לאהוב את שטיסל ולהישאר בחיים

אני התאהבתי בשטיסל כבר בעונה הראשונה, וכאן אני מנסה להסביר את ההתאהבות ולתת את ההמלצה שלי למי שעוד לא צפה בעונה השלישית.
שטיסל עונה 3
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

אם אהבת את: העונה הראשונה והשנייה, אז השלישית לא תאכזב אותך.

למה העונה הזו שווה, ב – 4 מילים: נטפליקס לא הרגו אותה.

לאיזה מצב צבירה זה מתאים: לבד, בערב, למי שרוצה לחלום קצת לפני החלומות.

ממה להיזהר: מעקיבא שטיסל, שככל הנראה מיצא את תפקידו כגיבור הסדרה.

ציון: 4.5 כוכבים (מתוך 5).

 

להבין את הקסם

כשהעונה הראשונה של שטיסל שודרה, עדיין למדתי תסריטאות בסם שפיגל. במחזור שלי למדו כוכבים כמו דור כאהן ויונתן בלומנפלד, שהשיחות איתם עזרו לי לראות את הסדרות, הסרטים ואפילו את הספרים שאני קורא, בדרך חדשה.

דור, סטנדאפיסט ואחד הכותבים הקומיים המוכשרים בארץ, 'נדבק' לשטיסל בדיוק כמוני. דיברנו על זה, לא כל כך הבנו מה לנו, שני חבר'ה שמנסים להצחיק (הוא יותר, אני לפעמים), ולסדרה על חברה חרדית במאה שערים שמדברים יידיש ולובשים בגדים חמים בקיץ.

May be an image of ‎2 people, beard and ‎text that says '‎3 שטיסל ישראל ננפליקס 17.8.21 תשפ"א אלול ט'‎'‎‎

סליחה, אבל אולי תצאו

המשפט שדור אמר לי נשאר איתי עד היום, ומלווה אותי בכל פעם שאני רואה משהו שנראה לי קצת מוזר, אבל בכל זאת מושך אותי: "סליחה מר שטיסל, אבל אולי תצאו."

אז מה תפס את דור? זה לא היה התפאורה, לא הלבוש, לא היידיש ולא הקצב המנומנם (למרות שכל אלה היוו את הסטאפ לרגע התפיסה). 

מה שתפס את דור היה הדרך בה אנשים ששונים ממנו שנות אור, רומזים בצורה לא עדינה בכלל, למי שנמצא מולם, שהאינטראקציה שלהם אתו הסתיימה ושהגיע הזמן שהוא יועיל בטובו ויעיף את עצמו החוצה.

May be an image of 3 people, people sitting and outerwear

להיות דתי לרגע בלי להתחייב לאמונה

חנוך דאום מגדיר את עצמו כדתי, אבל הוא לא מאמין באלוהים. לאנשים עדיין קשה לקבל את זה שאדם שחובש כיפה אומר שהוא לא מאמין, אבל כשזה מגיע לחדרים, זה כבר לא קשה, זה בלתי נתפס.

בעונה השלישית של שטיסל, אמונה היא דבר אמורפי, בדיוק כמו שהיא אצל חלק גדול מהחילונים. היא שם, אבל היא לא מגדירה את הדמויות. היא משפיעה על ההחלטות החברתיות, יותר מעל עולמם הפנימי של הגיבורים. 

עם שטיסל, אפשר להיכנס לעולם דתי בלי לעבור שטיפת מוח אמונית מצד אחד, או לחוות תעמולה אנטי – דתית מצד שני. זה לא העניין בסדרה. יש דמויות ברוך השם, יש עלילה, יש קונפליקטים, יש התפתחויות, יש דרמה, יש חתונה, יש חיים ויש מוות, יש עוגת גבינה שחייבים לטעום פעם בחיים, יש תיי ויש תה.. אז איך רב שולם שטיסל אומר, "מה יהודי צריך יותר?"

להמלצות צפייה נוספות>>

מעניין? רוצה לקרוא עוד?

קיירי אירווינג על המגרש
סיפורים קצרים

המלחמה של קיירי

למה זו זכותו של קיירי אירווינג שלא להתחסן ועדיין לשחק כדורסל, ולמה הגיע הזמן שכולנו נצא לו מהוריד.

לא ספורטיבי - המלצת צפייה
סדרות מומלצות בנטפליקס

לא ספורטיבי: דוקו ספורט עם יציאות חתרניות

גילוי נאות, אני חולה ספורט, תמיד הייתי, ותמיד אהבתי סיפורים מפתיעים. אז נטפליקס התחשבו בי והעלו סדרה שמשלבת את שתי האהבות שלי. מה יצא מזה? ביקורת מעניינת דווקא על הצד שלא הייתם חושבים עליו בספורט.

משחקי הדיונון - המלצה צפייה
סדרות מומלצות בנטפליקס

משחקי הדיונון: זעקת החירות של המערב המשועבד ומותו של המיתוס היהודי

משחקי הדיונון מעבירים מסר מהפכני, אבל עצם העובדה שנטפליקס ממשיכה לשדר את הסדרה, למרות הפופולריות חסרת התקדים שלה, רק מראה עד כמה קברניטי רשת הסטרימינג הגדולה בעולם מזלזלים בצופים, ובטוחים שכל הדם הזה יבלבל אתכם עד כדי כך שלא תבינו עד כמה הסדרה הזו רלוונטית לחיים שלכם. או שהם פשוט לא פוחדים.

סאות' פארק - המלצת צפייה בנטפליקס
סדרות מומלצות בנטפליקס

סאות' פארק עונה 23 – טראמפ אינטליגנטי וישו עושה קוק

אחת השאלות שחזרה על עצמה בתקופת דונלד טראמפ היא – איך אפשר לצחוק על נשיא שעושה מעצמו צחוק על בסיס יומי. בעונה 23 של סדרת המופת, יוצרי סאות' פארק הוכיחו כי אפשר להוריד הילוך, להראות את ההיפך מההיצג התקשורתי, ולהפתיע מחדש. אה, וגם להראות את ישו וסנטה קלאוס עושים קוק אף פעם לא מזיק.

נקודת מפנה - נטפליקס
סדרות מומלצות בנטפליקס

נקודת מפנה: קונספירציית מלחמה שעושה את העבודה

לא הרבה זוכרים, אבל תיאוריות הקונספירציה הגלובליות לא התחילו בתקופת הקורונה. מי שמעמיק בנושא הקונספירציה העולמית, יכול להגיע בקלות לבונים החופשיים ומשם לתיאוריות נאציות רדיקליות שמאשימות את היהודים בכל זוועות העולם. 'נקודת מפנה' של נטפליקס מזכירה לנו איך אפשר לקחת רצת אירועים היסטוריים וליצור סביבם נרטיב קונספירטיבי שבהחלט יכול לשכנע אתכם שיש משהו במה שהם אומרים.

מזיז הרים - נטפליקס המלצת צפייה
סדרות מומלצות בנטפליקס

מזיז הרים: יש גיבורים ברומניה

הקולנוע הרומני כבר הפך מזמן לשם דבר בעולם, ועכשיו האיכות הנדירה שמייחדת את היצירה הרומנית מגיעה לנטפליקס עם יצירת המופת – מזיז הרים. המלצת צפייה חמה.

רוצה שהתוכן שלך ייצר המרות?

אני כאן כדי שהתוכן שלך יעבוד בשבילך

small_c_popup.png

Let's have a chat

Learn how we helped 100 top brands gain success.