אהבה, שלום ורדיפתם: המלצת קריאה אופטימית לזמן מלחמה

הספר הנפלא של הרב אריה גולדמן מביט על היחסים הבין אישיים דרך עדשה תורה. הרב אריה גולדמן עוסק בשאלות בסיסיות על יחסי גומלין בין בני אדם, כגון מדוע זה מאתגר לשמור על תקשורת נעימה וליצור קשרים חיוביים. הוא מתעמק בנושאים אלה על ידי מתן תובנות מבוססות תורה בשפה נגישה וניתנת להקשר.

מאת: הרב אריה גולדמן

עבור מי זה מתאים? ספר מצוין לקוראים המעוניינים בהעצמה אישית, צמיחה רוחנית ולאלה המבקשים להבין ולשפר את יחסיהם הבין-אישיים מנקודת מבט תורנית.

מילה על העלילה: הרב אריה גולדמן מציג מחקר מחשבתי של אינטראקציות אנושיות, תוך התייחסות לאתגרי התקשורת ובניית יחסים. הוא מציע תובנות מבוססות תורה שהן גם נגישות ומדברות אל הלב, מה שהופך מושגים מורכבים לקלים להבנה ויישום.

באיזה מצב צבירה לקרוא? מומלץ לקרוא ברגעים של הסתכלות פנימה או לימוד רוחני. ספר זה הוא בן לוויה לאלה המבקשים להרהר בצמיחה האישית וביחסים שלהם באופן משמעותי.

למה להיות מודעים? הספר נכנס לתמות דתיות ופילוסופיות שעשויות לדרוש רקע מסוים או גישה פתוחה עבור מי שאינם מכירים את ההגות היהודית.

ציון כללי: מדריך עשיר ומלא תובנות, משלב בין ריאליזם לאופטימיות ומספק כלים מעשיים לשיפור הקשרים הבין-אישיים.

ההמלצה המלאה

הספר הנפלא של הרב אריה גולדמן מביט על היחסים הבין אישיים דרך עדשה תורה. הרב אריה גולדמן עוסק בשאלות בסיסיות על יחסי גומלין בין בני אדם, כגון מדוע זה מאתגר לשמור על תקשורת נעימה וליצור קשרים חיוביים. הוא מתעמק בנושאים אלה על ידי מתן תובנות מבוססות תורה בשפה נגישה וניתנת להקשר.

לאורך הספר שומר הרב גולדמן על איזון בין ריאליזם לאופטימיות

הוא מכיר במורכבות ובאתגרים הטמונים ביחסים בין אישיים, ומדגיש את החשיבות של הבנה ושיפור הדמויות הפנימיות שלנו לבניית קשרים חזקים יותר עם אחרים. גישה זו אינה רק מעודדת אלא גם מעשית, מכיוון שהיא מספקת לקוראים כלים לנווט בתחום המורכב לעתים קרובות של אינטראקציות אנושיות.

שורש האתגרים של היהודי רודף השלום

הספר בנוי כדי להנחות את הקוראים דרך שורשי האתגרים הללו ומראה כיצד חיזוק האופי הפנימי של האדם יכול להוביל ליחסים חזקים יותר. הרב גולדמן משתמש בדוגמאות שונות מהתורה והמסורת היהודית כדי להמחיש את נקודותיו, כגון הסכסוך בין יעקב אבינו ועשו לבין תפקידו של אהרון הכהן בפתרון חילוקי דעות. דוגמאות אלה משמשות לקרקע את תורתו במסורת תוך הפיכתן לרלוונטיות לחיים העכשוויים.

'אהבה, שלום ורדיפתם' זמין בפורמט קשיח, נייר, וספר אלקטרוני, והוא משתרע על 274 עמודים. זהו מדריך מקיף לכל מי שמעוניין להעמיק את הבנתם את טבע האדם, לשפר את מערכות היחסים שלהם ולקבל תובנות לגבי ערכי התורה הקשורים לאינטראקציות אנושיות.

 

לספרים מומלצים נוספים>>

ארז פולק

ארז פולק

תסריטאי ומחזאי, בוגר מצטיין של מסלול תסריטאות של בית הספר לקולנוע ולטלוויזיה - סם שפיגל. יצירותיו עוסקות בשאלת הזהות של האדם בתוך החברה וביחסי הגומלין שבין הפרט כמערכת שפועלת בתוך מערכת של מערכות לבין המערכות האנושיות השונות כמו - בתי חולים, צבא, משטרה, זוגיות, משפחה ועוד. המחזה 'המשחק' עלה במסגרת פסטיבל 'תאטרון קצר' של צוותא והוא זמין לצפייה ביוטיוב. בקרוב יראה אור ספרו הראשון - 'הנחמה שמעבר לאבסורד'.

