מומחה לכלום עונה 3: כי מי צריך מומחים כשיש לך את עצמך?

עונה מומלצת מאוד לימי החורף, כשקר בחוץ ובפנים אנחנו משתוקקים לקצת חום. 'מומחה לכלום' באה עם יציאה בתוך הקופסא, וזה עובד. זה כל כך עובד שלא תוכלו להפסיק, אם רק תתנו להתחלה האיטית צ'אנס. הנאה מובטחת.
מומחה לכלום עונה 3

למי זה מתאים: לאנשים שהרסו דברים טובים בחיים שלהם כדי להגשים חלומות.

באיזה מצב צבירה לצפות: בזמנים של פחיתות לחשבון נפש.

ממה להיזהר: מהפתיחה האיטית של הפרק הראשון. יש לאיטיות הזו סיבה דרמטית אבל היוצרים קצת התאהבו בה. תצלחו אותה ואתם תהנו מיצירת מופת, אני מבטיח.

ציון כולל: 5 מתוך 5.

מילה על העלילה

לפני שאני אדבר על העלילה… עוד לא צפית בעונה הראשונה והשנייה של 'מומחה לכלום'? זה לא משנה. העונה השלישית עומדת בפני עצמה ולא צריך שום הכנה מוקדמת כדי להיכנס לעולם של שתי הגיבורות. אז על מה העונה? סופרת שהוציאה ספר ראשון מצליח ובת זוגה עוברות לגור בבית פרטי באמצע שום מקום ולהגשים את חלומם הרטוב של כל מי שנדבק בחיידק היצירה בכלל ובמחלת הכתיבה הטורדנית בפרט. השינוי הדרסטי שמביא אתו המעבר מניו יורק לבית קטן, מבודד ומרוחק באמצע יער יפייפה ונידח מוציא מבנות הזוג את כל המטענים שהצטברו בינן, מטענים מהם עוד אפשר היה להתעלם כשהם חיו בציוויליזציה.

יחסים בין אנשים כמפגש אומלל בין רצונות מנוגדים

יושב לו גבר נשוי וצופה בסדרה שמתארת יחסים בין שתי נשים בזוגיות מורכבת ומנסה למצוא את ההבדלים בין נשים לגברים במערכות יחסים ומגלה שאין. הקנאה היא אותה קנאה, החששות הם אותם חששות, הספקות הם אותם ספקות והרצונות המנוגדים עדיין שם, מדלגים באלגנטיות מעל שינויי המגדר. אנשים רוצים להגשים את עצמם ואת השאיפות שלהם, גם אם הם מנסים לאתר את השאיפות האלה תוך כדי תנועה. המפגש האנושי המרתק בין giver ל – reviser והניסיון שלהם להתאחד, לברוח ושוב להתאחד יגרום לך להרגיש כל מיני תחושות מנוגדות בבטן. מצד אחד אנחנו מאוד רוצים למצוא אנשים שדומים לנו ולשהות בחברתם, מצד שני זה יכול להיות נורא משעמם. השונה נראה לנו אקזוטי עד שהוא נראה לנו זר ומנוכר, אבל ממרחק הוא נראה לנו שוב מושך וכך אנחנו רוקדים לנצח את הריקוד המשונה הזה עם דומים ושונים, שונים ודומים, פוגעים ונפגעים, נפגעים ופוגעים.

כולנו פוסט טראומתיים כזה מגיע למערכות יחסים

אין אחד שקורא את השורות האלה ולא פגע ונפגע ממישהי/ו בחייו ואין אחת שלא נפגעה ופגעה. ממרחק הזמן הכל נראה לנו הרבה יותר. הרבה יותר נעים ממה שזה היה באמת או הרבה יותר אכזרי וקשוח. האמת היא שמערכות יחסים זה דבר מורכב והאמת היא שכל מי שקורא את השורות האלה יודע את זה. 'מומחה לכלום' לא ילמד אותך שום דבר חדש על החיים ובטח שלא על מערכות יחסים, אבל הסדרה הזו תעזור לך להיזכר בפגע ולדבר עליו, כי מערכות יחסים הם טראומה וכולנו פוסט טראומתיים ואין דבר שעוזר לפוסט טראומתיים יותר מלדבר ולשתף.

 

אם אהבת את ההמלצה ואם יש לך חיבה לרומנים פסיכולוגיים עמוקים, לחיצה על התמונה הבאה תעשה לך את היום >>

הנחמה שעבר לאבסורד - רומן פסיכולוגי

 

ארז פולק

ארז פולק

תסריטאי ומחזאי, בוגר מצטיין של מסלול תסריטאות של בית הספר לקולנוע ולטלוויזיה - סם שפיגל. יצירותיו עוסקות בשאלת הזהות של האדם בתוך החברה וביחסי הגומלין שבין הפרט כמערכת שפועלת בתוך מערכת של מערכות לבין המערכות האנושיות השונות כמו - בתי חולים, צבא, משטרה, זוגיות, משפחה ועוד. המחזה 'המשחק' עלה במסגרת פסטיבל 'תאטרון קצר' של צוותא והוא זמין לצפייה ביוטיוב. בקרוב יראה אור ספרו הראשון - 'הנחמה שמעבר לאבסורד'.

