שהלכה בגן העדן ולא התבוששה. 

פמלה הצעירה לא פחדה מהנחש שמצדו לא מנסה להסתיר את עצמו מפניה, להיפך, הוא זיהה את הפוטנציאל, הטיס אותה לבירתו, הזמין אותה לנשפים, אימץ אותה לחיקו, הזמין אותה לראיונות, הציע לה תפקיד ראשי בסדרה, התחתן איתה אחרי שלושה ימים, התנהג אליה באלימות, צילם אותה שוכבת אתו, גנב את הקלטת, ואידך זיל גמור.

לפמניזם יש הרבה צורות

כן, פמלה אנדרסון היא פמיניסטית מעוררת השראה, היא אגדה בהתהוות, תקראו לזה איך שאתם רוצים אבל היא הביטוי הממשי של קשליאת הלימונים והלימונדה. האם היא חלמה להיות פמניסטית? לא. פלמה אנדרסון היא בחורה רגילה שאוהבת לאהוב ואוהבת שאוהבים אותה. המחיר שהיא שילמה הוא כבד, הגאולה תרגש אותך עד עמקי נשמתך.

 

אם אהבת את ההמלצה ואם יש לך חיבה לרומנים פסיכולוגיים עמוקים, לחיצה על התמונה הבאה תעשה לך את היום >>

הנחמה שעבר לאבסורד - רומן פסיכולוגי

לעוד סרטים וסדרות בנטפליקס>>

ארז פולק

ארז פולק

תסריטאי ומחזאי, בוגר מצטיין של מסלול תסריטאות של בית הספר לקולנוע ולטלוויזיה - סם שפיגל. יצירותיו עוסקות בשאלת הזהות של האדם בתוך החברה וביחסי הגומלין שבין הפרט כמערכת שפועלת בתוך מערכת של מערכות לבין המערכות האנושיות השונות כמו - בתי חולים, צבא, משטרה, זוגיות, משפחה ועוד. המחזה 'המשחק' עלה במסגרת פסטיבל 'תאטרון קצר' של צוותא והוא זמין לצפייה ביוטיוב. בקרוב יראה אור ספרו הראשון - 'הנחמה שמעבר לאבסורד'.

מעניין? רוצה לקרוא עוד?

ייעוץ-לכותבים

דוגמא לכתיבת דיאלוג הכנה לכתיבת מחזה או תסריט

כמה פעמים קרה שכתבת לוגליין, סינופסיס, טריטמנט ואפילו הגדלת וביצעת תחקיר דמות, אבל ברגע שהתיישבת לכתוב את התסריט / מחזה – הבנת שהדמויות שלך לא מסוגלות לדבר אחת עם השנייה בלי לשפוך האשמות, לריב ולצאת מהחדר? זה קורה כי המחזה/ תסריט לא יכול להיות המקום הראשון בו הדמויות שלך נפגשות לשיחה.

דוגמא לתחקיר דמות

התבקשתי לכתוב תסריט עבור המוזיאון הימי בחיפה שעוסק בהתפתחות הנמלים בישראל. אחרי דין ודברים על מזמיני העבודה הוחלט כי שלד התסריט יבנה סביב גיבורה שתעבור ממקום למקום ותלמד משהו על עצמה דרך התפתחות הנמלים בישראל. בעצתי הסכימו מזמיני העבודה לאפיין את הגיבורה הבאה: חני (58), מדענית שגילתה את הדרך לנוע בזמן. היא עושה זאת תוך שהיא שואלת את השאלות הנכונות. בכל פעם שהיא שואלת שאלה 'נכונה' היא נעה בזמן אל עבר היעד הבא במסע אותו אני התוויתי לה מראש. היא לא יכולה להגיע לשום מקום אחר חוץ מלנמלי ישראל. בתור אלוהי הגיבורה ניסיתי לכפות עליה את סיפור המסע, אלא שהיא הערימה קשיים. חזרתי אל שולחן העבודה והחלטתי לבצע איתה תחקיר דמות.

מלך ישראל
סדרות מומלצות בנטפליקס

מלך ישראל: דוקו ריאליטי שחותר תחת הדמוקרטיה הישראלית

מוקדש לסוכן הביון האמירקאי שניטר את הטקסט שלפניך בעקבות שימוש במילים שמזכירות את המתקפה האיראנית ואת האפשרות למלחמה בין ישראל לבין איראן. דע לך שהאלגוריתם נשא את מילותי אליך ופקח את עיניך על מנת שתראה את הדברים הבאים כהוויתם.

התורה כולה סיפורו של משה
סדרות מומלצות בנטפליקס

התורה כולה: סיפורו של משה – על קורבן האדם

הסדרה מכניסה אותך לעולם התורה באופן ויזואלי, ויש בה דברים מעניינים מאוד אבל גם כמה דברים מהותיים שהסדרה מפספסת ושאני רוצה להשלים עבורך. לא אספיק להשלים את כולם במקום אחד ואני לא רוצה להקדיש את חיי בכתיבת כל הדברים שחסרים, כי כמה שלא אכתוב תמיד אוכל למצוא עוד, אבל את הדבר המהותי ביותר אותו הסדרה פספסה חשוב לי למסור לך, וזה – קורבן האדם.

התורה כולה פרק 2
סדרות מומלצות בנטפליקס

התורה כולה פרק 2: ביקורת עצמית בתוך החושך הגדול

את פוסט הזה אני יושב לכתוב במדרגות שבין רחוב הנטקה לרחוב האורן בחיפה, בשעה רבע לתשע במוצאי שבת, כשמאות מפגינים עושים את דרכם חזרה ממרכז חורב הביתה. לא הייתי איתם בהפגנה, אני גר קרוב ופשוט רציתי למצוא מקום שקט לכתוב בו את ההמלצה. בבית לא שקט כרגע, והמולת הקרע בעם ישראל מהווה, באופן פרדוקסלי ואולי גם פלאי, מקום שקט ומכיל יותר מאשר הבית.

התורה כולה - פרק 1
אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

התורה כולה: סיפורו של משה – פרק 1

"התורה כולה" מנסה להציג את סיפור חייו של משה ואת יציאת מצרים מפרספקטיבות שונות, כולל הזווית האסלאמית המופיעה בקוראן. הסדרה מעלה תובנות מעניינות לגבי תהליך ההתפתחות של משה ונוגעת בנושאים כמו רצון חופשי וזכויות נשים. הסדרה מעוררת מחשבה ומהווה נקודת מבט ייחודית על אחד הסיפורים המשמעותיים ביותר בתנ"ך. בעיקון לא מתאימה לצפייה עם ילדים, אבל אני צופה עם שלי.

רוצה שהתוכן שלך ייצר המרות?

אני כאן כדי שהתוכן שלך יעבוד בשבילך

small_c_popup.png

Let's have a chat

Learn how we helped 100 top brands gain success.