מעניין? רוצה לקרוא עוד?

דוגמא לתחקיר דמות

התבקשתי לכתוב תסריט עבור המוזיאון הימי בחיפה שעוסק בהתפתחות הנמלים בישראל. אחרי דין ודברים על מזמיני העבודה הוחלט כי שלד התסריט יבנה סביב גיבורה שתעבור ממקום למקום ותלמד משהו על עצמה דרך התפתחות הנמלים בישראל. בעצתי הסכימו מזמיני העבודה לאפיין את הגיבורה הבאה: חני (58), מדענית שגילתה את הדרך לנוע בזמן. היא עושה זאת תוך שהיא שואלת את השאלות הנכונות. בכל פעם שהיא שואלת שאלה 'נכונה' היא נעה בזמן אל עבר היעד הבא במסע אותו אני התוויתי לה מראש. היא לא יכולה להגיע לשום מקום אחר חוץ מלנמלי ישראל. בתור אלוהי הגיבורה ניסיתי לכפות עליה את סיפור המסע, אלא שהיא הערימה קשיים. חזרתי אל שולחן העבודה והחלטתי לבצע איתה תחקיר דמות.

מלך ישראל
סדרות מומלצות בנטפליקס

מלך ישראל: דוקו ריאליטי שחותר תחת הדמוקרטיה הישראלית

מוקדש לסוכן הביון האמירקאי שניטר את הטקסט שלפניך בעקבות שימוש במילים שמזכירות את המתקפה האיראנית ואת האפשרות למלחמה בין ישראל לבין איראן. דע לך שהאלגוריתם נשא את מילותי אליך ופקח את עיניך על מנת שתראה את הדברים הבאים כהוויתם.

התורה כולה סיפורו של משה
סדרות מומלצות בנטפליקס

התורה כולה: סיפורו של משה – על קורבן האדם

הסדרה מכניסה אותך לעולם התורה באופן ויזואלי, ויש בה דברים מעניינים מאוד אבל גם כמה דברים מהותיים שהסדרה מפספסת ושאני רוצה להשלים עבורך. לא אספיק להשלים את כולם במקום אחד ואני לא רוצה להקדיש את חיי בכתיבת כל הדברים שחסרים, כי כמה שלא אכתוב תמיד אוכל למצוא עוד, אבל את הדבר המהותי ביותר אותו הסדרה פספסה חשוב לי למסור לך, וזה – קורבן האדם.

התורה כולה פרק 2
סדרות מומלצות בנטפליקס

התורה כולה פרק 2: ביקורת עצמית בתוך החושך הגדול

את פוסט הזה אני יושב לכתוב במדרגות שבין רחוב הנטקה לרחוב האורן בחיפה, בשעה רבע לתשע במוצאי שבת, כשמאות מפגינים עושים את דרכם חזרה ממרכז חורב הביתה. לא הייתי איתם בהפגנה, אני גר קרוב ופשוט רציתי למצוא מקום שקט לכתוב בו את ההמלצה. בבית לא שקט כרגע, והמולת הקרע בעם ישראל מהווה, באופן פרדוקסלי ואולי גם פלאי, מקום שקט ומכיל יותר מאשר הבית.

התורה כולה - פרק 1
אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

התורה כולה: סיפורו של משה – פרק 1

"התורה כולה" מנסה להציג את סיפור חייו של משה ואת יציאת מצרים מפרספקטיבות שונות, כולל הזווית האסלאמית המופיעה בקוראן. הסדרה מעלה תובנות מעניינות לגבי תהליך ההתפתחות של משה ונוגעת בנושאים כמו רצון חופשי וזכויות נשים. הסדרה מעוררת מחשבה ומהווה נקודת מבט ייחודית על אחד הסיפורים המשמעותיים ביותר בתנ"ך. בעיקון לא מתאימה לצפייה עם ילדים, אבל אני צופה עם שלי.

סדרות מומלצות בנטפליקס

גם אלוהים צריך לפרוק כמו אדם (סנדלר) SPACEMAN

מאחורי כל אלה עומד צורך תמידי לפרוק, לתור אחר אהבה עצמית חמקמקה. ואם לא אהבה אז לפחות אהדה, ואם לא אהדה אז לפחות סיבולת, ואם לא סיבולת אז לפחות שלא נסבול.

רוצה שהתוכן שלך ייצר המרות?

אני כאן כדי שהתוכן שלך יעבוד בשבילך

small_c_popup.png

Let's have a chat

Learn how we helped 100 top brands gain success.