מעניין? רוצה לקרוא עוד?

דוגמא לתחקיר דמות

התבקשתי לכתוב תסריט עבור המוזיאון הימי בחיפה שעוסק בהתפתחות הנמלים בישראל. אחרי דין ודברים על מזמיני העבודה הוחלט כי שלד התסריט יבנה סביב גיבורה שתעבור ממקום למקום ותלמד משהו על עצמה דרך התפתחות הנמלים בישראל. בעצתי הסכימו מזמיני העבודה לאפיין את הגיבורה הבאה: חני (58), מדענית שגילתה את הדרך לנוע בזמן. היא עושה זאת תוך שהיא שואלת את השאלות הנכונות. בכל פעם שהיא שואלת שאלה 'נכונה' היא נעה בזמן אל עבר היעד הבא במסע אותו אני התוויתי לה מראש. היא לא יכולה להגיע לשום מקום אחר חוץ מלנמלי ישראל. בתור אלוהי הגיבורה ניסיתי לכפות עליה את סיפור המסע, אלא שהיא הערימה קשיים. חזרתי אל שולחן העבודה והחלטתי לבצע איתה תחקיר דמות.

מלך ישראל
סדרות מומלצות בנטפליקס

מלך ישראל: דוקו ריאליטי שחותר תחת הדמוקרטיה הישראלית

מוקדש לסוכן הביון האמירקאי שניטר את הטקסט שלפניך בעקבות שימוש במילים שמזכירות את המתקפה האיראנית ואת האפשרות למלחמה בין ישראל לבין איראן. דע לך שהאלגוריתם נשא את מילותי אליך ופקח את עיניך על מנת שתראה את הדברים הבאים כהוויתם.

התורה כולה סיפורו של משה
סדרות מומלצות בנטפליקס

התורה כולה: סיפורו של משה – על קורבן האדם

הסדרה מכניסה אותך לעולם התורה באופן ויזואלי, ויש בה דברים מעניינים מאוד אבל גם כמה דברים מהותיים שהסדרה מפספסת ושאני רוצה להשלים עבורך. לא אספיק להשלים את כולם במקום אחד ואני לא רוצה להקדיש את חיי בכתיבת כל הדברים שחסרים, כי כמה שלא אכתוב תמיד אוכל למצוא עוד, אבל את הדבר המהותי ביותר אותו הסדרה פספסה חשוב לי למסור לך, וזה – קורבן האדם.

התורה כולה פרק 2
סדרות מומלצות בנטפליקס

התורה כולה פרק 2: ביקורת עצמית בתוך החושך הגדול

את פוסט הזה אני יושב לכתוב במדרגות שבין רחוב הנטקה לרחוב האורן בחיפה, בשעה רבע לתשע במוצאי שבת, כשמאות מפגינים עושים את דרכם חזרה ממרכז חורב הביתה. לא הייתי איתם בהפגנה, אני גר קרוב ופשוט רציתי למצוא מקום שקט לכתוב בו את ההמלצה. בבית לא שקט כרגע, והמולת הקרע בעם ישראל מהווה, באופן פרדוקסלי ואולי גם פלאי, מקום שקט ומכיל יותר מאשר הבית.

התורה כולה - פרק 1
אני (את/ה) זה הדבר החשוב בעולם

התורה כולה: סיפורו של משה – פרק 1

"התורה כולה" מנסה להציג את סיפור חייו של משה ואת יציאת מצרים מפרספקטיבות שונות, כולל הזווית האסלאמית המופיעה בקוראן. הסדרה מעלה תובנות מעניינות לגבי תהליך ההתפתחות של משה ונוגעת בנושאים כמו רצון חופשי וזכויות נשים. הסדרה מעוררת מחשבה ומהווה נקודת מבט ייחודית על אחד הסיפורים המשמעותיים ביותר בתנ"ך. בעיקון לא מתאימה לצפייה עם ילדים, אבל אני צופה עם שלי.

סדרות מומלצות בנטפליקס

גם אלוהים צריך לפרוק כמו אדם (סנדלר) SPACEMAN

מאחורי כל אלה עומד צורך תמידי לפרוק, לתור אחר אהבה עצמית חמקמקה. ואם לא אהבה אז לפחות אהדה, ואם לא אהדה אז לפחות סיבולת, ואם לא סיבולת אז לפחות שלא נסבול.

רוצה שהתוכן שלך ייצר המרות?

אני כאן כדי שהתוכן שלך יעבוד בשבילך

small_c_popup.png

Let's have a chat

Learn how we helped 100 top brands gain success.